Lulu99
08.05.08,13:47
Zdravim, mohol by mi niekto pomoct s prekladom pracovnej profesia general assistant a povedat, v com sa lisi od housekeeper?
Vdaka
Chobot
08.05.08,19:40
Zdravim, mohol by mi niekto pomoct s prekladom pracovnej profesia general assistant a povedat, v com sa lisi od housekeeper?
Vdaka

Nie, pod pojmom general assistant si môže každý vysvetľovať niečo iné. Na to nie sú tabuľky náplne. DArmo ti to preložím ako všeobecný asistent, zase ti to nič nepovie. Náplň práce musí povedať ten, kto túto pozíciu ponúka alebo ju vytvoril.

Housekeeper je v podstate domovník alebo aj gazdiná.
misomiso
08.05.08,19:57
Mne sa napriklad strasne paci, ze na zapad od nas, kazdy majitel jednoosobovej s.r.o. je President...
Chobot
08.05.08,20:29
Mne sa napriklad strasne paci, ze na zapad od nas, kazdy majitel jednoosobovej s.r.o. je President...

:D:D

A upatovačku môžme nazvať "Manažér podlahových krytín" a vrátnika "Vstupno-výstupný supervízor". ;):D
mamina h.
08.05.08,20:53
Zdravim, mohol by mi niekto pomoct s prekladom pracovnej profesia general assistant a povedat, v com sa lisi od housekeeper?
Vdaka
ta potvora anglictina vyzera tak profesionalne aj pri hocijakej blbosti
misomiso
09.05.08,02:26
ta potvora anglictina vyzera tak profesionalne aj pri hocijakej blbosti

To sa iba nam tak zda. Im to znie uplne vsedne, oni su zbaveni celeho toho kuzla. To mas podobne ako napr. s nazvami vyrobkov. Zober si napr. nazvy modelov SEAT. Take nazvy, ako Toledo, Ibiza a pod, zneju Spanielom ako keby napr. u nas dali nazov Kia Sered alebo Kia Nitra.
Lulu99
12.05.08,07:37
vdaka
Lulu99
12.05.08,07:49
A este by som Vas chcela poprosit o pomoc s prekladom do talianciny. Nevie nahodou niekto prelozit nasledvny text:
Pracovne povinnosti: upratovanie izieb vrátane toaliet, pomoc v kuchyni, prezliekanie posteľného prádla

Dik
janaGT
25.07.08,09:22
vedeli by ste mi preložiť do SJ?
hello seller
am mrs teejay smith from the Canadian sport administration
am interested in buying 2 peice of your item pasted for sale on an auction site for our athletes presently playing a tournament in west Africa Nigeria so i will want to know the condition of your item and the amount with the shipment cost to Nigeria and i will like to make the payment via bank to bank transfer so as soon as you agree with all this please get back to me with your bank details and the total cost of the item so that the payment can be made asap thanks,
email me at teejaymacroy007@yahoo.com
Chobot
25.07.08,09:32
vedeli by ste mi preložiť do SJ?
hello seller
am mrs teejay smith from the Canadian sport administration
am interested in buying 2 peice of your item pasted for sale on an auction site for our athletes presently playing a tournament in west Africa Nigeria so i will want to know the condition of your item and the amount with the shipment cost to Nigeria and i will like to make the payment via bank to bank transfer so as soon as you agree with all this please get back to me with your bank details and the total cost of the item so that the payment can be made asap thanks,
email me at teejaymacroy007@yahoo.com

Nie je problém to preložiť, ale rovno dopredu ti poviem, že je to spam. Takéto maily dostávam občas. Je zbytočné na to vôbec reagovať, to nie je myslené seriózne, len ťa chce niekto ošklbať. Niekde si asi dala inzerát a teraz si myslíš, že sa ozýva nejaký záujemca. Never tomu!!!;)

Chceš aby som to preložil aj napriek tomu?
janaGT
25.07.08,09:35
Nie je problém to preložiť, ale rovno dopredu ti poviem, že je to spam. Takéto maily dostávam občas. Je zbytočné na to vôbec reagovať, to nie je myslené seriózne, len ťa chce niekto ošklbať. Niekde si asi dala inzerát a teraz si myslíš, že sa ozýva nejaký záujemca. Never tomu!!!;)

Chceš aby som to preložil aj napriek tomu?

OK, je to odozva na inzerát.
Ak by si mal čas, chcela by som vedieť čo tam je ....
Chobot
25.07.08,09:53
vedeli by ste mi preložiť do SJ?
hello seller
am mrs teejay smith from the Canadian sport administration
am interested in buying 2 peice of your item pasted for sale on an auction site for our athletes presently playing a tournament in west Africa Nigeria so i will want to know the condition of your item and the amount with the shipment cost to Nigeria and i will like to make the payment via bank to bank transfer so as soon as you agree with all this please get back to me with your bank details and the total cost of the item so that the payment can be made asap thanks,
email me at teejaymacroy007@yahoo.com

Ahoj predajca.

Som pani Teejay Smith z kanadského špotrového oddelenia a zaujímam sa o kúpu 2 kusov vecí, ktoré si ponúkla na predaj na aukčnej stránke pre našich atlétov, ktorí v súčasnosti hrajú turnaj v západnej Afrike, Nigérii (:D:D:D:D:D, sorry, nezdržím sa smiechu- moja pozn.) preto by som chcela vedieť podmienky tvojho tovaru a cenu vrátane poštovného do Nigérie a chcela by som urobiť platbu bankovým prevodom preto akonáhle súhlasíš s týmto všetkým, prosím ozvi sa mi s tvojimi bankovými údajmi a uveď celkovú cenu za tovar aby som mohla urobiť platbu čo najskôr.

Pošli mi e-mail na ......

Dúfam, že nemáš v pláne sa im ozvať...:cool::rolleyes:
janaGT
25.07.08,09:56
Ahoj predajca.

Som pani Teejay Smith z kanadského špotrového oddelenia a zaujímam sa o kúpu 2 kusov vecí, ktoré si ponúkla na predaj na aukčnej stránke pre našich atlétov, ktorí v súčasnosti hrajú turnaj v západnej Afrike, Nigérii (:D:D:D:D:D, sorry, nezdržím sa smiechu- moja pozn.) preto by som chcela vedieť podmienky tvojho tovaru a cenu vrátane poštovného do Nigérie a chcela by som urobiť platbu bankovým prevodom preto akonáhle súhlasíš s týmto všetkým, prosím ozvi sa mi s tvojimi bankovými údajmi a uveď celkovú cenu za tovar aby som mohla urobiť platbu čo najskôr.

Pošli mi e-mail na ......

Dúfam, že nemáš v pláne sa im ozvať...:cool::rolleyes:

to určite nie ... len som chcela vedieť, že o čo vlastne ide ...

Vrelá vďaka!
erii1992
22.09.08,10:33
prosim mohol by mi niekto prelozit tento text do slovenciny?

Here it is.
It looks really cool.
These are some of the characters in the soap opera.But the best thing is you can scan your own photo in and then you can be one of the characters.
Wow! So are you going to do that ?
Yes, I am. I´m going to be Candice Morgan. She´s a student and she fancies this boy here, but he´s going out with another girl.
Mmm. He looks nice. What´s his name?
Sam De Vere.
Really? Have you got a thing about boys called sam ?
What do you mean?
Well, you were dancing with Sam Robinson a lot at Justin s party.
Sam Robison? Zou must be jooking! He only talked about one thong all evening
What was that?
Himself!
Yes, that sound like Sam. What about Phil, though? Wasn´t he a good DJ.
Yes.He was great.
But is was a pity.I wanted to dance with Phil, not Sam Robinson.