pipuch
08.05.08,15:08
Ahojte nestreli ste s takouto bizardnou sitaciou....

mam obchod - kvetinarstvo v centre mesta kde je zakaz vjazdu(okrem zasobovania) a este aj zakaz zastavenia.... so zasobovanim uz nemam problem... po dlhych hadkach a konfrontaciach s mestkymi policajtami, ale problem nastava ked chystame svadbu a treba vyzdobit auto... to auto musi ist jednoducho pred obchod, lebo naaranzovane zive kvety a ozdoby su vacsich rozmerov a trasport neprichadza do uvahy (a vsetko potrebne naradie je v obchode). Mesto sa k problematike vyjadrilo ze na chvilu to tam vadit nebude, ale nevidalo mi na to ziadne pisomne stanovisko.... a pred policiou taketo argumenty neplatia....

fakt uz som s celej tejto situacie zufaly a neviem co robit.... ak ste niekto mali podobn problem a vyriesili ste, tak napiste budem vdacny..

btw. suseda mala poruchu na plynovom zariadeny, zacal unikat plyn, tak prisla poruchova plynova sluzba.... a policajti dali plynarom pokutu ze stali v zakze zastavenia :) to sa mi uz zda na hlavu postavene
Zoltán Kovács
08.05.08,13:12
btw. suseda mala poruchu na plynovom zariadeny, zacal unikat plyn, tak prisla poruchova plynova sluzba.... a policajti dali plynarom pokutu ze stali v zakze zastavenia :) to sa mi uz zda na hlavu postavene

Tak toto je ozaj silné kafé. Bol by som zvedavý ako by reagoval policajt, ktorý tam nedovolil odstaviť servisné auto plynárov keby to vybuchlo. Plynári by určite prstom ukazovali na toho "múdreho" policajta, ktorý by bol na vine.
Filip Glasa
08.05.08,13:58
Skúste sa informovať na dopravnom inšpektoráte o možnosti zmeny značenia, alebo nejaké výnimky.
arizona
08.05.08,14:59
Keď je tam zákaz vjazdu,prečo je tam zákaz zastavenia? Nie je tam jedna značka navyše?:confused:
Skúste to písomne so žiadosťou na Riaditeľstvo PZ, možno povolia nejakú výnimku.Aspoň v nejakých určitých hodinách,alebo dňoch(sobota).

Ale dovoľte aj opačný názor.Mne sa osobne páči, že na námestia je zakázaný vjazd autami.Viete si predstaviť, ako by to vyzeralo?
Je fajn prechádzať sa po námestí, stretávať sa zo známymi,pokecať,sadnúť na lavičku,pozerať na šantiace deti, bez strachu z áut,alebo len tak pozerať na hlúčiky debatujúcich ľudí.Veď kde inde stretneme kopec ľudí,ktorých sme už dávno nevideli? O všetko to čaro by ľudia prišli.:):):)
pipuch
08.05.08,16:02
dakujem za rady, skusim sa informovat na dopravnom inspektorate....
ten obchod nemam na pesej zone... je to v centre mesta a este pred rokom sa po spomonanej ceste normalne jazdilo... potom mesto prehodnotilo situaciu .... ze je v centre moc aut a uzavrelo spominanu ulicu... a z ostatnych ciest pobliz urobili jednosmerky...

dopravne znacenie je tam zvisle zakaz vjazdu (okrem zasobovania) a potom je vodorovne dopravne znacenie zlte plne ciary po oboch stranach cesty