rauh
09.05.08,06:03
Da sa odstupit od zmluvy mob. operatora v OR skor ako mi zmluva skonci? ...bez pokut :) Mam este rok do konca zmluvy. Alebo sa mi da pausal znizit? Nezvladam uz platit nakolko som zmenil zamestnanie.
duves
09.05.08,04:16
Nezvladam splacat hypoteku 20 tisic mesacne, chcem iba polovičné splátky. Dá sa to?:D
BKJURAJ
09.05.08,12:46
T-Mobile
Najjednoduchšie to máte, ak už nie ste písomne zaviazaná využívať ich služby – vtedy môžete od zmluvy odstúpiť kedykoľvek, akurát to musíte operátorovi oznámiť písomne. Voči spoločnosti však musíte mať uhradené všetky záväzky. Chcete od zmluvy odstúpiť skôr, ako vyprší viazanosť? Môžete podať žiadosť o odstúpenie Dodatku k zmluve o pripojení. Rátajte však s pokutou, ktorú upresňuje Dodatok k zmluve o pripojení.
Orange
O vypovedanie zmluvy môžete požiadať na ktoromkoľvek predajnom mieste. Ak ešte neuplynul čas, na ktorý ste sa operátorovi zaviazali, zaplatíte pokutu. Jej výška závisí od typu mobilného telefónu a výšky vášho paušálu. Za odpojenie telefónneho čísla zaplatíte podľa aktuálneho cenníka 119 korún.
O2
Na predajnom mieste vypíšete žiadosť o ukončenie zmluvy o pripojení. Podmienkou sú uhradené všetky faktúry. Ak sa rozhodnete odstúpiť od zmluvy uprostred fakturačného obdobia, zaplatíte len zodpovedajúcu časť mesačného poplatku. Využili ste niektorú z akciových ponúk a plynie vám lehota viazanosti? Za odstúpenie zaplatíte pokutu 6 000 korún. Jej výška je rovnaká bez ohľadu na typ akcie a dĺžku zostávajúceho obdobia, počas ktorej ste mali využívať služby operátora. :):):):):):):):):):)
Marecek88
09.05.08,19:02
tak v OR sa urcite ZP nevyhnes :-( a pausal sa da znizit ale len na uroven meacneho poplatku ktora je uvedena v dodatku k zmluve o pripojeni. ak si si po vymene zvysil pausal a teraz ho chces znizit... tak sa to da.. ale ak si stale na tom istom tak to asi nepojde... teda bez ZP urcite nie :-(
mamminta
10.05.08,04:50
Orange
O vypovedanie zmluvy môžete požiadať na ktoromkoľvek predajnom mieste. Ak ešte neuplynul čas, na ktorý ste sa operátorovi zaviazali, zaplatíte pokutu. Jej výška závisí od typu mobilného telefónu a výšky vášho paušálu. Za odpojenie telefónneho čísla zaplatíte podľa aktuálneho cenníka 119 korún.


odpojenie ale nepomoze..... ak si das odpojit cislo, do 15 dni ho musis opat pripojit....pokial neskoncila viazanost, cislo sa docasne odpojit neda
motylik7
05.06.08,06:59
Videla som aj také inzeráty, že "odstúpi paušál na telefon" - ale netuším, aké podmienky sa k tomu viazali. Môžeš skúsiť sa s niekým dohodnúť, samozrejme v takom prípade budeš musieť niečo za to bremeno ponúknuť.
mamminta
05.06.08,07:28
Videla som aj také inzeráty, že "odstúpi paušál na telefon" - ale netuším, aké podmienky sa k tomu viazali. Môžeš skúsiť sa s niekým dohodnúť, samozrejme v takom prípade budeš musieť niečo za to bremeno ponúknuť.
volá sa to prevod ;)

to znamená, že pristupujúci preberie tvoj paušál, teda bude platiť to, čo ty, a bude aj používať to číslo.....

ako sa dohodnete ohľadom telefónu je na vás ;)
Kandrea
13.06.08,09:24
my máme v zmluve pokutu za odstúpenie 10 000,- Sk