NOKIA
09.05.08,09:14
Zdravím Vás, viete mi poradiť, ako sa dajú vyčistiť zájdené poháre z umývačky riadu? Poháre zostali matné a majú biely povlak, skúšala som umyť octom, purom, nič nepomáha. umývam na 35stupnov. moc by mi to pomohlo.
Gabi03
09.05.08,07:15
Skús hľadať. umývačky
NOKIA
09.05.08,08:08
Gabi03 ďakujem, ale nič takého som tam nenaška, možno mi ešte dá niekto radu, kto má s tým skúsenosť
Gabi03
09.05.08,08:11
Gabi03 ďakujem, ale nič takého som tam nenaška, možno mi ešte dá niekto radu, kto má s tým skúsenosť

Neviem ako pozorne si čítala predošlé témy, ale tam si sa určite v niektorej mohla dočítať, že pravdepodobne tvoje poháre nie sú vhodné do umývačiek a preto ostali na ňom takéto povlaky. Pokiaľ viem, už sa ničím nedajú odstrániť. ;)
rickman
09.05.08,12:47
Nie je zajdenie ako zajdenie. Mozno ti len doslo lestidlo. Skus najst nadrzku, kam lestidlo davas, poriadne ju napln (prepln), pre istotu nastriekaj aj na pohare a daj umyvat samostatne. Potom uz len nezabudaj na pravidelne doplnanie lestidla. (+ taktiez nezabudaj na sol - vysatie vody z nadrzky a nasypanie soli !!!)
Rozalka
09.05.08,17:30
Mala som podobný problém, môžu byť 2 príčiny:
- tesnenie na veku nádrže so soľou je prasknuté (to som mala ja), čo vedie k tomu, že soľ sa minie podstatne skôr a roztok je hustejší - ak je to aj tvoj prípad, po výmene veka sa niektoré poháre "vyčírili!
- poháre nie sú vhodné do umývačky - je to tzv. korózia skla.
V reklame na ORF som videla prášok do myčky práve pre takého poháre označený ako Anticorosin, ale som ho zatiaľ hľadala márne
NOKIA
12.05.08,07:35
skúsim ešte s tým leštidlom, inak dakujem všetkým,
tiny77
12.05.08,07:58
Janka 24
12.05.08,08:22
ja som mala tiez taky problem, boli to stare pohare, myslim si ze pri kupe poharov treba pozerat na to ci su vhodne do umyvacky. Ja som vymenila stare za nove, nove zatial nezasli , su pekne ale asi po 5 umytiach sa tiez urobi biely pas tak ich jednoducho znova preleštim rucne a zase vydrzia nejaku dobu
rickman
12.05.08,09:23
skúsim ešte s tým leštidlom, inak dakujem všetkým,

To si mala skusit ako prve :).


ja som mala tiez taky problem, boli to stare pohare, myslim si ze pri kupe poharov treba pozerat na to ci su vhodne do umyvacky. Ja som vymenila stare za nove, nove zatial nezasli , su pekne ale asi po 5 umytiach sa tiez urobi biely pas tak ich jednoducho znova preleštim rucne a zase vydrzia nejaku dobu

Zalezi aj od programu. Ak sa opakuje zakazdym cely cyklus, tak sa necudujem.
Modroocko
13.05.08,11:15
Ako tak čítam z tvojho príspevku, mám pocit, že v tvojom prípade ide o koróziu skla. A tu už ti nič nepomôže. Ja som to vyriešila tak, že som poháre nafarbila špeciálnymi farbami na sklo, používam ich ako svietniky ( pozri tuto: http://www.martinus.sk/?uItem=46253 - obrázok sa dá zväčšiť) a do kuchyne som kúpila nové poháre.
beba13
13.05.08,11:23
Po dlhej úvahe a výbere umývačky som si ju dnes objednala, ale zaujíma ma ako zistím či sú poháre ktoré mám doma vhodné do umývačky.
rickman
13.05.08,12:58
Po dlhej úvahe a výbere umývačky som si ju dnes objednala, ale zaujíma ma ako zistím či sú poháre ktoré mám doma vhodné do umývačky.

Tak, ze ich v nej umyjes :).
Modroocko
04.06.08,12:24
Tak, ze ich v nej umyjes :).

Obávam sa, že po prvom umytí to nezistí. A korózia skla sa skôr či neskôr prejaví na každom pohári. My máme na chate sklenené poháre ešte po mojej prababke, v živote nezažili umývačku riadu, ale máš ho vidieť, ako vyzerajú.