jasminke
09.05.08,10:24
Ahojte,

chcela som sa Vas opytat a poprosit, ci by ste mi vedeli pomoct pri zakladani centra turistickeho ruchu. prevadzka by mala byt specificka napriklad aj v tom, ze nebude ponukat restauracne menu, ale len 1 druh jedla...
Ako na to...?

A potom som stratena, co sa legislativy tyka, co treba aby hotel - aj ked skor pojde o jednotlive obytne jednotky, musi splnat....
kabul
09.05.08,18:24
Portebuješ si vybaviť Ž.L. na pohostinskú činnosť, aby si ho dostala musiš mať na to adevkvátne vzedelanie alebo kurz napr. kuchár+čašník + 2 roky praxe ak nemáš potrebuješ mať zástupcu ktory toto povolenie má.
Musíš sa zahlásit do soc. a zdrav.poistovni , na daňový úrad
Potom tvoje priestory musia dostať povolenie od hygieny, od požiarnikov.
zalobaba
09.05.08,18:40
Portebuješ si vybaviť Ž.L. na pohostinskú činnosť, aby si ho dostala musiš mať na to adevkvátne vzedelanie alebo kurz napr. kuchár+čašník + 2 roky praxe ak nemáš potrebuješ mať zástupcu ktory toto povolenie má.
Musíš sa zahlásit do soc. a zdrav.poistovni , na daňový úrad
Potom tvoje priestory musia dostať povolenie od hygieny, od požiarnikov.

Nesúhlasím s tebou....... V prípade, ak bude ponúkať jedlo pripravované z polotovarov, nepotrebuje k tomu pohostinskú činnosť, ktorá je viazanou živnosťou, ale postačuje voľná živnosť na tento premet podnikania.
kabul
10.05.08,08:28
Davam ti za pravdu, zabudol som tam dopísať že ak jej niekto bude dodavať pokrmy tu pohostinskú činnosť nebude potrebovať. Nejak som to písal a viazal napriklad na taký guláš...a zabudol som na také Párky, klobásy a pod.
jasminke
10.05.08,09:53
Dakujem Vam za rady, vec sa ma tak, ze cast pripravovanych jedal by sa pripravovala z vlastnych zdrojov...
Tam si tiez neviem rady. Lebo tieto zdroje nebudu na predaj, ale urcene len na priamu spotrebu, takze neviem, co z potravinoveho kodexu sa ma tyka..
kabul
10.05.08,10:21
Dakujem Vam za rady, vec sa ma tak, ze cast pripravovanych jedal by sa pripravovala z vlastnych zdrojov...
Tam si tiez neviem rady. Lebo tieto zdroje nebudu na predaj, ale urcene len na priamu spotrebu, takze neviem, co z potravinoveho kodexu sa ma tyka..

nejako nerozumiem čo si mam predstaviť pod pojmom "vlastne zdroje" - jablčka? nemožeš byť konkretnejšia ťažko ti je poradiť.
V podstate od toho čo chces ponúkať od toho sa kladú aj nároky na hygienu atd.
Ak niečo predávaš vo flašiach od výrobcu alebo nieco len prihrievaš a podobne teda občerstvenie. Nároky na bezpečnosť a hygienu niesu až tak písne.
jasminke
11.05.08,04:20
napriklad, ze by sme mali vlastne kravy, z ktorych by sme vyrabali syry, kysle mlieko, smotanu....
A mali by sme z nich aj maso, samozrejme.
A nieco zo zeleniny samozrejme tiez
kabul
11.05.08,14:27
aha takže taká agroturistika....
fúha tak to vyzera na splnenie kopec byrokratických hygienických predpisov hlavne čo sa týka mäsa a mlieka, syru. Najlepšie by ti bolo začať napr. na tejto stránke : wewewe.haccpaudit.sk alebo navštívit zdravotný úrad neviem presne ako sa úrad vola.
Neviem aky plánuješ mať rozpočet ale ja to vidím na pár milionov na druhej strane agroturistika je podporovaná dotáciami ak sa nepletiem len musíš mať kvalitný projekt. Všetko sa dá len treba si ísť za svojim cielom. Neviem ak máš priestory zacal by som skromnejšie niečo ak B&B (noclah a ranajky)
jasminke
12.05.08,05:54
ano, ano,
mam vystudovany projekt. management, aj ked skusenosti nemam, len som si ako atestaciu napisala 2 projekty kvoli zrucnosti...
Asi to aj tak zacneme, najskor v mensom a postupne budeme pridavat sluzby... Mlieko a syr - to som si uz zatial zbezne nastudovala, musim sa na to pozriet detailne - ale jedine, na co si neviem dat odpoved - budu tie potraviny, ktore nebudeme predavat, ale len poskytovat fo forme ranajok, obeda, vecere, kontrolovane ako produkty, ktore sa dodavaju do obchodov?
Neviem si predstavit napr. ako robit analyzy tychto potravin, ked nebudeme robit len jedno a to iste menu, co robit nechceme:)....
anklar
13.05.08,11:36
ano, ano,
mam vystudovany projekt. management, aj ked skusenosti nemam, len som si ako atestaciu napisala 2 projekty kvoli zrucnosti...
Asi to aj tak zacneme, najskor v mensom a postupne budeme pridavat sluzby... Mlieko a syr - to som si uz zatial zbezne nastudovala, musim sa na to pozriet detailne - ale jedine, na co si neviem dat odpoved - budu tie potraviny, ktore nebudeme predavat, ale len poskytovat fo forme ranajok, obeda, vecere, kontrolovane ako produkty, ktore sa dodavaju do obchodov?
Neviem si predstavit napr. ako robit analyzy tychto potravin, ked nebudeme robit len jedno a to iste menu, co robit nechceme:)....
Ahoj, Jasminke.
Možno, ak si prečítaš http://www.land.gov.sk/index.php?navID=18id=761,
posunie ťa to. Veľa úspechov a veľa peňazí!:)
jasminke
13.05.08,19:58
Ahoj Anklar,
dakujem za radu, ale na tej stranke je velmi vela odkazov na mnoho dokumentov:).. Zrejme si to myslel tak, ze sa mam do tej legislativy pustit, vsak:)? Potravinovy kodex mam viacmenej prelistovany - aby som priblizne vedela, do coho ideme..
Alebo si mal na mysli nejaky konkretny dokument?