caligulax
09.05.08,12:49
Ahojte poradac i:rolleyes:. Poprosil by som nejaky recept na omacku pre zemiakove lupienky, myslim ze sa to vola "salsa" alebo nejak tak.... Dakujem pekne ;):D
Olivia6
09.05.08,20:07
1. 3 červené paradajky, 3 zelené paradajky, 2 strúčiky cesnaku, soľ, lyžička koriandru, lyžička chilli, štipka múky. Paradajky olúpeme, odstránime semená, pokrájame nadrobno a povaríme. Pridáme prelisovaný cesnak, koriander, chilli a múku s malým množstvom vody. A je to. (Robím menej často, kvôli tej múke)

2. SALSA VERDE: 2-3 papričky chilli jalapeno, 350 g zelených paradajok (nakrájaných nadrobno), 1 cibuľa (drobno nasekaná), lyžica cukru, 4 lyžice čerstvého koriandru alebo petržlenu, šťava z 1 citróna, soľ. Chilli (bez semienok) jemne nasekáme. Uvaríme paradajky,cibuľu a chilli asi v 1 cm vody cca 5 min, kým nezmäknú. Necháme ochladiť, primiešame ostatné ingrediencie a ochutíme soľou. Mňam.

Niekedy, keď mám "lenivejší" deň, používam červené paradajky a nevarím ich, len olúpem, nakrájam a všetko to spolu rozmixujem. Má to ostrejšie chute, no je to rovnako výborné. :-)
Kyselin
21.05.08,11:11
Mam otazku...ako vyzeraju alebo kde dostat kupit " papričky chilli jalapeno"?Vopred dakujem
lorelei
21.05.08,11:19
Avokadova salsa: avokado olupat, dat do mixera, pridavat olej,nejlepsie olivovy cca 1/2 dl, sol,korenie, 2-3 struciky cesnaku pretlacit do toho, a citronova stava aspon pol citronu, alebo viac,podla svojej chuti. Moze sa pridat este aj kysla smotana - pol kelimku, ale je to zasa podla svojej chuti.
Olivia6
22.05.08,11:14
Mam otazku...ako vyzeraju alebo kde dostat kupit " papričky chilli jalapeno"?Vopred dakujem


Našla som Vám stránku, kde sú odfotené: http://phoenix.about.com/od/foodanddrink/ss/chilepepper.htm
Kupujem ich v sieti supermarketov, príp na lepšom trhu so zeleninou..Môžete ich vyskúšať aj pod názvom "Tabasco" (omáčka, v supermarketoch väčšinou na poličke pri sójových omáčkach), vhodné na šaláty a do rôznych jedál.