oka
09.05.08,12:50
firma prešla na s.r.o.,zamestnancovi bola so spätnou platnosťou ponúktnutá nová pracovná zmluva,ktorá mu nevyhovuje,a aj rozviazanie starej pracovnej zmluvy taktiež so spätnou platnosťou formou dohody.Aké má práva zamestnanec?Povinnosti zamestnávateľa sú aké?
Denda
09.05.08,11:16
firma prešla na s.r.o.,zamestnancovi bola so spätnou platnosťou ponúktnutá nová pracovná zmluva,ktorá mu nevyhovuje,a aj rozviazanie starej pracovnej zmluvy taktiež so spätnou platnosťou formou dohody.Aké má práva zamestnanec?Povinnosti zamestnávateľa sú aké?
Nová pracovná zmluva sa líši od pôvodnej zmluvy, ktorú ste mali uzatvorenú?
oka
11.05.08,07:26
áno líši sa , obsahuje skúšobnú domu na tri mesiace (po 11 rokoch ), zrušili sa kvartálne prémie, zvýšil sa mesačný základ ale ročný rozdiel v plate je -23 000 sk
za každú radu vopred ďakujem.
Denda
11.05.08,07:31
To znamená, že nemáte korektne ukončený predchádzajúci pracovný pomer. V prípade, že nepodpíšete spätné rozviazanie pracovného pomeru dohodou, pracovný pomer Vám trvá. Bývalý zamestnávateľ Vám je povinný dať výpoveď s nárokom na odstupné. Nový pracovný pomer, ak s ním nesúhlasíte, uzatvoriť nemusíte.
oka
11.05.08,08:07
ďakujem , chcela by som sa ešte spýtať , na aké odstupné mám po jedenástich rokoch nárok a aká dlhá je výpovedná lehota. Teda zaujíma ma čo bude nasledovať keď som nepodpísala novú zmluvu ani dohodu o ukončení .
Zoltán Kovács
11.05.08,08:20
ďakujem , chcela by som sa ešte spýtať , na aké odstupné mám po jedenástich rokoch nárok a aká dlhá je výpovedná lehota. Teda zaujíma ma čo bude nasledovať keď som nepodpísala novú zmluvu ani dohodu o ukončení .

Výpovedná doba 2 mesiace, a odstupne 3 násobok priemerného zárobku. Je splnená podmienka 5 rokov zamestnania.
oka
11.05.08,08:38
Veľmi pekne ďakujem.Pomohli ste mi,ešte by som sa chcela spýtať výpovedná doba nastáva v deň prijatia výpovede,alebo od prvého dňa následujúceho mesiaca,alebo spätne od zániku firmy.Ďík.
Denda
11.05.08,08:40
ďakujem , chcela by som sa ešte spýtať , na aké odstupné mám po jedenástich rokoch nárok a aká dlhá je výpovedná lehota. Teda zaujíma ma čo bude nasledovať keď som nepodpísala novú zmluvu ani dohodu o ukončení .
Tak ako uviedol smith podľa Zákonníka práce §76:

(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. l písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.

Čo sa týka výpovednej lehoty záleží na podmienkach bývalého zamestnávateľa, hlavne ak spomínate zmenu firmy. Môžete mať aj okamžité skončenie pracovného pomeru.Dôležité je, aby ste mali výpoveď podľa §63 ods.1 písm. a alebo b.
Denda
11.05.08,08:58
Veľmi pekne ďakujem.Pomohli ste mi,ešte by som sa chcela spýtať výpovedná doba nastáva v deň prijatia výpovede,alebo od prvého dňa následujúceho mesiaca,alebo spätne od zániku firmy.Ďík.
Tak ako som uviedla záleží od organizačných zmien firmy. Môžete mať aj okamžitú, ale spätné rozväzovanie pracovného pomeru nie je v súlade so Zákonníkom práce.
Výpovedná lehota začína plynúť prvým dňom nasledujúceho mesiaca.