rieka
09.05.08,14:05
Dobrý deň
Je potrebné, v prípade, že chcem stavať na vlastnom pozemku, ktorý je na liste vlastníctva vedený akotrvalé trávne porasty, požiadať príslušný pozemkový úrad o vyňatie časti pozemku na výstavbu? Pre aký druh pozemku je to potrebné?
Ďakujem.
vieroslava
09.05.08,12:08
Áno, pokiaľ sa jedná o pozemok mimo zastavaného úzenia obce. Na poľnohospodársky pozemok v obvode zastavaného územia obce nie je potrebné rozhodnutie o zmene druhu pozemku do 1000 m2.
beo_lysá
09.05.08,12:53
hm, ja som mal podľa LV ornú pôdu, bolo to v intraviláne, a musel som si ju dať vyňať.
ako potom bude platiť dane od pozemku? veď to bude stavebný pozemok, nie trávnaté porasty..
vieroslava
09.05.08,13:44
hm, ja som mal podľa LV ornú pôdu, bolo to v intraviláne, a musel som si ju dať vyňať.
ako potom bude platiť dane od pozemku? veď to bude stavebný pozemok, nie trávnaté porasty..
Asi to bolo už dávnejšie, lebo:
Zákon 220/2004 Z.z. § 17 - odňatie poľnohospodárskej pôdy, ods.2 b) Rozhodnutie o odňatí nie je potrebné v hraniciach zastavaného územia obce, ak nejde o plochu väčšiu ako 1000 m2.
ods.3 V prípadoch podľa odseku 2 vydáva orgán ochrany poľnohospodárskej pôdy stanovisko k pripravovanému zámeru na poľnohospodárskej pôde na základe kópie z katastrálnej mapy.
beo_lysá
09.05.08,18:43
Asi to bolo už dávnejšie, lebo:
Zákon 220/2004 Z.z. § 17 - odňatie poľnohospodárskej pôdy, ods.2 b) Rozhodnutie o odňatí nie je potrebné v hraniciach zastavaného územia obce, ak nejde o plochu väčšiu ako 1000 m2.
ods.3 V prípadoch podľa odseku 2 vydáva orgán ochrany poľnohospodárskej pôdy stanovisko k pripravovanému zámeru na poľnohospodárskej pôde na základe kópie z katastrálnej mapy.
bolo to pred 2 mesiacmi