inngrid
09.05.08,18:35
Axojte ked ako zivnostnik chcem vyuzivat svoje auto na suk. ucely viem ze musim do konca januara bud,. roka zaplatit zato auto dan a by som si podla km naratat naklady a uplatnit.
Ale v novom zakone sa pise ze musim nahlasit najneskor do 30 dni - od vzniku dan. povinosti auto na dan. urad.


Takze ak je dnes 10 maj
dan. povinost ak by som dnes podavala hlasenie o podani MV na fi ucely by bola 10 april s tym ze auto sa zacalo vyuzivat 9 aprila ak to spravne chapem aby som pokutu nezaplatila.

Existuje nejake tlacivo na nahlasenie auta na DU?
azla
09.05.08,16:45
Možno Ti pomôže tlačivo priložené v príspevku od Muška :

http://www.porada.sk/705399-post489.html
inngrid
11.05.08,18:42
dakujem
Ejo
04.02.10,11:37
Ak klient kúpil auto na leasing, je uvedené IČO, za účelom používania na podnikanie. Ale v TP ešte nie je zapísaný.
30 dní je na nahlásenie vozidla, že sa používa na podnikanie. Je to od dátumu na kúpnej zmluve, alebo až keď bude podnikateľ zapísaný v TP?
Lianka
04.02.10,11:41
Kuk zakon o dani z motorovych vozidiel.
azla
04.02.10,12:30
Ak klient kúpil auto na leasing, je uvedené IČO, za účelom používania na podnikanie. Ale v TP ešte nie je zapísaný.
30 dní je na nahlásenie vozidla, že sa používa na podnikanie. Je to od dátumu na kúpnej zmluve, alebo až keď bude podnikateľ zapísaný v TP?

Tak kúpil ? alebo je na leasing ?
Ejo
04.02.10,12:35
Tak kúpil ? alebo je na leasing ?
Je kúpna zmluva z AAA auto, kde je v zmluve uvedené, že určitú čiastku platia v hotovosti pri podpísaní zmluvy a zostávajúca čiastka je na požičku od Quatro Car - je zmluva o zabezpečení, spotrebný úver.
azla
04.02.10,12:52
Ak ho kupujete, tak vlastníkom auta ste Vy.
Oznámenie podávate do 30 dní od začatia používania auta na podnikanie.
magnum
04.02.10,12:57
len sa chcem presvedcit lebo nikde som to nevidel spomenute ale prave za tieto nahlasene auta/mesiace sa potom podava danove priznanie ak to dobre chapem...

tzn. v danovom priznani pre DzMV nema co robit take auto co nebolo nahlasene...
Ejo
04.02.10,12:58
Ak ho kupujete, tak vlastníkom auta ste Vy.
Oznámenie podávate do 30 dní od začatia používania auta na podnikanie.
Ale ak v TP ešte nie je prepísaný na nového majiteľa? Tak od dňa uzavretia kúpnej zmluvy?
A dátum zaradenia do OM je deň z kúpnej zmluvy?
azla
04.02.10,13:06
Zjednodušene by som povedala, že prvé použitie je deň, keď do toho auta natankuješ a začneš jazdiť.
azla
04.02.10,13:12
len sa chcem presvedcit lebo nikde som to nevidel spomenute ale prave za tieto nahlasene auta/mesiace sa potom podava danove priznanie ak to dobre chapem...

tzn. v danovom priznani pre DzMV nema co robit take auto co nebolo nahlasene...


Trochu poopravim.
Oznámovacia povinosť je na všetky autá, okrem tých, kde

.....Podľa § 85 ods. 2 písm. a) zákona o miestnych daniach daňovníkom dane z motorových vozidiel je tiež zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec.

Také auto bude v DP aj bez oznámovacej povinnosti, ostatné musia byť oznámené.
Ejo
04.02.10,13:17
Je podmienkou zaradenia auta do OM aby bol majiteľ už zapísaný v TP? Prepis niečo trvá od kúpnej zmluvy.
Ejo
09.02.10,07:24
Poprosím o radu, lebo mi pomaly uplynie 30 dní na ohlásenie vozidla použ. na podnikanie. Nahlasujem vozidlo na DÚ, že ho používa klient na podnikanie aj keď ešte nie je prepísané v TP na jeho meno? Kúpna zmluva je.
Poradte prosím.
Ejo
09.02.10,13:06
Poradíte prosím.
Zoltán Kovács
09.02.10,13:10
Poprosím o radu, lebo mi pomaly uplynie 30 dní na ohlásenie vozidla použ. na podnikanie. Nahlasujem vozidlo na DÚ, že ho používa klient na podnikanie aj keď ešte nie je prepísané v TP na jeho meno? Kúpna zmluva je.
Poradte prosím.


Áno nahlasuješ, a po výmene EČ nahlásiš zmenu EČ.
Ejo
09.02.10,13:43
Áno nahlasuješ, a po výmene EČ nahlásiš zmenu EČ.
Takže, ak kúpna zmluva je 15.01.2010 /v TP ešte nový majiteľ nie je/ tak od tohto dátumu rátam 30 dní na registráciu na DÚ. A týmto dňom aj zaradím do OM, tj 15.01.2010 /i keď ešte nie je prepis/?
Čo mi ovplyvní ak sa uskutoční prepis v TP na nového majiteĺa? EČ sa nezmení, nie?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Zoltán Kovács
09.02.10,14:07
Takže, ak kúpna zmluva je 15.01.2010 /v TP ešte nový majiteľ nie je/ tak od tohto dátumu rátam 30 dní na registráciu na DÚ. A týmto dňom aj zaradím do OM, tj 15.01.2010 /i keď ešte nie je prepis/?
Čo mi ovplyvní ak sa uskutoční prepis v TP na nového majiteĺa? EČ sa nezmení, nie?

Vopred ďakujem za odpoveď.

30 dní rátaš od prvého dňa použitia MV na podnikateľské účely. To, že auto máš zaradené do obchodného majetku, ešte neznamená automaticky oznamovaciu povinnosť.
EČ sa nezmení len v tom prípade, ak k predaji došlo v rámci okresu.
Ejo
09.02.10,18:33
30 dní rátaš od prvého dňa použitia MV na podnikateľské účely. To, že auto máš zaradené do obchodného majetku, ešte neznamená automaticky oznamovaciu povinnosť.
EČ sa nezmení len v tom prípade, ak k predaji došlo v rámci okresu.
ďakujem, už mi začína svitať. A do obchodného majetku zaradím dňom kúpnej zmluvy, alebo až keď bude prepísané v TP?