lubica2000
10.05.08,09:56
Prosim o radu ohľadom vyučtovania auta súkromného na podnikateľské účely, ak robím teraz vyučtovanie za obdobie 02/2008-04/2008, tak môžem to urobiť jednou sumou za celé to obdobie podľa evidencie jázd alebo to mám jednotlivo podľa toho ako sa tankovalo ? alebo mám za každý mesiac zvlášť ? ak to môžem jednorazovo vyučtovať ako mám vyrátať cenu za PHM - môžem spriemerovať všetky bločky ? ďakujem za odpoveď.
Zoltán Kovács
10.05.08,07:58
Prosim o radu ohľadom vyučtovania auta súkromného na podnikateľské účely, ak robím teraz vyučtovanie za obdobie 02/2008-04/2008, tak môžem to urobiť jednou sumou za celé to obdobie podľa evidencie jázd alebo to mám jednotlivo podľa toho ako sa tankovalo ? alebo mám za každý mesiac zvlášť ? ak to môžem jednorazovo vyučtovať ako mám vyrátať cenu za PHM - môžem spriemerovať všetky bločky ? ďakujem za odpoveď.

Od 1.1.2008 platí novela zákona, že náhrada za spotrebované PHL sa počíta zo skutočnej ceny a nie z priemernej. Takže potrebuješ mať od každého tankovania bloček.
lubica2000
10.05.08,08:04
Mám od každého tankovania bloček, len ako to vyučtovať keď auto používa aj na súkromné účely aj na podnikateľské, ak natankoval za 500 Sk, a z toho prejazdil na podnikateľské účely podľa km za 300 Sk, tak to vyučtujem, ale keď natankoval za 500 Sk a na podnikateľské účely prejazdil podľa km za 700 sk tak mám vyučtovať tú vyššiu sumu, z predošleho tankovania mu ešte ostalo a asi nevedel, že už mal opať tankovať, alebo mám tie jazdy rozpísať tak, že odtiaľ presuniem do iného vyúčtovania ?
Denda
11.05.08,07:43
Pripájam link, pozrite príspevky od čísla 54:
http://www.porada.sk/t17643-p6-zasa-na-temu-automobil-v-podnikani.html
Zoltán Kovács
11.05.08,07:47
Príspevok od Janky Ácsovej:
http://www.porada.sk/637613-post53.html
lubica2000
11.05.08,20:51
Ďakujem za rady, urobila som vyučtovanie ku každému bločku jednotlivo a chcem sa ešte spýtať že ak budem preplácať vyučtovanie cestovného mám to dať ako výdavok: iný neovplyvňujúci základ dane ? vediem JU.
2. a tiež si chcem overiť, že ak živnostníkovi - majiteľovi firmy vyplacám zisk z podnikania - výber na osobnú potrebu podnikateľa, tiež to dávam ako výdavok: iný neovplyvňujúci základ dane ?

dakujem za odpovede a želám krásne dni :)
Zoltán Kovács
12.05.08,05:46
Ďakujem za rady, urobila som vyučtovanie ku každému bločku jednotlivo a chcem sa ešte spýtať že ak budem preplácať vyučtovanie cestovného mám to dať ako výdavok: iný neovplyvňujúci základ dane ? vediem JU.
2. a tiež si chcem overiť, že ak živnostníkovi - majiteľovi firmy vyplacám zisk z podnikania - výber na osobnú potrebu podnikateľa, tiež to dávam ako výdavok: iný neovplyvňujúci základ dane ?

dakujem za odpovede a želám krásne dni :)

Vyúčtovanie použitia súkr.mot.vozidla na podnikateľské účely je daňovo uznaným výdavkom. Výplata zisku sa účtuje ako osobna spotreba.