Sandra1
10.05.08,13:10
Ahojte poradaci, chcela by som poprosit o radu, lebo si neviem rady. Znamy bol minuly rok ako SZČO do polovice roka a potom si zivnost pozastavil, cize bol samoplatitel, lebo sa nezaevidoval ani na urade prace. Ked som pozerala tlaciva na RZZP, tak je tam pre SZČO - typ B, no a SZČO, zamestnanec - typ X. Tak teraz neviem ake tlacivo mam vyplnit, aby to bolo dobre. Ak by mi vedel niekto poradit, bola by som rada. Dakujem
Ľubomír
10.05.08,11:16
stokrát preberané. otvor stránku www.rzzp.sk a si v obraze
Zoltán Kovács
10.05.08,12:04
Jozef Mihál
10.05.08,18:16
Ahojte poradaci, chcela by som poprosit o radu, lebo si neviem rady. Znamy bol minuly rok ako SZČO do polovice roka a potom si zivnost pozastavil, cize bol samoplatitel, lebo sa nezaevidoval ani na urade prace. Ked som pozerala tlaciva na RZZP, tak je tam pre SZČO - typ B, no a SZČO, zamestnanec - typ X. Tak teraz neviem ake tlacivo mam vyplnit, aby to bolo dobre. Ak by mi vedel niekto poradit, bola by som rada. Dakujem

Daná osoba bola v roku SZČO a bola aj samoplatiteľ. RZZP (http:///) preto nemôže podať na tlačive typ B, ale buď S (listy SB, SC) alebo X (listy XB, XC).

S zvolí vtedy, ak úhrnný vymeriavací základ bude aspoň 91200 Sk. Odhadujem, že to bude menej, preto bude musieť zvoliť tlačivá X, listy XB, XC.