damati
10.05.08,17:49
Ahojte,
chcela by som sa poradiť, či náhodou nevie niekto z Vás o operačnom zákroku, ktorým by bolo možné zastaviť nárast dioptrií u krátkozrakých detí v puberte - dôsledok prudkého rastu organizmu, ide mi o silné dioptrie /blížia sa k slabozrakosti/. Ak by ste náhodou vedeli o nejakých možnostiach pomoci u nás, alebo v zahraničí, dajte mi prosím vedieť.
shureido
12.05.08,06:03
ahoj ja som mala podobny problem ked som bola mlada dioptrie sa mi zhorsovali postupne okolo puberty az na - 11 Dhp ale oftalmologicka vravela ze len musim pockat kym sa zastavi rast oka niekedy okolo 21-22 roku zivota. Teraz mam 27 a som po 2 laserovych operaciach a som bez okuliarov. Naozaj to chcelo iba trpezlivost (aj ked popolniky mi celu mladost kazili....) a po 18 sa daju nosit aj KŠ. Dufam ze veda pokrocila a mozno sa s tym teraz bude dat nieco robit. Drzim palce!
stratena9
09.05.10,18:39
ahoj,

pred pár dňami som bola so 7 ročným synom na kontrolu u očnej dr., bohužiaľ sa mu tiež dosť rýchlo zhoršuje zrak - trpí krátkozrakosťou. Doktorka mi spomínala, že v Bratislave sa robia práve takéto zákroky, ako spomínaš, ale najskôr pri dioptriách od -5 vyššie. Neviem ti povedať nič bližšie, zatiaľ skúšam, či nepomôže očná jóga, na nete som našla aj tieto špeciálne okuliare, neviem, posúdiť, či to naozaj prinesie zlepšenie zraku, skús sa na to pozrieť:

treneroci.sk

Martina