nelazz
10.05.08,18:54
som vlastnik 6/8 z rodinneho domu v bezpodielovom spoluvl. chcel som vyplatit ostatnych vlastnikov ale ty s tym nesuhlasia pretoze dom vyuzivaju a devastuju .Nie je mozna ziadna dohoda s nimi a nechcem to riesit sudnou cestov.za odpoved vopred dakujem
iriska
11.05.08,16:13
Napadla ma IBA súdna cesta (ale za také konanie sú dosť veľké súdne poplatky)
svojar
11.05.08,17:34
Nemôžeš byť vlastníkom podielu - v tvojom prípade 6/8 v bezpodielovom spoluvlastníctve. Provdepodobne si vlastníkom ideálnych 6/8. Teda napr. z každej tehly, vypínača, dverí, ap. vlastníš 6/8. To je dosť vysoký podiel, aby si pri jednaní uspel, ale keď nebude dohoda, asi ten súd bude nevyhnutný. Však im povedz, že to tak ideš riešiť a uvidíš. Na súde Ti dávam tak 99% úspešnosť.
nelazz
15.05.08,04:21
problem je s nimi nieje mozna dohoda nasiel som im aj nahradne ubytovanie ze im kupim druhi dom ktoreho vlastnici budu vyhradne oni ale nic bol som za advokatom a povedala mi ze mozno sud nevyhram pretoze oni dom uzivaju
iriska
15.05.08,08:13
choď za iným právnikom. Ale zase oni tiež nemôžu donekonečna odmietať náhradné ubytovanie, ktoré im poskytneš, len treba všetko podkladať písomne. Posielať im výzvy, aj keď bývajú vedľa a dokladovať ich neochotu a pod.