olivin
10.05.08,21:00
Jeden realitny makler mi tvrdi, ze norma pre stavebný pozemok je 14 m šírka. Ide o pozemok pod samostatne stojaci maly domcek. Este nikdy som nepocula o takejto norme. Je to skutocne tak? Takze parcela siroka 12.5m nesplna definiciu stavebneho pozemku?
Zoltán Kovács
10.05.08,19:19
Môj sused má postavený dom na parcele šírkou 11 m.
AndrejG
10.05.08,19:37
Nejaka norma byt moze, ale to nieje nieco co je zakonom stanovene minimum. Takisto je norma na tep.-iz. vlastnosti steny, to ale neznamena, ze kazdy sa toho musi drzat.
Dáša_
10.05.08,19:41
Ono to môže vyplývať z iných vecí, napríklad vzdialenosť od susednej stavby, obzvlášť ak má okná na blbú stranu
olivin
10.05.08,20:24
Ved prave, tiez poznam ludi co maju postavene domy na uzsich parcelach. Ak by mi niekto vedel povedat nieco viacej o citovanej norme bola by som vdacna, myslim napr. kto ju zadefinoval, ako je relevantna pri rozdelovani vacsej parcely na dve male a pod. Ide o pozemok, ktory zatial nema ziadny susediaci dom, takze v takomto pripade treba splnat len to, ze dom musi byt postaveny minimalne 2m od okraja parcely z oboch stran? Alebo sa mylim?
Zypsik
11.05.08,19:27
Mali sme stavebne povolenie na dom na parcelu sirky 6.5 metra. Suhlas susedov s postavenim na hranicu bol samozrejme potrebny. Takisto okna boli len z prednej a zadnej strany. Ale nikto nemal ziadne vyhrady.