Coosom
10.05.08,21:58
Ahojte,

chcem sa s Vami poradiť, som SZČO a mal by som záujem o vytvorenie "pobočky" pracovnej agentúry v mieste svojho bydliska a prostredníctvom tejto pobočky by som chcel ponúkať - sprostredkovávať zamestanie.
Dohadzoval by som a príjimal CV a posuval to dalej do hlavnej pobocky.

Niečo mi tu nesedí, malo by to fungovať tak, že si zriadim kanceláriu na SZČO, s agentúrou budem mať podpísanú sprostredkovateľskú zmluvu.

Čo mi nesedí a neviem, či to je možné:
- môžem sprostredkovávať túto činnosť aj keď nemám povolenie, ale agentúra ma ?
- akú živnosť musím mať zapísanú ?
- kancelária bude na moje meno, môžem to uvádzať ako pobočka danej agentury a potrebujem to mať ohlásene aj na úrade ? Ja mám už jednu prevádzku, tá je aj ohlásena, aj všetko, ale toto bude len kancelária.

Nesedí mi tu to, že ja mam mať svoje priestory na seba, tel, mobil, mam platit sekretarku, ale ma to byt akoze pobocka tej agentury a zisk bude za človeka.

Ja si skor viem predstavit bud to, ze to bude fungovat pod mojim obchodnym menom ako iná agentúra alebo to, ze agentura si vytvori na svoje meno pobocku a ja budem pre nu robit na zivnost..

Co si o tom myslite ?
Mozem ako iny podnik. subjekt niekomu vytvorit na jeho obchodne meno pobocku a na jej meno robiť všetko ? Mne sa to nejak nezdá.
Zoltán Kovács
11.05.08,10:34
Čo sa týka tej kancelárie a vytvorenie pobočky. Rovnakým spôsobom funguje napr. Prvá stavebná sporiteľňa, Orange aj T-Mobile. Všade najdeš predajne, kontaktné miesta pod ich logom, ale všetko je na náklady, výdavky partnerov. To je franchising. Oni dodajú know-how, ktorý ty využívaš. Ale všetky náklady, výdavky znášaš ty.
Coosom
11.05.08,10:42
Ďakujem za odpoveď,
dnes ráno som hľadal nejaké informáciie a tiež som sa dopracoval k franchisingu.

Už ma zaujíma len to, akú činnosť musím mať zapísanu v predmete podnikania, aby som mohol sprostredkovávanie vykonávať.
Agentúra má na to povolenie.
Predpokladam, že mne bude stačíť len sprostredkovanie.

Nevieš, musím to poohlasovať aj na príslušných úradoch - tj. živnostenský, na miestnom úrade, že pod ich menom vznikla kancelária ?

Lebo pokiaľ viem, tak čo som pozeral, pobočky, ani kancelárie firmy nemajú zapísane v živnostenskom, len keď na miestnom úrade.
Zoltán Kovács
11.05.08,10:44
Ďakujem za odpoveď,
dnes ráno som hľadal nejaké informáciie a tiež som sa dopracoval k franchisingu.

Už ma zaujíma len to, akú činnosť musím mať zapísanu v predmete podnikania, aby som mohol sprostredkovávanie vykonávať.
Agentúra má na to povolenie.
Predpokladam, že mne bude stačíť len sprostredkovanie.

Nevieš, musím to poohlasovať aj na príslušných úradoch - tj. živnostenský, na miestnom úrade, že pod ich menom vznikla kancelária ?

Lebo pokiaľ viem, tak čo som pozeral, pobočky, ani kancelárie firmy nemajú zapísane v živnostenskom, len keď na miestnom úrade.

Bude to tvoja prevádzka. Partnerská spoločnosť nijak do to nevstupuje, jedine tým know-how. Takže ohlasovať to budeš ty ako ďalšiu prevádzku.
Coosom
11.05.08,10:50
Smith, potrebujem potom aj ja povolenie na sprostredkovanie práce do zahraničia, alebo tým, Že budeme mať uzavretú sprostredkovateľskú zmluvu so spoločnosťou a budem "dohadzovať" len centrále CV to nepotrebujem ?

Nevieš, čo potom musím mať v predmete podnikania, aby som to takto mohol prevádzkovať ?
Zoltán Kovács
11.05.08,10:59
Smith, potrebujem potom aj ja povolenie na sprostredkovanie práce do zahraničia, alebo tým, Že budeme mať uzavretú sprostredkovateľskú zmluvu so spoločnosťou a budem "dohadzovať" len centrále CV to nepotrebujem ?

Nevieš, čo potom musím mať v predmete podnikania, aby som to takto mohol prevádzkovať ?

Podľa mňa ty nebudeš sprostredkovať prácu, ale len kontakty pre partnerskú spoločnosť.