Romansoso
11.05.08,08:53
Dobry den,

Poprosil by som Vas o radu.
Čo všetko obsahuje suma 6,20 SKK?
Nieje to náhodou iba na amortizáciu?

Dialničná známka je súčasťou 6,20 za km ?

Vopred dakujem za odpoved.
veronikasad
11.05.08,12:46
Dobry den,

Poprosil by som Vas o radu.
Čo všetko obsahuje suma 6,20 SKK?
Nieje to náhodou iba na amortizáciu?

Dialničná známka je súčasťou 6,20 za km ?

Vopred dakujem za odpoved.
Paušálna náhrada 6,20 sk/km zahrňa všetky výdavky spojené s prevádzkou mot. vozidla, okrem dane z mot. vozidiel a PHM.

--------
Veronika
Romansoso
11.05.08,17:46
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Ešte jedna otázka, mohol by som to niekde nájsť jasne napísané?
Zoltán Kovács
11.05.08,18:18
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Ešte jedna otázka, mohol by som to niekde nájsť jasne napísané?

Zákon o dani z príjmov

Daňové výdavky

§ 19


(2) Daňové výdavky, ktoré možno uplatniť len v rozsahu a za podmienok ustanovených v tomto zákone, sú

d) výdavky (náklady) na pracovné cesty, 87) na ktoré vzniká nárok podľa osobitných predpisov, 87)
e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa osobitného predpisu;87) ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupua základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)


Odkaz 87 je na zákon o cestovných náhradách:

http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-cestovnych-nahradach-od-01-09-2007-a.html
Monika Kováčová
11.05.08,18:35
presne smith...
je to v tvojom príspevku jasne napísané...:)
Muška
11.05.08,18:40
Dialničná známka je súčasťou

klikni: http://www.porada.sk/t46565-dialnicna-znamka.html