erika_H
11.05.08,08:52
Dobrý deň,
prosím Vás o pomoc-vypĺňali ste už niekto prosím potvrdenie o príjme pre zamestnancov pre stavebnú sporiteľňu
neviem vyplniť časť: počet nezaopatrených detí-rozumiem deti do 18 rokov alebo aj študentov na VŠ denná forma štúdia?
aĎalej vymeriavací základ pre úrazové poistenie - je totožné s hrubou mzdou?
Ďakujem Vám ak mi niekto pomôže.
Zoltán Kovács
11.05.08,06:58
Dobrý deň,
prosím Vás o pomoc-vypĺňali ste už niekto prosím potvrdenie o príjme pre zamestnancov pre stavebnú sporiteľňu
neviem vyplniť časť: počet nezaopatrených detí-rozumiem deti do 18 rokov alebo aj študentov na VŠ denná forma štúdia?
aĎalej vymeriavací základ pre úrazové poistenie - je totožné s hrubou mzdou?
Ďakujem Vám ak mi niekto pomôže.

Nezaopatrené dieťa je dieťa, ktoré sa pripravuje na svoje budúce povolanie formou denného štúdia do veku 25 rokov.
Vymeriavací základ pre úrazové poistenie môže, ale nemusí byť totožný s hrubou mzdou.
erika_H
11.05.08,07:11
Nezaopatrené dieťa je dieťa, ktoré sa pripravuje na svoje budúce povolanie formou denného štúdia do veku 25 rokov.
Vymeriavací základ pre úrazové poistenie môže, ale nemusí byť totožný s hrubou mzdou.
Ďakujem.A ako si prosím môžem vypočítať VZ na úrazové poistenie?Mám iba výplatné pásky..:confused:
Zoltán Kovács
11.05.08,07:21
Ďakujem.A ako si prosím môžem vypočítať VZ na úrazové poistenie?Mám iba výplatné pásky..:confused:

Úrazové poistenie je 0,80% vymeriavacého základu. Takže podľa známeho vzorca r/p = z, kde r=suma úrazového pistenia, p=percento a z=vymeriavací základ.
Zoltán Kovács
11.05.08,07:38
Zoli, tento údaj Tebou uvedeným spôsobom sa z výplatnej pásky nemusí dať vypočítať, keďže osobitne tam nemusí byť uvedené poistné na úrazové poistenie.

Teraz presne neviem od kedy (asi od 01.07.2006) sú na výplatnej páske povinnými údajmi aj odvody zamestnávateľa, alebo nie? Ak sa mýlim opravte ma.
Zoltán Kovács
11.05.08,07:40
Opravujem ten dátum, od 01/2004 je to povinný údaj. Pozrel som sa do mzdového programu od akého mesiaca tlačí výpl. pásky s údajmi o odvodoch zamestnávateľa.
erika_H
11.05.08,08:03
Úrazové poistenie je 0,80% vymeriavacého základu. Takže podľa známeho vzorca r/p = z, kde r=suma úrazového pistenia, p=percento a z=vymeriavací základ.
Pozerám si 1 výplatnú pásku
napr. ÚP 52, % 0,8
vypočet 52 / 0,8 = 65
x 100 = 6500 Sk je vymeriavací základe pre ÚP
môže byť?
(na vypl.paske mam 6429 sk)
Zoltán Kovács
11.05.08,08:18
Pozerám si 1 výplatnú pásku
napr. ÚP 52, % 0,8
vypočet 52 / 0,8 = 65
x 100 = 6500 Sk je vymeriavací základe pre ÚP
môže byť?
(na vypl.paske mam 6429 sk)

ÁNo môže byť, nakoľko suma poistenia sa zaokruhľuje na celé koruny nahor, preto môže byť ten rozdiel 6429 oproti 6500 vypočítanému.
erika_H
11.05.08,09:04
Ďakujem.Ale aj tak rozmýšlam,či do toho tlačiva nenapíšem vymeriavací základ na úrazové poistenie totožný s hrubými mzdami... Vychádza to podobne.. Neviem..
Zoltán Kovács
11.05.08,09:41
Ďakujem.Ale aj tak rozmýšlam,či do toho tlačiva nenapíšem vymeriavací základ na úrazové poistenie totožný s hrubými mzdami... Vychádza to podobne.. Neviem..

Áno uvádzaš tam hrubú mzdu 6.429,- Sk. Rozdiel vzniká nasledovne:

6.429 *0,80% = 51,432 po zaokruhlení 52
Ak počítame z opačného konca 52: 0,80 * 100 = 6.500,- Sk.

Takže hrubá mzda je vymeriavací základ.
erika_H
11.05.08,12:22
Áno uvádzaš tam hrubú mzdu 6.429,- Sk. Rozdiel vzniká nasledovne:

6.429 *0,80% = 51,432 po zaokruhlení 52
Ak počítame z opačného konca 52: 0,80 * 100 = 6.500,- Sk.

Takže hrubá mzda je vymeriavací základ.
Ďakujem Ti veľmi moc Smith.Ty vieš asi všetko:)
Zoltán Kovács
11.05.08,12:43
Ďakujem Ti veľmi moc Smith.Ty vieš asi všetko:)


To nie, práve naopak, čím dlhšie robím účto, tým viac mám pocit, že neviem nič.
erika_H
12.05.08,15:11
To nie, práve naopak, čím dlhšie robím účto, tým viac mám pocit, že neviem nič.
:D
poznám ten pocit;)
erika_H
12.05.08,15:13
už tomu začínam ale lepšie rozumieť:
takže moj zamestnanec má mzdu minimálnu-tzn. do 9/2007 7600 sk, od 10/2007 do 4/2008 Sk 8100.
VZ na ÚP je hrubá mzda-avšak:
keďže moj zamestnanec mal aj PN-mal tým pádom nižšiu hrubú mzdu-do VZ na ÚP však zarátam minimálnu mzdu vzťahujúcu sa na konkrétne obdobie a nie HM ktorá bola napr. 6000 sk) -dúfam že tomu rozumiem správne?
Ďakujem pekne
erika_H
12.05.08,16:40
už tomu začínam ale lepšie rozumieť:
takže moj zamestnanec má mzdu minimálnu-tzn. do 9/2007 7600 sk, od 10/2007 do 4/2008 Sk 8100.
VZ na ÚP je hrubá mzda-avšak:
keďže moj zamestnanec mal aj PN-mal tým pádom nižšiu hrubú mzdu-do VZ na ÚP však zarátam minimálnu mzdu vzťahujúcu sa na konkrétne obdobie a nie HM ktorá bola napr. 6000 sk) -dúfam že tomu rozumiem správne?
Ďakujem pekne
Môžete sa mi na to prosim niekto pozrieť-nerada by som vypisala nespravne tlačivo na stavebne sporenie
Ďakujem moc
veronikasad
12.05.08,17:04
Môžete sa mi na to prosim niekto pozrieť-nerada by som vypisala nespravne tlačivo na stavebne sporenie
Ďakujem moc
Do tlačiva pre stav.sporitelnu uvádzaš vymer. základ, ktorý si uviedla v mesačnom výkaze do soc.poisťovne.

--------
Veronika
erika_H
13.05.08,16:19
Do tlačiva pre stav.sporitelnu uvádzaš vymer. základ, ktorý si uviedla v mesačnom výkaze do soc.poisťovne.

--------
Veronika
Aha už vo vidim-kolko - vymeriavací základ pre UP;)
Lenže min.rok robila mzdy ina mzdarka,a ak tam nedala min.mzdu,
ked bola zamestnankyna na PN,
ale dala jej vymer.zaklad rovnaky , ako bola hruba mzda napr. 5600 sk-
mam uviest vymeriavacie zaklady z tlaciva pre SP-aj ak cisla nie su spravne?
Ďakujem moc
JanoL
14.05.08,04:27
Aha už vo vidim-kolko - vymeriavací základ pre UP;)
Lenže min.rok robila mzdy ina mzdarka,a ak tam nedala min.mzdu,
ked bola zamestnankyna na PN,
ale dala jej vymer.zaklad rovnaky , ako bola hruba mzda napr. 5600 sk-
mam uviest vymeriavacie zaklady z tlaciva pre SP-aj ak cisla nie su spravne?
Ďakujem moc

V 19. príspevku tejto témy sa spýtam: Čo na tých číslach nie je správne?

Jano
veronikasad
14.05.08,10:51
Aha už vo vidim-kolko - vymeriavací základ pre UP;)
Lenže min.rok robila mzdy ina mzdarka,a ak tam nedala min.mzdu,
ked bola zamestnankyna na PN,
ale dala jej vymer.zaklad rovnaky , ako bola hruba mzda napr. 5600 sk-
mam uviest vymeriavacie zaklady z tlaciva pre SP-aj ak cisla nie su spravne?
Ďakujem moc
Daj tam čísla, ktoré ste uviedli vo výkaze do SP. Stav.sporitelne maju prepojenie na soc.poisťovnu, kde si kontrolujú príjem. Ak uvedieš iné, a nebol podaný opravný výkaz - bude mať žiadateľ o úver problém.

------
Veronika
veronikasad
14.05.08,15:32
Podľa tých čísiel, ktoré zatiaľ "lietali" v tejto téme ako príklad, to vypadá tak, že žiadateľ o úver má šancu získať mikroúver pokrývajúci hodnotu nákupu zásob potravín na jeden týždeň pre trojčlennú rodinu. ;)
Mám tiež dojem, že pri takom príjme náklady na vyplnenie toho tlačiva hravo môžu prevýšiť celkovú sumu úveru. :cool:
Andrej, suhlasím s tebou /aj keď by to mohol byť príjem spoludlžnika, o to mi však v tomto príspevku nešlo/. Opravovať vymeriavaci základ do potvrdenia stav.sporitelne sa mi nezda celkom OK - aj keď by hneď boli zle urobené výplaty ...

---------
Veronika
erika_H
14.05.08,18:59
Podľa tých čísiel, ktoré zatiaľ "lietali" v tejto téme ako príklad, to vypadá tak, že žiadateľ o úver má šancu získať mikroúver pokrývajúci hodnotu nákupu zásob potravín na jeden týždeň pre trojčlennú rodinu. ;)
Mám tiež dojem, že pri takom príjme náklady na vyplnenie toho tlačiva hravo môžu prevýšiť celkovú sumu úveru. :cool:
jedná sa o manželov,spolu im to na základe príjmu výjde..
erika_H
14.05.08,19:00
Daj tam čísla, ktoré ste uviedli vo výkaze do SP. Stav.sporitelne maju prepojenie na soc.poisťovnu, kde si kontrolujú príjem. Ak uvedieš iné, a nebol podaný opravný výkaz - bude mať žiadateľ o úver problém.

------
Veronika
Ďakujem Veronika.Urobím to takto