tomas2977
11.05.08,12:18
Dobry den.Mohli by ste mi poradit ohladne v zmene uzivani bytu?Podal som si ziadost o zmenu v uzivani bytu na mestskom urade.zmena v uzivani stavby spociva v zmene : z bytu na ambulanciu.mesto vydalo zavazne stanovisko ze so zmenou ucelu stavby suhlasi bez pripomienok.Dalsim krokom mesta (stavebneho uradu) bolo zacatie kolaudacneho konania,kde boli prizvany blizky susedia na poschodi (malo by to byt tak podla neakych mestskych stanov.)Problem je ale v tom ze jedna suseda podala namietku do spisu ze so zmenou bude suhlasit len ked budu suhlasit aj ostatny obyvatelia schodista.(podotykam ze ostatny susedia na konanie neboli prizvany stavebnym uradom.)Moje vyjadrenie na jej namietku bolo ze jej namietka je neadekvatna z dovodu ze ostatny susedia na konanie neboli pozvany mestskym uradom. Podla vas mam neaku sancu na uspesnu zmenu v uzivani bytu?Mate s tym niekto skusenosti? Popripade mi prosim vas poradte co by sa s tym este dalo robit.dakujem za pripadne rady alebo nazory.pekny den vsetkym.
apo
04.12.10,12:22
Ja som v paneláku z jednej izby spravil kanceláriu, mám tam ohlásenú prevádzku.

Potreboval som súhlas všetkých susedov z vchodu. Na stavebnom úrade pani vravela, že mal by byť súhlas celého domu, máme 4 vchody. Nerozumiem prečo na vašom stavebnou úrade nepožadovali súhlas všetkých majiteľov vo vchode, lebo v podstate títo všetci môžu byť nejako dotknutí tvojimi aktivitami.

Počas procesu bolo potrebné 3x doručiť dotknutým susedom obsielky zo stavebného úradu. Aby som ľudí nenaštval, že 3x musia ísť na poštu tak som obsielky roznosil osobne ja, čím som ušetril peniaze stavebnému úradu, urýchlil celý proces a nenahneval som susedov.

apo