Yalla
11.05.08,17:23
Kupil som strunovu kosacku Blac&Decker GL 301. Po prvom pouziti, velmi kratkom, mi "zmizla" struna. Navinul som nahradnu strunu(kupenu spolu s kosackou) a opat vydrzala iba par minut prevadzky. Urcite robim nejaku banalnu, zaciatocnicku chybu.:mad: Prosim, poradte...
petmar
11.05.08,15:46
Možno táto banálna vec - struna sa pred navíjaním v prostriedku prehne a navíjajú sa obidva konce naraz v jednom vyznačenom smere, nie naopak - iste to máš nakreslené v návode..
Yalla
11.05.08,22:15
Prepac, ale plati to aj pre jednostrunovu kosacku? Navijam podla navodu v smere sipky na cievke.
Dada
12.05.08,04:16
A môže sa dať do strunovej kosačky aj iná hrúbka struny, ako bola pôvodne?
Bastian
12.05.08,06:54
Asi je problém v tom, že tlačidlo, ktoré povoľuje strunu je zaseknuté a púšťa strunu... Chyba môže byť v zle navlečenej strune – nemôže vytŕčať dovnútra.

Keby to mal navinuté v dvoch smeroch, tak by sa mu struna vôbec nepovolila – zostala by zaseknutá.

Čo sa týka tej hrúbky, tak si myslím že sa dá použiť aj iná hrúbka. Len aby sa dala natočiť a navliecť.

A ešte jedna rada – nekupujte si strunovú kosačku od Mountfield! Zrezávací nôž majú namontovaný uprostred a ide odskrutkovať iba špeciálnym trojuholn. skrutkovačom. Ostatné skrutky sú klasické a práve preto som nepochopil, prečo ten jeden dali taký špéci. Žeby preto aby si človek kúpil u nich aj ten skrutkovač? Nech je to z hocijakého dôvodu, ľudí tým len nahnevajú.
Dada
12.05.08,08:36
Ja som teraz kúpila tiež Black&Decker GL652, a je tam dosť tenká struna, keď ju spotrebujem, tak by som ju chcela vymeniť za hrubšiu. Budem musieť ísť ešte pýtať aj slovenský návod, lebo knižočka k tomu je, ale slovensky ani česky v nej nie je ani mäkké f.
Yalla
12.05.08,18:47
Bastian, dakujem za presnu diagnozu, problem bol v automatickom posune struny. Hoci je to celkom jednoduchy stroj, dokaze potrapit... Ak mate dalsie skusenosti pls, napiste coho sa vyvarovat.
legolas
12.05.08,18:51
Nerobíš žiadnu začiatočnícku chybu len ju asi nedržíš nad zemou ale ju šmýkaš po zemi z dôvodu,že chceš nízko kosiť a struna sa automatický sama odvíja.
legolas
12.05.08,18:56
A môže sa dať do strunovej kosačky aj iná hrúbka struny, ako bola pôvodne?

Nemala by sa dávať pretože je viacej zaťažená a tým sa preťaží čo spôsobí zhorenie el.motora.
petmar
13.05.08,05:34
Mám síce výkonnú motorovú kosačku (krovinorez) a rozdiel v hrúbke struny mi výkon neovplyvní.
Hrubšia struna - vhodná na kosenie okolo kameňov, obrubníkov, hrubšia tráva, lopúchy, bodliaky. Viac zaťažuje motor.
Tenšia struna - lepšie berie trávu, je "ostrejšia", ale rýchlejšie ubúda. Mala by sa kupovať kvalitnejšia, no to nikdy dopredu nevieme. Mám dojem, že tenšia struna sa viac zasekáva v bubienku.
Teda najlepšie je čo najbližšie k priemeru určeným výrobcom