kunkelovaa
11.05.08,19:52
Účtovným obdobím je kalendárny rok. Po odovzdaní štvrťročnej uzávierky už nie je možné zasahovať do odovzdaného štvrťroka??
Zoltán Kovács
11.05.08,17:55
Účtovným obdobím je kalendárny rok. Po odovzdaní štvrťročnej uzávierky už nie je možné zasahovať do odovzdaného štvrťroka??

Kam a komu odovzdané? A prečo by sa nemohlo zasahovať do odovzdaného 1/4 roka?

Mažem svoj príspevok. Nevšimol som si, že jedná sa o rozpočtovku.
evina
11.05.08,19:31
Kam a komu odovzdané? A prečo by sa nemohlo zasahovať do odovzdaného 1/4 roka?

Pozor ide o rozpočtové organizácie a tu je myslím postup iný s odovzdávaním účtovných uzávierok nadriadenému orgánu....
Anežob
12.05.08,11:19
Žiadaj o radu zriaďovateľa alebo priamo pracovníka, ktorému odovzdávaš výkazy na daňovom úrade.
Podľa môjho názoru záväzná je ročná závierka. Nastali veľké zmeny a ver, že nie si sama, čo si zle pochopila nové postupy. Aj na školení nás ubezpečovali, že veľa vecí sa do konca roka ešte upresní. Veď na výkazy nie sú spravené ani žiadne väzby tak štát nemá možnosť kontroly či výkazy sú urobené jednotne. Metodika vo FS je veľmi stručná.
Verím,že som Ťa aspoň trochu ukľudnila.
blazonko
13.05.08,06:16
Myslím, že sa do odovzdaného štvrťroka zasahovať môže (ak ti to dovoľuje účtovnícky program).
kunkelovaa
14.05.08,03:57
A skutočne zasahujete aj ostatní???
malalulu
14.05.08,04:43
Ja si myslím, že do ukončeného štvrťroka by sa zasahovať nemalo, ale opravy sa predsa dajú robiť v rámci celého roka, ale už v ďaších mesiacoch internými dokladmi.
blazonko
14.05.08,07:23
Aj to je možnosť.