kyxy
11.05.08,21:29
Som tu úplne nový a mám dosť horúci:-) problém, horúci vzhľadom na to že ma tlačí čas...O 4 dni máme po roku schôdzu vlastníkov bytov. Príde správca a ZASA prečíta obsiahlu správu, kde sa hádže desaťtisícami hore, dole a písomne nedá nič, s tým, že hocikto môže nahliadnuť do dokladov v jeho kancelárii, ktorá je na druhom honci KE a treba sa vopred ohlásiť ako k ministrovi/napriek stránkovým hodinám/.Samozrejme, ráta s tým, že nikto na to nemá čas a v podstate ľudia na to kašlú.Mám veľké podozrenie že nás okráda, nakoľko všetky stavebné úpravy, teda skoro všetky..robí j e h o st. firma...
Ide mi o to či máme právo na to, aby táto odrecitovaná správa, ktorú si o 5 min už nikto v hlave nevie roztriediť, bola vyvesená na nástenke.
V iných spoločenstvách je to bežné a to aj 2-3 týždne pred schôdzou.
dotaz 2:Ako môžem postupovať, ak správca odmietne vyvesiť túto pís. správu?Ďakujem kyxy:-) Košice.
Prikladám ikonu súrne snád mi bude adminami odpustené:-) Pekný deň prajem všetkým.
Elena Navrátilová
12.05.08,04:07
Požiadaj priamo na zhromaždení o prijatie uznesenia, kde sa uloží sprácovi správu o hospodárení zverejniť v dome na mieste, ktoré si určíte. Správcovi neostane iné, len správu o hospodárení zverejniť.
majkii
12.05.08,05:57
Ak by sa správca bránil, môžeš prípadne použiť diktafón a správu si nahrať.
lubica_02
12.05.08,07:27
majkii - ale musí na schôdzi oznámiť, že bude schôdza takto zaznamenaná.
Nevidím dôvod - ak je všetko so správou O.K. zverejniť ju - ja to bežne robím každý rok a v jednom dome, kde je len 14 bytov obdržia všetci podrobný prehľad čerpania z FPÚ a O.
kyxy
12.05.08,07:36
Ďakujem všetkým za rýchlu odpoveď. kyxy
majkii
12.05.08,08:08
Lubica súhlasím, tam kde všetko funguje, nie je problém správu zverejniť. Ja tiež vždy vo všetkých vchodoch správu vyvesím, aby si ju ľudia mohli kľude prečítať. No diktafón je krajné riešenie, keď správca robí takéto problémy, ako popisuje kyxy. Myslím, že oznámiť to nemusíš, ale slušnosť to je, a má to psychologický význam.
svojar
12.05.08,09:14
Pokiaľ sa čokoľvek nahráva, musí sa to vopred ohlásiť.
majkii
12.05.08,10:13
Pokiaľ sa čokoľvek nahráva, musí sa to vopred ohlásiť.
Nemyslím si, podľa čoho usudzuješ, že je to potrebné ohlásiť ? Schôdza nie je dôverný rozhovor ani prejav osobnej povahy, chránený právom (§377 Trestného zákona). Tu ide o občianskoprávne vzťahy, kde každý vlastník na schôdzi je ich účastníkom a má právo prijímať informácie.
svojar
15.05.08,17:58
No dobre, ale čo ak nahrávajúci náhodne na svoj záznam zachytí súkromný rozhovor dvoch susedov, ktorí neboli oboznámení s tým, že by sa o tom mohol dozvedieť dakto ďalší?
Karas Milan1
16.05.08,04:02
No dobre, ale čo ak nahrávajúci náhodne na svoj záznam zachytí súkromný rozhovor dvoch susedov, ktorí neboli oboznámení s tým, že by sa o tom mohol dozvedieť dakto ďalší?



Vaše problémy a Billovo (Gatesovo) konto : to by sa ŽILO !!

Ahoj
Ka Mil
lubica_02
16.05.08,04:42
A aké máš problémy Ty - však hoď sem a uvidíš aj Tebe sa bude žíííííííííííííť..
sthruska
16.05.08,05:01
OT: Veľmi som sa bavil na tom, akí sú američania. Napr. návod k žehličke "nesmie sa žehliť na tele", lebo nejaký idiot vysúdil veľké peniaze, nakoľko to v tom návode nebolo.
Teraz to máme už aj doma!!! To sme sa dopracovali :D
majkii
16.05.08,06:01
No dobre, ale čo ak nahrávajúci náhodne na svoj záznam zachytí súkromný rozhovor dvoch susedov, ktorí neboli oboznámení s tým, že by sa o tom mohol dozvedieť dakto ďalší?

Aj keby si náhodne nahral na schôdzi vlastníkov rozhovor susediek a neposkytol by si ho tretej osobe, alebo by tým nikomu nevznikla ujma, nemal by byť problém pozri §377 TZ. Samozrejme nechcem tým že treba hneď nahrávať, to vôbec nie.
Karas Milan1
16.05.08,06:57
A aké máš problémy Ty - však hoď sem a uvidíš aj Tebe sa bude žíííííííííííííť..


Ľubka.

Ja žiadne. Väčšinou sa mi darí triediť problémy na 2 skupiny :
1, viem ovplyvniť = môžem sa angažovať
2, neviem ovplyvniť = snaž sa mať otvorené obe uši t.j. jedným dnu a druhým von. Vyskúšaj. Fajnová vec.

Ahoj
Ka Mil
P.S.
Prevdepodobne sa s takouto povahou človek musí narodiť.