Decem
12.05.08,06:14
Zdravim Vas :) Chcel by som sa opytat, resp. najlepsie niekoho kto ma s danou temou skusenosti. Potrebujem zistit ci je mozne zaslat peniaze na kartu s uverovym ramcom napr. 20 000 (Konkretne Visa karta od Tatarbanky ;) ) nad ramec. tj. tak ako pri splacani zapozicanej sumy. Napr. Jozko si pozical z uveroveho ramca 3 000 SK tj, na karte mu ostava este 17 000. Jozko ich chce splatit hned na druhy den a tak aj spravi. Lenze! Nezasle 3 000 ale napr. 8 000. N karte mu bude figurovat 25 000 alebo si banka vezme dlznu sumu a zvysok zasle nazad?Pisal som aj do Tatrabanky ale nejak sa im nechce odpisat :) Takze vdaka vsetkym !
Este uvediem ze karta ma zberny cuet v banke a identifikacia drzitela karty pri splacani uveru funguje za pomoci kosnt. smymbolu :)
ludo_centrum
12.05.08,07:48
- zbav sa všetkých úverových kariet. Úver je kľúč k nešťastiu. Áno, dokážu nám pomôcť v núdzi peniažky z nej, ale je to riziko.
- z Tatarbanky sa nedozvieš z call cetra ani len o tom, čo ti strhli z účtu. Napíšu len že 12,-Sk poplatok za transakciu. Ale nenapíšu za akú transakciu... Špinavosť, úmysel...?
- Choď na pobočku TB a žiadaj vysvetlenie tvojho prípadu. Neodíď odtiaľ pokiaľ ti neodpovedia.

Ale v tvojom prípade sa mi zdá, že tiež zlyhal ľudský faktor ak ti nevedela podať odpoveď telefonicky...
Veď čo by si chcel od banky? Stačí, že ty platíš im. Načo by sa unúvali ti povedať, že čo im platíš... ;)
matulo
13.05.08,20:24
Ahoj,

uverova karta funguje ako staly uver v hodnote napr ako pises 20,000 Sk. V ramci zuctovacieho obdobia, co byva 1 mesiac, mozes minut prave do 20,000 a zaroven maximalne tolko aj splatit. Pokial minies 3,000 a spet banke posles 8,000, nebudes mat uverovy ramec 25,000, ale stale len 20,000, tych zvysnych 5,000 sa pouzije na automaticke splatenie dalsej minutej ciastky.
luigi72
14.05.08,06:39
Na karte mu bude figurovat 25 000 Sk, kedze tam tie peniaze poslal, ale zaroven uverovy ramec ostava 20 000 Sk. Tych 5000 Sk bude na ucte dovtedy, kym ich nevyberie, banka to neposle spat. A za vyber 5000 Sk zauctuje poplatok za vyber. :)