janci13
12.05.08,08:32
Prajem dobry den!
Chcela by som Vas velmi pekne poprosit o radu. V oktobri 2006 som si zalozila zivnost. V tom case som bola na RD /cize u svojho povodneho zamestnavatela - som bola "riadne zamestnana". Pocas mojej zivnosti som za rok 2006 nemala ale ziaden prijem a za rok 2007 som mala za cely rok prijem okolo 30 000 Sk. Neodvadzala som "ziadne dane" a ani som neodvadzala ziadne preddavky na zdravotne. A kedze som nedosiahla "vacsi" prijem,tak som ani nepodavala ziadne danove priznanie ani za rok 2006 ani za rok 2007. Postupovala som spravne? Moju zivnost som ani neprerusila. 15.aprila 2008 mi skoncila RD a k tomuto datumu som aj dala vypoved u svojho povodneho zamestnavatela. Ake povinnosti mi teraz vyplyvaju v sulade s mojou zivnostou? V tej samozrejme pokracujem.Co teraz musim vsetko podniknut? Zanedbala som nieco? Co vsetko musim "napravit"? Dakujem velmi pekne za promtnu odpoved.
hanelie
12.05.08,06:44
povinnosť RZZP za rok 2006 , 2007
SZČO - povinná platba ZP / vymeriavací základ z minimálnej mzdy /8100 Sk

povinné platby do SP od budúceho roku podľa výšky brutto prijmu
est
12.05.08,06:52
Za 2006 bolo treba podať RZZP aj keby nebol žiadny príjem, do 30.6. treba odovzdať RZZP za rok 2007. Do 8 dní od zmeny nahlásiť zmenu na ZP, ak chceš do SP platiť dobrovoľne, treba sa tam prihlásiť.
Monika C.
12.05.08,07:20
Pekný deň prajem môj názor : nakoľko ste mali otvorenú živnosť mali ste podať daňové priznanie aj ked nulové, lebo živnosť existovala aj za rok 2006,2007. Som o tom presvedčená na 100 % ale možno mýlim sa počkajte kým to potvrdia ďaľší. Podľa zákona ako SZČO ste povinná podať daňové priznanie a dokladovať ďaľšie príjmy práve v daňovom priznaní.
janci13
12.05.08,07:44
Dakujem krasne za rady. Mala som podat za roky 2006,2007 danove priznania? A este predsalen - ja som v tom roku 2006 sa nebola prihlasit ani na DU. Cize o "mne akoze nevedia?" Ako to teraz napravit? Ist na DU,vsetko dat do poriadku a az potom do Zdravotnej poistovne? Ake sankcie ma cakaju? Nedalo by sa im nejako vyhnut? Co keby som si teraz svoju zivnost pozastavila napr. na 1-3 mesiace a potom opat by som v nej pokracovala? Poradte mi prosim - dakujeeeem.
hanelie
12.05.08,07:51
Daňové priznanie je povinný podať každý daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50% nezdaniteľného základu dane, (za rok 2007 je to 95 616 Sk). Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník ktorého zdaniteľné príjmy nepresiahli 50% nezdaniteľného základu dane, ale vykazuje daňovú stratu.
Monika C.
12.05.08,07:55
Pozastavenie živnosti už teraz Vám nepomôže, takže ste sa neprihlásili na DÚ tým pádom nemáte DIČ. Ja by som v každom prípade išla na daňový úrad a skúsiť s nimi sa dohodnúť alebo zrušiť celkom živnosť a po čase otvoriť znova . Ja by som to riešila cez DÚ .Pokuta asi Vás neminie ale je to lepšie ked sám sa prihlásite ako keby oni nato prišli.
est
13.05.08,07:06
Záleží na správcovi dane, za neprihlásenie na DÚ pravdepodobne bude pokuta 2 000,- Sk, možno Vás prihlásia a prejde Vám to, nemyslím si, že by pomohlo šaškovanie s rušením živnosti a znovuzaložením ...
Neznalosť zákona neospravedlnuje, ale mám skusenosť s jednou pani, ktorá si zásadne chcela účtovníctvo robiť sama, aby ušetrila, len si stále pýta informácie, ktorá po roku živnosti nevedela, čo je DIČ, s plačom prišla na DÚ a prešlo jej to ...
est
13.05.08,07:08
Daňové priznanie ste neboli povinná podať, ja som tento rok za niektorých dávala Čestné prehlásenie o príjme, nechala som si to potvrdiť na DÚ a odniesla som to na SP, aby boli v obraze.
janci13
13.05.08,07:38
dakujem krasne za vsetky odpovede. Idem na DU. Prajem vsetko dobre - skvele,ze takto nezistne pomahate ostatnym.