Velettka
07.04.05,09:23
Môže mi niekto povedať odkedy toto tlačivo platí a či to musíme vyplňovať? Mne to teraz prišlo zo štatistického úradu a čumím nato ako bejk. Vraj je to platné a povinné od roku 2003. Niekto niečo na túto tému?

Je to povinné zasielať najneskôr do 12. kalendárneho dňa po ukončení štvrťroku ..
bea
07.04.05,07:57
Štatistické výkazy nemajú povinnosť vypĺňať všetky firmy. Je to na základe nejakého výberu na ŠÚ. Keď Vám výkazy poslali, tak ste to Vy, koho vybrali a musíte ich vypĺňať a posielať. To bolo tak aj dávno pred r. 2003.
marianna
07.04.05,08:43
Ja som to robila minulý rok. Každý rok vyberú náhodne nejaké firmy a potom to musíš posielať každý štvrťrok. Ak to nestihneš do 12. telefonicky oznámiš pracovníčke ŠÚ, ktorá ti to poslala že budeš posielať výkazy neskôr a tak máš potom čas do 25. nasledujúceho mesiaca. Ja som to stíhala vždy presne 25. som to faxovala a potom poslala poštou. Na budúci rok ti príde ročný výkaz a budeš ho musieť poslať do 31.3., práve keď budeš mať najviac práce s daňovým priznaním. A k tomu ešte všelijaké dotazníky.
Velettka
07.04.05,09:06
To sú blázni, kurnik ... ale ďakujem ... som z toho aspon trochu múdrejšia. Pamätám sa, že kedysi dávno v ´98 roku sa to robilo, ale dávno som o tom nepočula, preto ma to zarazilo, ďakujem ...... A musím to robiť poctivo? :o) Porovnávajú to potm s daňovým, alebo niečím, či to slúži čisto ako info....?

šak jasné, že to vyplním poctivo, len kurnik načo pridávaú iným viac roboty, keď ju oni sami nemajú ? :o)
brm
09.04.05,12:31
To sú blázni, kurnik ... ale ďakujem ... som z toho aspon trochu múdrejšia. Pamätám sa, že kedysi dávno v ´98 roku sa to robilo, ale dávno som o tom nepočula, preto ma to zarazilo, ďakujem ...... A musím to robiť poctivo? :o) Porovnávajú to potm s daňovým, alebo niečím, či to slúži čisto ako info....?

šak jasné, že to vyplním poctivo, len kurnik načo pridávaú iným viac roboty, keď ju oni sami nemajú ? :o)teraz to padlo na teba, na budúci rok na mňa...máš skrátka teraz smolu
evika
10.03.08,08:43
Veľmi Vás pekne prosím poradil by mi niekto ako aký postup používa pri vyplňovaní štatistiky Roč 1-01.
Veľmi by som sa potešila.ďakujem
evika
10.03.08,09:17
poradil by mi prosím vás niekto
JankaV
10.03.08,10:07
Môžeš byť konkrétnejšia? Asi 2 roky dozadu som to robila, možno budem vedieť pomôcť.