GabrielaCH
12.05.08,10:13
Dobrý deň,

riešim problém výhry osobného automobilu v reklamnej súťaži, ktorú vyhlásila naša firma. Beží aj televízna reklama, kedy ľudia po zaslaní sms môžu vyhrať po ich vyžrebovaní osobný automobil v hodnote 249000 Sk s DPH.

Môžem zahrnúť tieto automobily do daňových výdavkov? v publikácii Výdavky 2008 od Poradcu som našla, že ak ide o výdavok na reklamu s cieľom prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tak je v plnom rozsahu uznaný ako daňový. Poradkyňa mi povedala,že si neuplatním ani DPH a je to pripočítateľná položka.
Kde je pravda, prosím Vás?
Majú byť tieto automobily označené logom našej firmy, aby mohli byť pri nákupe zahrnuté do daňových výdavkov? Akým spôsobom budem účtovať o týchto autách?
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Alena Šimová
12.05.08,11:04
Ja som mala podobný problém ale s tým, že ja som tovar dodala firme, ktorá mne robila reklamnú akciu a dohodli sme sa, že mi dá zľavu z reklamy uverejnenej v časopise vo výške ceny za tovar. Toto som dala ako výdavok na reklamu. Ale vo Vašom prípade by som asi postupovala tak, že by som to dala ako dar a neodpočítala DPH.