nikitaf1
12.05.08,10:16
Caute poradaci, potrebovala by som poradit. Zivnostnik kupil kavovar ktory chce prenajimat. V prvom rade ma zaujima ci moze len tak (v zivnostenskom liste ma okrem ineho aj volnu zivnost) prenajimat vec ktoru odpisuje v majetku. Moze tento prijem povazovat za POZD a fakturovat ho s DPH? Este pridavam ze uctuje v JU a je platcom DPH. Dakujem velmi velmi pekne za radu.
nikitaf1
12.05.08,12:11
prosim poradte mi niekto
Zoltán Kovács
12.05.08,12:14
Caute poradaci, potrebovala by som poradit. Zivnostnik kupil kavovar ktory chce prenajimat. V prvom rade ma zaujima ci moze len tak (v zivnostenskom liste ma okrem ineho aj volnu zivnost) prenajimat vec ktoru odpisuje v majetku. Moze tento prijem povazovat za POZD a fakturovat ho s DPH? Este pridavam ze uctuje v JU a je platcom DPH. Dakujem velmi velmi pekne za radu.


1. Fakturovať to musí s DPH ak je platiteľom.
2. Podľa môjho názoru mal by mať v živnostenskom liste prenájom gastronomických zariadení (možno sa mýlim, neviem)
3. Nerozumiem tomu čo sa uvádza v zátvorke. Voľná živnosť je aj napr. vedenie účtovníctva, takže ako to máme chápať?
nikitaf1
12.05.08,15:10
v zivnostenskom liste ma napisane:
1. maloobchod v rozsahu volných zivností
2. velkoobchod v rozsahu volnych zivnosti
3. spostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu volnych zivnosti.
Tiez sa mi to nejak nepaci a nezda sa mi ze moze prenajimat stroj v majetku, aj ked vyzera ze je to jednorazova zalezitost. Nevies kde by som to mohla zistit?
Zoltán Kovács
19.05.08,08:01
v zivnostenskom liste ma napisane:
1. maloobchod v rozsahu volných zivností
2. velkoobchod v rozsahu volnych zivnosti
3. spostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu volnych zivnosti.
Tiez sa mi to nejak nepaci a nezda sa mi ze moze prenajimat stroj v majetku, aj ked vyzera ze je to jednorazova zalezitost. Nevies kde by som to mohla zistit?

Čo znamená jednorázová záležitosť? Na týždeň, na jednu akciu, alebo pre jedného na dobu neurčitú? Prvé dve možnosti považujem za jednorázovu, a tam nie je problém, že nemá v ŽL nájom gastrozariadení. Prenájme prebytočný majetok. Ale ak ide o prenájom na lhšiu dobu, tak to je už sústavná činnosť, ktorá vyžaduje aj ŽL.