candris
12.05.08,12:22
Mam pozemok bez IS, orna poda (siete su asi 60m). Na vedlajsom pozemku uz jeden dom je postaveny. Mohli by ste prosim napisat step by step ako postupovat pri papierovackach este pred samotnou vystavbou, aby sa predislo zbytocnym casovym stratam? Je potrebne najprv priviest siete na pozemok? Da sa to, ked este nemam projekt na dom? Co sa da vybavovat este pred kupou projektu? Kam by mali viest moje prve kroky? So starostom som uz hovoril, proti vystavbe nenamieta, pozemok je v intravilane obce.
Stina
12.05.08,10:41
Najskôž musíš mať na papieri zmenu ornej pôdy na stavebný pozemok.
NInive
12.05.08,13:48
Napíšem, ako sme vybavovali my. Podotýkam, že tam nemá nikto postavené, bez IS. Ide o intravilán, teda územné a stavebné je zlúčené.
1. Vytyčovák na pozemok
2. Vyjadrenie obce k plánovanej výstavbe (neboli sme v územnom pláne, pojednávalo sa to na OU cca 7 týždňov (predtým ešte cca 2 mesiace- dávali sme vypracovávať štúdiu na uvedenú oblasť), šlo o to, či nám tam dovolia stavať...)
3. Vyňatie z pôdneho fondu
4. Elektrikári. Potrebuješ tam osadzovák, LV, kópiu z katastrálnej mapy. My budeme plneelektrifikovaný, tak sme dávali zvlášť robiť elektroprojekt.
5. Vodári, SPP a telekomunikácie. U vodárov som čakala 4 dni (v piatok tam nebola, so, ne, a prišlo to poštou v utorok. SPP a telekomunikácie na počkanie. Ešte podotknem, že sme nežiadali od uvedených 3 prípojky. Len elektrikárov
6. Súhlasné stanovisko obce (na počkanie)
7. Životné prostredie (do 1 týždňa)
8. Vyhlásenie stavebného dozora, ak staviate svojpomocne.

Body 3,4,5,7,8 sa dajú podať (niektoré aj s vyjadtrením za cca 1 deň).
Elektriku ešte nemáme svoju, máme ju zatiaľ od našich rodičov- je to záhrada). Pripojenie nás netlačí, ale uvedený pán od elektrikárov o tom vie, že ju tak súrne nepotrebujeme, preto ju ešte nemáme.
My sme v štádiu čakania na SP.

Pred všetkými vybavovačkami po úradoch si zabezpeč: osadzovák domu na pozemok, list vlastníctva, kópiu z katastrálnej mapy. Z uvedených dokumentov treba dostatok kópií cca 5ks, lebo orginály netreba, všade dajte len kópie. Na vybavovačky si vyberte stredu:). Takto sme postupovali my. Inak na stavebnom úrade vám dajú všetky potrebné info, tak to bude presne to, čo potrebujete vy. My sme z okolia TT.
candris
12.05.08,19:09
Vdaka, takze z toho mi vychadza, ze pokial nemam projekt domu a jeho osadenie tak so sietami nepohnem? Nie je mozne pritiahnut siete na pozemok a tak ho len pripravit na buducu vystavbu? Je potrebne vynatie z podneho fondu (len cast pod domom), alebo sa pozemok pod domom schvalenim stavebneho povolenia automaticky meni na stavebny pozemok, pravda ak je v intravilane, tak ako som sa kdesi docital tu na diskusii?
ROMBOR
13.05.08,10:56
Vdaka, takze z toho mi vychadza, ze pokial nemam projekt domu a jeho osadenie tak so sietami nepohnem? Nie je mozne pritiahnut siete na pozemok a tak ho len pripravit na buducu vystavbu? Je potrebne vynatie z podneho fondu (len cast pod domom), alebo sa pozemok pod domom schvalenim stavebneho povolenia automaticky meni na stavebny pozemok, pravda ak je v intravilane, tak ako som sa kdesi docital tu na diskusii?
ahoj
nepotrebujes projekt na RD ak chces "len "pritiahnut siete .. musis vsak mat projekt na pripojky (voda, plyn, elektro)
akonahle dostanes na parcelu stavebne povolenie od obce, meni sa pozemok-parcela na stavebny pozemok

r
hanelie
13.05.08,11:46
ak chcete stavať na pozemku, ktorý je kvalifikovaný ako orná pôda je potrebné najskôr túto vyňať z pôdneho fondu - až potom sa môže požiadať o stavebné povolenie


nepotrebujes projekt na RD ak chces "len "pritiahnut siete .. musis vsak mat projekt na pripojky (voda, plyn, elektro)


tu prichádza k situácii, kedy je potrebné znovu robiť projekt na prípojky - tentoraz k domu / stavbe /