ddaniel
12.05.08,13:02
Dobrý deň. Rozmýšľam o začatí podnikania v oblasti služieb. Služba ktorú ponúkam resp. by som ponúkal u nás v tejto mojej možnosti neexistuje. Aspoň som to nikde nevidel. Prepáčte ale nechcem byť zatiaľ konkrétny. Moja otázka, ako by som mohol zmapovať dopyt po tejto službe? Týkalo by sa to najmä obchodných centier, väčších spoločností atď. Brali by ma tieto spoločnosti vážne, pokiaľ som zatiaľ iba de facto fyzická osoba? Ďakujem za radu.
Bastian
12.05.08,11:40
Skús cez google pomocou rôznych kľúč. slov. Ak taká firma existuje, tak by Ti to malo ukázať.
Inak si myslím, že to musíš mať tak ošetrené, aby Ťa nechceli a ani nemohli obísť, čo nebude jednoduché.
A o tom či Ťa budú brať vážne uvidíš... musíš pôsobiť sebaisto, musíš im vedieť tak odprezentovať ponuku, aby si ich presvedčil. Sebaisto a kvalitne. Len či budeš vedieť tak pôsobiť, keď to ešte nemáš odskúšané?:) Ale v prvom rade záleží na tom, ako si pre ten nápad Ty zanietený. Vážne Ťa budú brať vtedy, keď tomu čo im budeš hovoriť budeš veriť aj Ty sám. Ak s týmto nemáš problém, tak sa môžeš pustiť do riešenia ostatných záležitostí.
ddaniel
12.05.08,11:56
Budem konkrétny, jedná sa umývanie okien metódou teleskopických ramien ukončených kefou, t.j. umývanie okien zo zeme až do výšky cca 20 metrov. Veľmi zaujímavé pre moderné presklené budovy a obchodné centrá. V zahraničí to tak funguje, sám som s tým jeden čas pracoval v UK. Len neviem či by sa to uchytilo aj u nás. Prv než by som sa do toho pustil potrebujem zistiť dopyt. Ostatné mám premyslené, systém tých teleskopických ramien s kefami + dodávka, viem si zabezpečiť, resp. viem odkiaľ a za koľko. Hľadám už len spôsob ako, komu a kde túto službu odprezentovať. To či ma budú brať vážne som myslel to, že zatiaľ mám kvázi iba nápad.Ďakujem.
Chobot
12.05.08,12:16
Budem konkrétny, jedná sa umývanie okien metódou teleskopických ramien ukončených kefou, t.j. umývanie okien zo zeme až do výšky cca 20 metrov. Veľmi zaujímavé pre moderné presklené budovy a obchodné centrá. V zahraničí to tak funguje, sám som s tým jeden čas pracoval v UK. Len neviem či by sa to uchytilo aj u nás. Prv než by som sa do toho pustil potrebujem zistiť dopyt. Ostatné mám premyslené, systém tých teleskopických ramien s kefami + dodávka, viem si zabezpečiť, resp. viem odkiaľ a za koľko. Hľadám už len spôsob ako, komu a kde túto službu odprezentovať. To či ma budú brať vážne som myslel to, že zatiaľ mám kvázi iba nápad.Ďakujem.

Asi by ich najviac zaujímala cena za takúto službu. V súčasnosti sa to zabezpečuje horolezcami. Keby som o tom rozhodoval ja, tak by som určite chcel vedieť, či takýto spôsob by vyšiel lacnejšie. Inak si myslím, že im je to jedno, či im okno umyje chlap zavesený na lane alebo nejaké teleskopické rameno.
Bastian
12.05.08,12:25
Budem konkrétny, jedná sa umývanie okien metódou teleskopických ramien ukončených kefou, t.j. umývanie okien zo zeme až do výšky cca 20 metrov. Veľmi zaujímavé pre moderné presklené budovy a obchodné centrá. V zahraničí to tak funguje, sám som s tým jeden čas pracoval v UK. Len neviem či by sa to uchytilo aj u nás. Prv než by som sa do toho pustil potrebujem zistiť dopyt. Ostatné mám premyslené, systém tých teleskopických ramien s kefami + dodávka, viem si zabezpečiť, resp. viem odkiaľ a za koľko. Hľadám už len spôsob ako, komu a kde túto službu odprezentovať. To či ma budú brať vážne som myslel to, že zatiaľ mám kvázi iba nápad.Ďakujem.
Myslel som si, že kefou sa odstraňujú pavučiny... o umývaní okien kefou som ešte nepočul. Sú to rotujúce kefy? A to rameno je ako veľké zariadenie? Sú to tie klasické ramená alebo špeciálne určené na umývanie okien?
misomiso
12.05.08,12:46
Hlavne by si musel najprv najst firmu, ktorej zalezi na tom, ze ma ciste okna. Na Slovensku sa ti bude hladat velmi tazko. Mne je niekedy na grc z toho, za akymi spinavymi a oplutymi vykladmi su schopni predavat maloobchodnici. A to sa jedna o vysku cca 3 metre, co rozhodne nie je problem.
ddaniel
12.05.08,12:50
Je to teleskopická rúra o výške asi 1,80 m ktorá sa teleskopicky roztiahne až na 20 m, na konci je kefa, ale to nie je všetko. Vnútri tej rúry je tenká hadica ktorá privádza vodu zo zdroja, t.j. zo zariadenia v objeme napr. 1000 litrov ktoré je v dodávke, až k vývodu pri kefe. Týmto spôsobom sa potom umývajú okná vo výškach. Je to, myslím si, vysoko efektívne čo sa týka času aj peňazí. A nakoniec, nezanecháva to "šmuhy" po handrách a pod. Tento systém spracuje tu vodu tlakom tak (obrazne pre krátkosť času) že zostatková voda na okne sa stiahne sama do kvázi bubliniek a zmizne.
Bastian
12.05.08,13:34
Je to teleskopická rúra o výške asi 1,80 m ktorá sa teleskopicky roztiahne až na 20 m, na konci je kefa, ale to nie je všetko. Vnútri tej rúry je tenká hadica ktorá privádza vodu zo zdroja, t.j. zo zariadenia v objeme napr. 1000 litrov ktoré je v dodávke, až k vývodu pri kefe. Týmto spôsobom sa potom umývajú okná vo výškach. Je to, myslím si, vysoko efektívne čo sa týka času aj peňazí. A nakoniec, nezanecháva to "šmuhy" po handrách a pod. Tento systém spracuje tu vodu tlakom tak (obrazne pre krátkosť času) že zostatková voda na okne sa stiahne sama do kvázi bubliniek a zmizne.
Záujem by o to mohli mať upratovacie firmy. Hlavne tie, ktoré sa špecializujú na umývanie okien. Ale ak bude cena toho zariadenia vysoká, tak to budeš ťažko predávať.
A ešte niečo - ak sa voda nestiahne stierkou, keď sa tie kvapky iba odparia, tak tam zostanú bodky po tých kvapkách, či nie? Ty si videl ako vyzerajú potom tie okná?
ddaniel
12.05.08,13:54
Je to dosť ťažko vysvetlovať, berme to tak že okno je čisté. Tým to spôsobom som tie okná umýval aj ja ako som písal. Nemám záujem tie zariadenia predávať ( cena jedného v objeme 1000 litrov stojí cca do 200 tis. + plus treba dodávku napr. DUCATO), ja mám záujem to robiť. Ako živnostník, sám na seba. Sem píšem preto, lebo hľadám odpoveď na otázku či by tu bol o takúto službu záujem.
misomiso
12.05.08,15:58
Je to dosť ťažko vysvetlovať, berme to tak že okno je čisté. Tým to spôsobom som tie okná umýval aj ja ako som písal. Nemám záujem tie zariadenia predávať ( cena jedného v objeme 1000 litrov stojí cca do 200 tis. + plus treba dodávku napr. DUCATO), ja mám záujem to robiť. Ako živnostník, sám na seba. Sem píšem preto, lebo hľadám odpoveď na otázku či by tu bol o takúto službu záujem.

Treba sa opytat napr. Slovenskej Sporitelne, ci nechcu nahodou umyt okna na svojej hlavnej budobe na Hodzovom namesti v BA, pretoze ich neumyvali odkedy ta budova stoji. Sucastou tej budovy je aj taka mala pasaz a tu som videl naposledy v takom stave, ze som to ani v Istambule nezazil.
arizona
12.05.08,16:04
Ja by som si asi urobila ten prieskum sama. Zistila by som si ,kto je správca budovy, objednala u neho termín osobnej návštevy.
Nakoľko je to u nás neznáme, vysvetlila by som princíp a dodala písomne nejakú cenovú ponuku.
Keby som obehla viacerých, bola by som asi múdrejšia...a vedela posúdiť čo a ako.:)
Veľa šťastia!
rickman
12.05.08,16:58
Pripajam sa: vela stastia.

Tiez si myslim, ze rozhodujuca bude cena. Skus na tejto technologii najst nieco naviac, akusi pridanu hodnotu, kvoli ktorej spravca budovy uprednostni taketo cistenie okien nad klasickym. Mozno by stalo za to oslovit minimalne listom aj niektore SVB - umyvanie okien na panelaku. Okrem strachu z vysok (pri vlastnom umyvani) by v tvoj prospech mohla byt v tomto pripade aj nizsia (rozpocitana) cena na 1 byt.

Inac celkom zaujimavy podnikatelsky napad, akurat zaradeny v zlom chlieviku.
Hypolites
12.05.08,16:59
ano suhlasim tie okna su spinave
LenkaBr
13.05.08,06:52
ddaniel, plne chápem tvoj strach pustiť sa do niečoho takého. Aby mal človek istotu, že živnosť sa mu oplatí vôbec založiť a ísť do rizika podnikania. Kým nemáš živnosť, nikto o teba nezakopne, lebo nie si v biznise a podeliť sa zas o to s majetnými a šikovnými ľuďmi tiež nie je to "prave orechove", pretože sa človek obáva, že mu niekto nápad uchmatne. Držím palce.
Inak, to s tými oknami: keď som bola študentka, doslova sa mi bridilo cestovať vlakmi - na oknách človek videl jedálne lístky cestovateľov pred ním :(... Zeleznicu by tiez nebolo zle oslovit.