3julka3
12.05.08,14:57
Dobrý deň ,v marci som podala DP kde som uviedla príjem zo závislej činnosti kde som mala základ dane 38 510 a z ostatných príjmov 10 000.Minulý týžden mi došiel list z ´DÚ ,že nesplńam podmienku na daňový bonus nakolko môj príjem nepresiahol 6 násobok životného minima.Neviem či je to správne lebo ked to spočítam tak mi vychádza príjem 48 510.kde som spravila chybu,alebo DÚ by sa pomýlil??
Zoltán Kovács
12.05.08,12:59
Dobrý deň ,v marci som podala DP kde som uviedla príjem zo závislej činnosti kde som mala základ dane 38 510 a z ostatných príjmov 10 000.Minulý týžden mi došiel list z ´DÚ ,že nesplńam podmienku na daňový bonus nakolko môj príjem nepresiahol 6 násobok životného minima.Neviem či je to správne lebo ked to spočítam tak mi vychádza príjem 48 510.kde som spravila chybu,alebo DÚ by sa pomýlil??

Na DB máš nárok ak tvoj príjem presiahne 6 násobok minimálnej mzdy, a nie životného minima. 6 násobok minimálnej mzdy za rok 2007 je 48.600,- Sk.
3julka3
12.05.08,13:07
do 6 násobku min.mzdy sa počíta úhrn príjmov bez povinného poistného alebo s poistným?
Zoltán Kovács
12.05.08,13:08
do 6 násobku min.mzdy sa počíta úhrn príjmov bez povinného poistného alebo s poistným?

Príjem v hrubom
3julka3
12.05.08,13:11
lebo v hrubom tam mám 44 478 + 10 000 ostatné príjmy,to znamená ,že mám nárok na dańový bonus?
abel
12.05.08,13:22
Nemôžeš spočítať príjem zo závislej činnosti s ostatnými príjmami. Bohužiaľ nárok na bonus nespĺňaš.
3julka3
12.05.08,13:47
ďakujem velmi pekne za odpovede,a ešte by som sa chcela spýtať,som rozvedená s manželom mohol by si to on uplatniť dodatočne ak by podal opravné dańové priznanie?
Zoltán Kovács
12.05.08,14:14
ďakujem velmi pekne za odpovede,a ešte by som sa chcela spýtať,som rozvedená s manželom mohol by si to on uplatniť dodatočne ak by podal opravné dańové priznanie?

Musí splňať podmienku spoločnej domácnosti s dieťaťom.
Mária.K.
12.05.08,14:59
Dobrý deň ,v marci som podala DP kde som uviedla príjem zo závislej činnosti kde som mala základ dane 38 510 a z ostatných príjmov 10 000.Minulý týžden mi došiel list z ´DÚ ,že nesplńam podmienku na daňový bonus nakolko môj príjem nepresiahol 6 násobok životného minima.Neviem či je to správne lebo ked to spočítam tak mi vychádza príjem 48 510.kde som spravila chybu,alebo DÚ by sa pomýlil??

§ 33 ods. 1 a ods. 7 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov:

"(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6 480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom; prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň. "

"(7) Ak daňovník v zdaňovacom období dosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy len v niektorých kalendárnych mesiacoch a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, priznal v týchto kalendárnych mesiacoch daňový bonus, nestráca nárok na už priznaný daňový bonus. "

Z uvedeného vyplýva, že zo zákona sa na zistenie nároku na daňový bonus nesleduje úhrn zdaniteľných príjmov, ale zdaniteľný príjem podľa § 5 ZDP alebo § 6 ZDP.
Vo vašom prípade bolo možné uplatniť si daňový bonus v jednotlivých mesiacoch, v ktorých boli splnené podmienky nároku na daňový bonus, priamo u zamestnávateľa.
beba13
13.05.08,12:35
Mojej známej manžel je autodopravca má jedného zamestnanca, ktorému vypláca daňový bonus. Chcem sa spýtať, kedy mu ten bonus vráti daňový úrad ak podáva štvrťročne zúčtovanie
Tweety
13.05.08,12:37
Mojej známej manžel je autodopravca má jedného zamestnanca, ktorému vypláca daňový bonus. Chcem sa spýtať, kedy mu ten bonus vráti daňový úrad ak podáva štvrťročne zúčtovanie
Nerozumiem, aké zúčtovanie.? Nárok na DB( ak splňa podmienky) je mesačne.
Denda
13.05.08,12:42
Mojej známej manžel je autodopravca má jedného zamestnanca, ktorému vypláca daňový bonus. Chcem sa spýtať, kedy mu ten bonus vráti daňový úrad ak podáva štvrťročne zúčtovanie
Áno v kvartálnom prehľade je zároveň žiadosť o poukázanie daňového bonusu na účet platiteľa.
Denda
13.05.08,12:55
Daňový bonus mu podľa §35 ods.7 správca dane vyplatí najneskôr do 15 pracovných dní od doručenia žiadosti.
beba13
13.05.08,12:56
Dík Denda teda by to mal dostať každy štvrťrok