oziabaj
12.05.08,14:04
Zdravím,
otváram maloobchodnú predajňu a potreboval by som spojazdniť pohodu s Euro pokladňou v režime online. Bol som už u dvoch distribútorov EURO pokladní, kde sme to skúšali najskôr s pokladňou EURO 2000TE Alpha a potom s pokladňou EURO 200T, ale akosi to spolu nechce komunikovať. Všetko by malo byť správne nastavené, to znamená (sériový port, rýchlosť prenosu, typ pokladne...). Problém je, že keď dám v Kase online tlačiť Predajku (daňový doklad), čo je aj prednastavené, tak ma to stále odkazuje na normálnu tlačiareň a z pokladne nič nejde. Nepomohla ani 45 minútová, telefonicko-technická porada s hotline linkou pohody. Už si neviem rady, akákoľvek pomoc bude veľmi vítaná. Ďakujem
Pidgey
12.05.08,21:26
problem je v tom, ze ked tlacis predajku cez pokladnu (Ci uz pokladnu,ale fiskalny modul, musis tlacit zostavu "Doklad FM" .Ta zostava pribudne v tlacovych zostavach po tom co je spravne nastavena pokladna v menu Nastavenie/Hardware.Pri zostave Doklad FM sa ani nevoli na aku tlaciaren chcete tlacit nakolko to uz spracuvava fiskalny modul, resp vo vasom pripade reg. pokladna.Inak, stacilo mozno zavolat na hotline do stormware,tam by to urcite vedeli.Len naozaj treba mat dobre nastavenu pokladnu (Pokial ste z BA viem doporucit jedneho velmi sikovneho pana), aby boli zhodne hladiny DPH v reg pokladni a v Pohode .Nie je to len tak ze pripojite kabel a je to :) (Uf , teraz som si vsimol ze nepomohol hotline Pohody, .... no co dodat :)) )Ak chcete napiste mi do sukromnej spravy a mozem skusit pomoct po telefone,alebo vam dam kontakt na toho pana - mozno bude vediet lepsie poradit.
Tlacova zostava Predajka (danovy doklad) je obycajna zostava na obycajny papier a ta informacia sa neposiela do reg pokladne. To uz len z nazvu zostavy to mali v POHODE vediet......

Ako prve by som skontroloval komunikaciu PC s reg pokladnou pomocou SW k reg pokladni, nasledne by som skontroloval nastavenie v Pohode a v reg pokladni ci je zhodne, potom by to uz malo fungovat .
oziabaj
13.05.08,06:50
Dakujem za radu, skusim to a uvidim...
V kazdom pripade by som rad mal kontakt na Vas, ale som tu prihlaseny len den takze sukromne spravy nemozem pisat :)
Zatial dakujem
oziabaj
14.05.08,06:06
Nakoniec, aj vďaka Vaším radám sme to zvládli a konečne to funguje. Ďakujem za pomoc a ochotu.
V podstate stačilo nastaviť doklad FM ako východiskovú zostavu a začalo to fungovať. Aj keď doklad tlačí iba z predajok a nie rovno z mini kasy. Ale aj tak budem asi rovno fungovať v predajkách, nieje to nič zložité. Ešte raz vďaka......
Pidgey
15.05.08,04:54
No, s tou mini kasou som to moc nepochopil.Ak mate na mysli produkt kasa od pohody, je to pridavny modulk Pohode,resp je to dalsie instalacia, ktora obsahuje myslim iba agendu predajok (o nieco lepsia ako ta v pohode, nakolo je viac orientovana na maloobchodnu prevadzku).Ak mate na mysli mini kasu, ako nejaku mini reg pokladnu, a chcete tlacit iba zadavanim PLU napriklad, je potrebne , resp vhodnejsie pouzivat pokladnu ako OFFLINE.No, hlavne ze to funguje :)
oziabaj
15.05.08,10:26
Mal som na mysli produkt od pohody, ktory som dostal ako upgrade tento rok, ale mate pravdu, predajky su v pohode. Dnes si idem pre pokladnu a v pondelok otvaram. Dakujem za rady a prajem krasny den.
:)
Pidgey
15.05.08,19:16
Ja len v skratke :) ale kasa je pridavny modul, tak ze mate hlavnu instalaciu pohody(kde je tiez agenda predajok, a potom na inom pocitaci nainstalovanu pohodu Kasu, kde z hlavnej instalacie poslete cez datovu komunikaciu informaciu o skladovych kartach.A potom uz predavate iba cez modul Kasa (tiez cez agendu predajok,ale uz tu inu....) a s centralnym PC si ibavymienate datovou komunikaciu info o novom tovare/cenach a predaji v kase.Teda, dufam ze to tak nejako mate nastavene? ked ste vraveli ze to predavate cez predajky a nie cez kasu...ak to matena jednom PC(prip zosietovane s hl. pocitacom) tak ste kasu nemuseli kupovat.Pohoda Kasa a Pohoda su dve nezavisle instalacie....
Ak hovorim z cesty :cool:, dnes opat oslavujem narodenie syna :D
kraisz
11.03.09,21:18
Zdravím! Chcem sa spýtať ako funguje prepojenie pc/notebook s pokladňou? Všetko sa robí s účtovným softwarom napr. pohoda a pokladňa slúži len ako tlačiareň? Alebo treba niečo ťukať aj na pokladni? Oplatí sa toto riešenie alebo by bolo lepšie pc so softom pohoda + fiškálny modul + POS tlačiareň? V predajni v ktorej som pracoval sme mali druhú alternatívu. Čisto klasickú pokladňu by som nechcel. Stále nahrávať položky do pokladne, hladať ich podla kódu, atd. Dakujem za rady!