Rian
07.04.05,10:03
Prosim, chcem pocut uz konecne slovo ohladne odvodu za zamestnavatela do ZP.
- Zakon hovori, ze (§16, ods.2) Preddavok na poistne su povinni vypocitat, platit a odvadzat ... odsek c - zamestnavate vo vyske 10% z uhrnu prijmov jeho zamestnancov (§13 ods. 1 az 4) dosiahnutych v prislusnom mesiaci.

- z telefonatu zo sefkou VsZP v KE som sa dozvedel, ze preddavok na poistne za zamestnavatela sa vypocita ako suma nezaokruhlenych sucinov VZ kazdeho jedneho zamestnanca a 10%, cize scitaju sa stlpce z prilohy vykazu na zdrav. poistenie.

Kde je pravda ? :confused:
adinka55
07.04.05,08:08
Pozri si usmernenie z 15.3.2005 vo vestniku c. 2/2005 Uradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, cast Zaokruhlovanie - tam je to presne rozpisane (str.14)
www.udzs.sk
Rian
07.04.05,08:12
Pozri si usmernenie z 15.3.2005 vo vestniku c. 2/2005 Uradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, cast Zaokruhlovanie - tam je to presne rozpisane (str.14)
www.udzs.sk

Takze podla zakona, ale VsZP tvrdi nieco ine.
Bionda
07.04.05,08:34
Neviem či dobre chápem, čo sa snažíte riešiť, ale ak sa jedná o výkaz zp a jeho prílohu, tam je to jednoznačné, my sme truhlíkovia a ja to už od min. mesiaca aj poctivo vyplňujem a posielam, zo VŠZP mi volali, že to ešte nemusím posielať , ale keďže som to poslal , tak je dobre a mám to vyplnené dobre.
treba vyplniť hlavne počet dní a na Výkaze uvádzať súčet týchto dní za všetkých!Tj.ak máš 2-och a jeden pracoval12dní kal. dní a druhý odpracoval 31 kal.dní. Do Výkazu uvádzaš 43 dní za ktoré sa odvádz. pois.
Do prílohy vypisuješ presne všetých zamestnancov r.č. Vym. základ a rozpisuješ preddavokzaokrúhlený nahor za zamestnanca a zamestnávateľa 4 a 10% celkový preddavok je súčet týchto čiastok .
Ak som nepochopila vašu debatu ospravedlňujem sa za príspevok ak je to o tom, rada poradím.
Rian
07.04.05,09:56
Neviem či dobre chápem, čo sa snažíte riešiť, ale ak sa jedná o výkaz zp a jeho prílohu, tam je to jednoznačné, my sme truhlíkovia a ja to už od min. mesiaca aj poctivo vyplňujem a posielam, zo VŠZP mi volali, že to ešte nemusím posielať , ale keďže som to poslal , tak je dobre a mám to vyplnené dobre.
treba vyplniť hlavne počet dní a na Výkaze uvádzať súčet týchto dní za všetkých!Tj.ak máš 2-och a jeden pracoval12dní kal. dní a druhý odpracoval 31 kal.dní. Do Výkazu uvádzaš 43 dní za ktoré sa odvádz. pois.
Do prílohy vypisuješ presne všetých zamestnancov r.č. Vym. základ a rozpisuješ preddavokzaokrúhlený nahor za zamestnanca a zamestnávateľa 4 a 10% celkový preddavok je súčet týchto čiastok .
Ak som nepochopila vašu debatu ospravedlňujem sa za príspevok ak je to o tom, rada poradím.

Praveze zakon hovori ze odvod za zamestnavatela nema byt suma preddavkov, ale suma zakladov * 10%
Bionda
07.04.05,10:16
Keď sa pozrieš na prílohu, a aj program, s ktorým pracujem vypracováva výkaz v tom zmysle , že z vymeriavacieho základu počíta čiastku 4 a 10% každú osobitne.
Myslím, keď to tak spravíš, ako som hore uviedla, určite to zle nebude, aspoň pre našu pobočku ZP je to v poriadku. Ja som im tú prílohu zaslala už min. mesiac a pracne som ich vyplnila ručne, výstupy z nášho programu sú nevhodné a keď mi volali že som ich ešte nemusela zasielať, konzultovala som s nimi aj správnosť vyplnenia.