bear7
12.05.08,20:16
Seruste, ak niekto moze poradit aku izolaciu je najlepsie pouzit pri drevenej stavbe,tak ak ma niekto uz dobre ci zle skusenosti tak napiste. Dakujem za vsetkych ktorym dane odpovede pomozu.
Zypsik
13.05.08,10:22
Izolacia tepelna, protihlukova, proti vlhkosti?
Izolacia zakladov, podlahy, stien, stropu?
Drevena stavba je drevotrieskovy sendvic, zrub,...?
josiph68
13.05.08,10:38
je to to isté,ako pri murovanom dome-krovu.
bear7
13.05.08,15:47
Je to chata s kamennou pivnicou a navrch ide drevo,nie gulatina ,ale dosky a izolociu som myslel tepelnu.
Peter Briatka
14.05.08,05:20
Otazka je položena (aj po vysvetleni) dosť stroho... Dôležité je vedieť, či sa má jednať o výplňovú izoláciu do stien stavby (medzi stĺpiky) alebo kontaktná tepelná izolácia -niektorý z ETICSov... Potrebné je poznať aj požiadavky na výsledný vzhľad fasády (omietka alebo nejaký obklad)... Dôležité sú aj niektoré okrajové podmienky ako sú situovanie stavby vzhľadom na komunikáciu alebo iný zdroj hluku... Na trhu sú totiž aj materiály, ktoré majú popri výborným tepelno-izolačným vlastnostiam aj zvukovo-izolačné vlastnosti...
josiph68
14.05.08,10:52
žiadnu gulatinu som nemal na mysli a stále trvám na tom,že je to to isté,ako pri murovanom-krov.
Leontin
15.05.08,06:28
Ja by som navrhoval nasledovne. Ak mas stlpiky aspon 25cm, tak ho vypln nobasilom a samozrejme z vonkajsej strany obi OSB doskami, ktore maju impregnaciu. Stacia aj tenke cca 0,8cm. Z vnutornej strany mas moznost to tiez obit doskami, alebo resp sadrokartonom. Ale ak je to zrub, radsej by som nabil vodiace dosky a dal tam tatransky profil. Nakolko tam nebyvas, toto by mohlo stacit. Ale ak chces pridat, tak z vonka daj este polystyren od 2 - 8cm, zalezi na tebe. A nan urob bud klasicku omietnu, ako ked sa robi zateplenie, ale to mozes obit nejakym tiez drevenym obkladom, ale treba si urobit pred danim polystyrenu nejake vodiace listy, ako pri tom vnutornom tatranskom. A polystyren bude vlastne vyplnou medzi vonkajsim obkladom a tymi OSB doskami.
Ak chodis na zrub obcas, alebo len v zime a mas tam dobry krb, tych 25cm nobasilu ti stacit bude.
bear7
20.05.08,06:56
diky moc.