sambush
13.05.08,07:04
Dobry den, Prosim radu, Chcem kúpiť pozemky okolo už mojich pozemkov, v katastri som si našiel je to napísané na umrelého ktorý odišiel do ameriky. Našiel som jeho nevlastného synovca a s ním som sa rozprával že mám o to záujem a on povedal ak si to vybavím prepíše mi to. Tan pán umrelý v amerike je mal iba jedneho surodenca a to je otec toho koho som oslovil (myslím ale že je nevlastný brat). nemal dalších súrodencov a ten pán z ameriky mal ženu ktorá tiež umrela a boli bezdetný. T.z. ten pán ktorého som oslovil je jediný dedic. Ako mám postupovať aby som vysporiadal majiteľa a následne prepis na mňa. dakujem
iriska
13.05.08,14:06
nevravím, že poradím k veci, ale aspoň skúsim. v tomto prípade by bolo vhodné zistiť, či je ten konkrétny oslovený naozaj dedičom toho zomrelého. potom by on mal dať na súd návrh na dodatočné prejednanie dedičstva.
Tiež som videla prípad "opustenia majetku" a to by možno vedeli aj na katastri niečo k tomu povedať (neviem, či na vašom katastri sú ochotní pracovníci :) ) a vtedy by mal majetok prepadnúť štátu (myslím, že by sa tak mohlo postupovať aj v prípade ak zomrelý nemá už dedičov) a od štátu neviem ako sa kupuje.