janaGT
13.05.08,08:22
Riešim dôležitý problém a to aká značka vonkajšej štruktúrovanej omietky by bola najlepšia.
Rozmýšľame nad zn. Relius. A mala by to byť škrabaná, zrno 1,5 mm.
Máte niekto skúsenosti s touto značkou?
Resp. poraďte napr. inú.
kačenka
13.05.08,06:31
nám dodávateľ zateplenia odporučil Caparol, je to kvalitná
silikátová omietka, je síce drahá ale naozaj dobrá. Máme ju
na dome už 6 rokov a vôbec nemení odtieň. Keď prší dom vodou
nenasiaka, ale voda stečie dolu. Niektoré domy sú celkom mokré
a náš nie. Ja môžem fakt odporučiť túto značku. Májú taktiež rôzne veľkosti zrna aj formu-čiže škrabanú, ťahanú a aj paleta farieb je neskutočná.
janaGT
13.05.08,07:17
nikto nemáte skúsenosti?
zanetth
13.05.08,08:25
Minulý rok sme robili balkón, na odporúčanie kamaráta murára, ktorý nám to robil a môžem povedať, že sa vyzná, sme použili omietku Revco Silicon 2mm štruktúra a sme spokojní. Pripájam link:

http://www.revco.sk/

Ale samozrejme každý dodávateľ bude chváliť svoj tovar, takže rozhodnutie je na vás.
janaGT
13.05.08,08:31
Minulý rok sme robili balkón, na odporúčanie kamaráta murára, ktorý nám to robil a môžem povedať, že sa vyzná, sme použili omietku Revco Silicon 2mm štruktúra a sme spokojní. Pripájam link:

http://www.revco.sk/

Ale samozrejme každý dodávateľ bude chváliť svoj tovar, takže rozhodnutie je na vás.

ďakujem za názor, už som počula aj o tejto omietke.
azla
13.05.08,10:20
My sme použilli Baumit. S prevedením som spokojná - na zateplenie sme použili minerálne izolačné dosky a na to silikónovú omietku.
(môže byť silikátová, ale s kvalitou stúpa aj cena)
Tiež som sa nevedela rozhodnúť pre farbu, bolo potrebné zohľadňovať viacej prvkov na dome - obklad sokla, farbu okien, strechy atď.
Na stranke firmy v ponuke Servis a služby je info na možnosť (bezplatného) spracovania farebného riešenia fasády. Stačí zaslať fotografiu objektu a odtiene, ktoré požadujete.
Poštou mi prišli tri návrhy a jeden som využila. Mne táto služba pomohla pri rozhodovaní pri výbere farby. (aká omietka sa má použiť - vyberal manžel)
krvaj
09.06.08,13:08
Riešim dôležitý problém a to aká značka vonkajšej štruktúrovanej omietky by bola najlepšia.
Rozmýšľame nad zn. Relius. A mala by to byť škrabaná, zrno 1,5 mm.
Máte niekto skúsenosti s touto značkou?
Resp. poraďte napr. inú.

Ahoj, Relius mozem vrelo odporúcat. Mam s nim len dobre skusenosti...
janaGT
09.06.08,13:44
Ahoj, Relius mozem vrelo odporúcat. Mam s nim len dobre skusenosti...

aj my sme sa nakoniec rozhodli pre Relius. A som spokojná.
220870
09.06.08,16:42
Asi najlepší pomer ceny a kvality je od fa JUB.
napr.tu http://www.jubkastaco.sk/pages/2.htm
Milan.Žiška
09.06.08,18:11
Mám veľmi dobré skúsenosti s Terranovou. Pomer kvalita a cena + farebné štúdio. A ak zoženieš dnes v špičke sezóny serióznych fasádnikov tak máš po probléme.
Cenovo je najdrahšia silikónová, lacnejšia silikón-akrylátová, a najlacnejšia akrylátová. Pozor každá z nich má špecifické podmienky pre realizáciu a prostredie kde sa bude objekt nachádzať. Sortiment je veľmi široký ale treba pracovať s firmou ( alebo majstrom) ktorý má už čosi za sebou. Treba vidieť referencie. Aj z najdrahšieho materiálu urobíš ohyzdu, alebo z priemernej ceny sa vykluje poklad. Je to všetko o ľudoch. Keby stavba bola v Ba ponúknem kontakt aj s plným servisom ( licencia, osvečenia, farebné štúdio .... ).
Veľa zdaru a peknú fasádu.

PS: ked si vyberieš farbu ( kombináciu) daj si ju ukázať na už zrealizovanej fasáde. Veľa ludí bolo nemilo prekvapených ako to ukáže na reálnom objekte.