Stanka
07.04.05,11:11
Ahojte,
vie niekto poradit ci podlieha DPH pri predaji pozemku, nehnutelnosti, + stavby v konkurze?
Noel
10.04.05,07:22
Mám podobnú otázku :

Ak nakupujem majetok od spoločnosti, ktorá je v konkurze, nakupujem s DPH???

Ďakujem za odpoveď.
mlyn16
23.05.05,10:05
Ahojte,
vie niekto poradit ci podlieha DPH pri predaji pozemku, nehnutelnosti, + stavby v konkurze?
Podľa môjho názoru u plátcu DPH podlieha predaj pozemku, nehnuteľnosti a stavby DPH. Pozri § 8, § 10 A § 19.
Stanka
27.05.05,07:55
a je moznost u platcu dph na odpocet ak kupi pozemok?
bumpy
14.08.06,19:29
ahojte rada by som opäť otvorila túto tému, nakoľko sa mi naskytol podobný problém. Konkurzný správca spoločnosti X zahrnul do konkruznej podstaty majetok ktorý nepatril spoločnosti X. Patril spol. Y, súdili sme sa o vyňatie majetku z konkurznej podstaty čo sa nám po rokoch podarilo. S konkurzným správcom sme sa dohodli na urovnaní, uhradí nám určité percento z predaja všetkého majetku (na tomto sa dohodli zástupcovia spoločností). A tu nastáva môj problém, naša spol. Y ten majetok nepredáva na základe Kúpno-predajnej zmluvy, ale predsa dostaneme náhradu (podiel zo speňaženia), neviem či by som nemala z tejto sumy odviesť DPH. Budem vďačná za každú radu, pretože naozaj si neviem rady.
dakujem
daniela
bumpy
15.08.06,13:13
ahojte, rada by som sa vratila k teme, rozhodla som sa DPH odviesť, vedie ma k tomu § 8 ods.2 zakona o DPH, "dodaním tovaru je prevod majetku za náhradu alebo protihodnotu", a my sme náhradu dostali - podiel zo speňaženia, bola by som kludnejšia keby som mnou niekto súhlasil.
dakujem a prajem pekný zvyšok dňa
daniela
mlyn16
16.08.06,07:26
Keď ti správca predal majetok, účtovala si o tom? Alebo len teraz budeš odpisovať z majetku? Podľa môjho názoru musíš zo získaných finančných prostriedkov odviesť 19% DPH.
BOBY
17.08.06,07:00
prosím o vyjadrenie:
predávame budovu aj s pozemkom. Budova bola rekonštruovaná - zmena účelu využitia a kolaudačne odovzdaná v r.2005, teda predávam budovu s DPH. Pozemok je podľa LV umiestnený v zastavanom území obce (druh pozemku je definovaný ako zastavané plochy a nádvoria). To znamená, že sa jedná o stavebný pozemok a predávam ho tiež s DPH, aj keď nie je celý pod budovou. Šéf so mnou nesúhlasí a už fakt neviem, ako by som ho presvedčila, že správne je všetko predať s DPH, chce stále predať pozemok bez dane. Súhlasíte so mnou?
BOBY
17.08.06,09:53
Neodpoviete mi niekto? Prosím.....
Danila
17.08.06,09:57
Mám podobnú otázku :

Ak nakupujem majetok od spoločnosti, ktorá je v konkurze, nakupujem s DPH???

Ďakujem za odpoveď.Áno, ak je samozrejme dodávateľ plátcom DPH.
Danila
17.08.06,10:02
Podľa môjho názoru u plátcu DPH podlieha predaj pozemku, nehnuteľnosti a stavby DPH. Pozri § 8, § 10 A § 19.Je potrebné preštudovať aj § 38 zákona o DPH.