petmar
13.05.08,09:03
Čo by ste mi poradili za materiál na opravu - doplnenie opadnutých a poškodených vlhkom, častí brizolitu na staršom dome, aby to dobre vyzeralo? Ďakujem za všetky názory.
Zypsik
13.05.08,10:32
Podla mne jedina dobra rada - nahodit novu omietku. Cokolvek ine bude vyzerat ako zaplata.
220870
14.05.08,17:02
Brizolit sa nedá opraviť . tak aby nebolo vydieť opravované miesto.
petmar
14.05.08,19:04
mhm zrejme máš 220870 pravdu, cca pred 10 rokmi som to poplátal omietkou z hrubšieho piesku, poškrabkal a tak, ale bolo to trochu vidno. Teraz je tých popukaných častí trocha viac +okolo vloženého el. rozvádzača. Skúsim pod to dať tú zmes čo nasáva vlhkosť (čítal som o nej na Porade) a znova sa s tým pohrať, vyškrabávať. Ako maľovku plánujem Barlet (ak sa ešte vyrába??) lebo niečo také. Budem mať pokoj na nejakých 8-10 rokov ? Mal by som to niekedyzatepľovať...
Ďakujem pekne za rady.
legolas
15.05.08,15:54
Nehovoríš síce či je to brizolit prírodný alebo umelý, ale je to jedno. Všetko sa dá urobiť ak človek chce. Dnes predávajú už urobený brizolit, no a keď sa s tým trochu pohráš a pridáš tam sivú farbu, aby vyzeral staršie tak to časom ani Ty nebudeš rozoznať kde to bolo. Neboj sa ale rob, držím palce.
petmar
15.05.08,17:03
Nehovoríš síce či je to brizolit prírodný alebo umelý, ale je to jedno. Všetko sa dá urobiť ak človek chce. Dnes predávajú už urobený brizolit, no a keď sa s tým trochu pohráš a pridáš tam sivú farbu, aby vyzeral staršie tak to časom ani Ty nebudeš rozoznať kde to bolo. Neboj sa ale rob, držím palce.
Toto mi dobre padlo. Nevedel som o hotovom brizolite. Keby ešte si sem hodil alebo niekto kto vie bližší názov. A aký je na dome - to neviem pomenovať, bol tu skôr ako ja ..:) teraz je už aspoň 2-krát natretý na bielo.
legolas
17.05.08,05:24
Toto mi dobre padlo. Nevedel som o hotovom brizolite. Keby ešte si sem hodil alebo niekto kto vie bližší názov. A aký je na dome - to neviem pomenovať, bol tu skôr ako ja ..:) teraz je už aspoň 2-krát natretý na bielo.


Je to veľmi jednoduché, pôjdeš do Baumaxu alebo kde sa predávajú hotové namiešané prírodné materiály no a tam Ti to predajú aj s návodom. Rozdiel medzi prírodným a umelým brizolitom je v zrnitosti, t.j. prírodný po vyškrabaní je drsnejší a výraznejší to je všetko.;)