kjudit
13.05.08,09:19
Vedel by mi niekto poradiť, čo s týmto prípadom? Firma z Holandska u nás objednal tovar (platiteľ DPH), ale s tým že to máme dodať do Zvolena k ďalšej firme s ktorým spolupracuje. Oni si náš tovar ešte domontujú do nejakého stroja a následne dodajú do Holandska. Chcú aby sme tento tovar zvlášť fakturovali priamo do Holandska. Ale čo s DPH? Objednávku máme z Holandska, my to dodáme do SR, CMR na náš tovar mať nebudeme.. Prosím poradte.
Milan Benka
13.05.08,07:24
Vedel by mi niekto poradiť, čo s týmto prípadom? Firma z Holandska u nás objednal tovar (platiteľ DPH), ale s tým že to máme dodať do Zvolena k ďalšej firme s ktorým spolupracuje. Oni si náš tovar ešte domontujú do nejakého stroja a následne dodajú do Holandska. Chcú aby sme tento tovar zvlášť fakturovali priamo do Holandska. Ale čo s DPH? Objednávku máme z Holandska, my to dodáme do SR, CMR na náš tovar mať nebudeme.. Prosím poradte.

Faktúrujete s DPH.
Vladimír Ozimý
13.05.08,07:49
Vedel by mi niekto poradiť, čo s týmto prípadom? Firma z Holandska u nás objednal tovar (platiteľ DPH), ale s tým že to máme dodať do Zvolena k ďalšej firme s ktorým spolupracuje. Oni si náš tovar ešte domontujú do nejakého stroja a následne dodajú do Holandska. Chcú aby sme tento tovar zvlášť fakturovali priamo do Holandska. Ale čo s DPH? Objednávku máme z Holandska, my to dodáme do SR, CMR na náš tovar mať nebudeme.. Prosím poradte.

jednoduchá matematika. Ide o tuzemské dodanie. Ide. Je to predmetom dane v SR. Je. čo s tým keď ste platiteľ DPH...vystaviť faktúru s DPH. pri dodaní tovaru nás nezaujíma komu faktúrujeme ale kde je miesto dodania tovaru...ak je tuzemské tak nech si to objedná aj vatikán, vždy bude s DPH ;)
kjudit
13.05.08,08:02
Ďakujem Vám za Vaše rýchle odpovede, už mi stačí len dúfať, že Holanďania nám zaplatia aj DPH :)