Lenulka505
13.05.08,10:47
Dobry den,
chcem Vás poprosit o usmernenie. Sme platcami DPH. Minuleho roku sme kupili uzitkove motorove vozidlo. Po roku bolo bohuzial havarovane s vysledkom- totalna skoda. ako mam postupovat ohladom DPH? Treba nejako upravit to odpocitanie dane, ktore bolo uplatnene pri kupe vozidla pred rokom? A co DPH na fakture od poistovne, mam narok na jeho odpocet? Dakujem pekne, som bezradna.
Jana Acsová
13.05.08,09:14
Dobry den,
chcem Vás poprosit o usmernenie. Sme platcami DPH. Minuleho roku sme kupili uzitkove motorove vozidlo. Po roku bolo bohuzial havarovane s vysledkom- totalna skoda. ako mam postupovat ohladom DPH? Treba nejako upravit to odpocitanie dane, ktore bolo uplatnene pri kupe vozidla pred rokom?V súvislosti so škodou nemáte žiadnu odvodovú povinnosť. Daň ste odpočítali pri kúpe a nedodaňujete pri vyradení z dôvodu škody, ani v prípade, že automobil bude následne spojazdnený.


A co DPH na fakture od poistovne, mam narok na jeho odpocet? Dakujem pekne, som bezradna.Faktúra od poisťovne s DPH? Za čo? Napadá mi iba poistené plnenie od poisťovne. Neviem akú faktúru môžete mať na mysli.
Lenulka505
14.05.08,04:24
Mala som na mysli poistne plnenie od poistovni, na ktorom je samostatne vycislene aj DPH ( od poistovne sme dostali sumu bez DPH). Ale´uz mi je to jasne. Dakujem pekne za pomoc.