cotton_svk
13.05.08,12:13
Ako zivnostnik mam podpisanu mandatnu zmluvu, na zaklade ktorej pracujem na plny pracovny uvezok (praca na zivnost).
Jej vypoved podana jednostranne nadobuda platnost 2 mesiace od posledneho dna v mesiaci kedy je vypovedana - teda viac ako 2 mesiace.

Zmluvu chcem z urcitych dovodov vypovedat ku koncu tohto mesiaca (maj 2008). Chcem sa spytat ako bude najlepsie postupovat. Nasiel som tu podobnu temu, kde bola urcena mandatna doba na dobu urcitu. V mojom pripade je doba neurcita. Skusim ukoncit platnost zmluvy dohodou, ak neuspesne, budem musiet podat vypoved zmluvy jednostranne.

Mozem po podani vypovede jednoducho od noveho mesiaca prestat pracovat ? - zmluva sice bude existovat, ale kedze som nic neodrobil, nic mi nebude zaplatene ako je v zmluve napisane. O pokutach suvisiacich s predcasnym odchodom sa v zmluve nepise.

Dakujem
Stina
13.05.08,10:23
Zmluva je vždy uzavretá na základe dohody dvoch zmluvných strán. Takže v prvom rade sa skús osobne dohodnúť a ak zmluvný partner súhlasí napíš výpoveď na základe osobného dohovoru k 31.05.2008. Najlepšie je dať si ju hneď potvrdiť - odsúhlasiť.