AntekaK
07.04.05,11:44
Dobrý deň, poradí mi niekto?
Dá sa stiahnuť z internetu Acrobat? Ako? Našla som si ich stránku,
ale neviem, ako to mám urobiť? Ďakujem.:p
coneek
07.04.05,09:56
na stranke www.adobe.com (http://www.adobe.com) mas vlavo ikonku "Get Adobe Reader". Kliknes na nu a prehodi ta na stranku s informaciami o instalacii. Zvolis si jazyk, v ktorom chces program mat, zvolis operacny system a sposob pripojenia k internet. Nasleduje dalsi krok, kde si vyberies, ci chces nainstalovat aj dalsie sprievodne programy (zvol si, ktore chces nainstalovat) a uplne dolu kliknes na ikonu "continue". Potom kliknes na ikonu "download" - vyskoci ti okno, kde si urcis, kde ti ma ulozit instalacny program a uz to je. Ked sa instalacny program stiahne, iba ho spustis a prebehne instalacia....
AntekaK
07.04.05,10:24
Zabudla som napísať, že ja už Acrobata Readera mám, potrebovala by som
Acrobata Profesionala alebo Klasika. Ď.
Hlinkovx
07.04.05,10:30
no.....ale voľne dostupný ak sa nemýlim je len acrobat reader...
adobe acrobat...pokiaľ viem..voľne šíriteľný nie je...
aj keď všetko je na webe...ako hovorí jedna reklama... :D:D:D
coneek
07.04.05,10:37
suhlas, to je uz plateny software...

urcite sa k nemu da dostat cez rozne peer-to-peer portaly (DC++ a pod.), treba vyskusat. Len treba pocitat s Business Software Alliance - minuly tyzden zase nieco rozposielali o piratskom uzivani softwaru...
Hlinkovx
07.04.05,10:41
veru tak..keď ťa navštívia..potom už ti len zostávajú dve športové disciplíny
buď hod diskom alebo šprint s diskom...
a keď budú rýchlejší...no smola
sedenie a platenie
:D:D:D
AntekaK
07.04.05,11:02
No myslím, že to nechám radšej tak.
Nech si zamestnávateľ kúpi taký program, mne to nestojí za nepríjemnosti.
Aj tak všetkým ďakujem za rady. Pekný deň.:p :o :p
Hlinkovx
07.04.05,11:07
No myslím, že to nechám radšej tak.
Nech si zamestnávateľ kúpi taký program, mne to nestojí za nepríjemnosti.
Aj tak všetkým ďakujem za rady. Pekný deň.:p :o :ptiež si myslím..že keď to máš mať..tak nech ti to kúpi..
pitro
18.04.06,15:44
Dobrý deň, poradí mi niekto?
Dá sa stiahnuť z internetu Acrobat? Ako? Našla som si ich stránku,
ale neviem, ako to mám urobiť? Ďakujem.:p

nasiel som na nete plnu verziu aj s crackom ale ma to okolo 200 MiB takze ak by bol zaujem tak hned ako ho dotaham, mozem ho niekam uploadnut.

Ale pozor: Pouzivanie nelegalneho SW je podla zakona trestne!!!
Culinan
22.04.07,20:36
Pitro, aj mňa by ten program zaujímal, takže by som uvítal odkaz na tvoj upload! :-)
pasians
22.04.07,22:07
a co konkretne potrebujes v acrobate urobit? niektore jeho funkcie supluju ine programy, ktore su zadarmo...
scorp
26.04.07,11:53
Suhlasim s pasians. Rozbehla sa debata o programe, pricom vobec nie je jasne, na co je potrebny. Obvykle sa pouziva od Adobe Systems Inc. program Adobe Reader na citanie pdf dokumentov. Tento je free.
pitro
26.04.07,13:43
Pokial viem tak sluzi na editaciu a vytvaranie PDF suborov (edit len ak nie su pod heslom). Co sa tyka tvorby PDF dokumentov je aj free riesenie PDCcreator - nainstaluje sa to a v systeme sa vytvori nova tlaciaren PDFcreator. Ak chcete vytvorit dake PDFko tak to date tlacit a vyberiete tlaciaren PDFcreator a ono to vytvori subor PDF ;)

Najdete to na:
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=57796

:rolleyes:
Džudi
24.07.07,04:53
Ahojte, ja mám taký problém, známy mi dal stránku, kde som si stiahla Adobe Acrobat 8.0 aby som si mesačné výkazy vedela vytlačiť z internetu, všetko fungovalo ok, len včera mi na stránke UNION napísalo: There is a problem With Adobe Acrobat/ Reader. Please exit Adobe Acrobat/ Reader and again.
Potom chcelo otvoriť dokument a zostal len čierny list a zas There was an error opening this document. This file cannot be found. Ale iné stránky poisťovní ak si dám píše mi niečo ale výkaz zobrazí aj vytlačí. Nie som znalá PC a nič som neodinštalovala, tak prečo keď som doteraz vytláčala bez problémov aj z UNIONU výkazy a teraz toto ? ČO sa stalo ? Na stránke dôvery je dokonca odkaz na stiahnutie Adobe Acrobat aj ten som stiahla, ale nič nepomohlo, poradí niekto ?
andreaS
09.04.11,13:06
hladam alternativu k programu Adobe Acrobat (nie reader)

vyuzivala som ho na ukladanie pdf vystupov...

Konkretne: z programu Omega som si cez tento program ulozila danove priznania, suvahu, vykaz ziskov a strat, poznamky a ine vystupy ktore program smeruje rovno do PDF suboru...

programy typu "pdf tlaciaren" tento problem neriesia, pretoze omega pri vyssie spomenutych vystupoch neponuka ani export do pdf ani moznost tlace a vyberu pdf tlaciarne, ale rovno tlacivo otvori v pdf-ku... a v acrobat reader sa neda ulozit kopia... a zaroven ked som skusila dat tlac a vybrala pdf tlaciaren, tak mi ulozilo dve prazdne stranky...

na editaciu zhanany program nepotrebujem, len aby som z acrobat reader (resp. jeho nahrady) mohla ulozit kopiu v pdf.
Stefan2005
09.04.11,13:34
hladam alternativu k programu Adobe Acrobat (nie reader)...vyuzivala som ho na ukladanie pdf vystupov...
Konkretne: z programu Omega som si cez tento program ulozila danove priznania, suvahu, vykaz ziskov a strat, poznamky a ine vystupy ktore program smeruje rovno do PDF suboru....

nepoznám Omegu, ale mám dojem, že zháňaš niečo, čo nepotrebuješ...

z manuálu Omega:

"...Táto voľba sa v programe OMEGA využíva pri tlači niektorých výkazov, napr. Súvaha, Výkaz ziskov a strát, Daňové priznanie k DPH, Súhrnný výkaz DPH, Daň z príjmov PO. Tieto zostavy sa vyexportujú do formátu PDF, ktoré je možné odovzdať na príslušný daňový úrad ako originálne tlačivo. Po výbere príslušnej tlačovej zostavy v časti Predmet výstupu… zapnite voľbu A. Export. Program vygeneruje tlačové výstupy vo formáte .PDF, v ktorých sú už údaje z vášho účtovníctva."

"Tlačivá vo formáte PDF, do ktorých sa príslušné zostavy vyexportujú, dodáva Ústredné daňové riaditeľstvo SR. Program OMEGA do týchto tlačív, ktoré neobsahujú zelené pozadie, "prenesie" údaje z účtovníctva. Tlačivá sú plne akceptované daňovým úradom. Pre používanie tejto voľby je potrebné, aby ste mali vo vašom počítači nainštalovaný program Acrobat Reader CE 5.x alebo vyšší."


... zatiaľ pre všetky účtovné programy ktoré poznám, ale i samotnej stránke DRSR i jej aplikácii eDane vždy postačil Adobe Reader a tlačivá sa dajú bez problémov uložiť v PDF súbore - pochybujem že Omega bude niečo extra, čo to neumožňuje....
andreaS
09.04.11,17:51
ano tvoj uvadzany postup funguje... omega urobi export do pdf s tym, ze napriklad suvahu rovno otvori v adobe acrobat reader... ale v tomto programe, kedze ide o reader mi nedovoli ulozit si tuto suvahu a teda neviem ju poslat resp. nechat si ju osobitne ulozenu na disku v priecinku danej firmy...

to je ten problem...

Omega ma aj volbu kde sama ponuka export do pdf suboru a pri tomto kroku ulozi tento subor aj na disk s nazvom aky si zadam a na miesto kam zadam... ale pri danovom priznani, suvahe, vykaze a poznamkach tuto volbu neponuka... ale rovno otvori suvahu v acrobate a tam ako pisem mi nedovoli ukladat lebo ide o "reader" ;)
KoxXxo
09.04.11,17:59
andreaS
09.04.11,18:48
ak som dobre citala v prilozenom linku, tak aj tu ide len o nahrady acrobat reader-u resp. ako to ja volam pdf tlaciarne... a to mi moj problem stale neriesi :(

pozerala som co stoji adobe acrobat standard a je to veru dost :(

pre vsetky ostatne veci mi pdf creator postaci, vyexportuje napriklad dokument do pdf s tym, ze ponukne pred vytvorenim ulozenie... ale omega bohuzial neponuka tlac cize pdf creator nemozem pouzit :( prikladam obrazky ako to program ukaze...
Stefan2005
10.04.11,06:08
... ale veď je to logické, že nie je povolená editácia pôvodného výkazu - potom by sa mohli meniť údaje, ktoré program vygeneroval... Však ponúka úložiť kópiu pôvodného dokladu, teda ukladanie do pdf by malo fungovať - aspoň u mňa bez problémov si viem pomocou Adobe Reader uložiť pdf súbor.
andreaS
10.04.11,06:37
ale ved ja som v tom dokumente nic nemenila... tak ako ho omega dala do pdf taky si ho chcem ulozit...

tak mi prezrad ako mam v readeri ulozit to co mi zobrazi... nemenim nic (po pravde to ani neviem) ...

vcera som si zaktualizovala na acrobat reader X a ten mi dokonca vyhodi najskor prazdne nevyplnene tlacivo a az ked dam povolit tak mi tam zobrazi to co vyplni omega...

viem si poradit s vela vecmi okolo pc, instalacii, programov, ale toto je dako mimo mna... nie a nie to ulozit hoci nic nemenim...