jajahh
13.05.08,14:02
Zdravim vsetkych..

Potrebovala by som vzor zmluvy o zapozicani veci.. Ma niekto takuto zmluvu k dispozicii?

Vopred dakujem,
Jana
Braňo
13.05.08,12:07
Podla Vasho popisu by sa malo jednat o zmluvu o vypozicke v zmysle ustanovenia § 659 a nasl. Obc. zak. Mohla by vyzerat napriklad takto:

Zmluva o výpožičke
(§ 659 a nasl OZ)

Zmluvné strany:

1.1 Požičiavateľ: Janko Hraško, nar. 5. 6. 1970
bytom Jesenského 67, 024 01 Kysucké Nové Mesto

1.2 Vypožičiavateľ: Marián Dlhý, nar. 7. 9. 1986
bytom Javorová 75, 010 01 Žilina

sa dohodli na uzavretí tejto zmluvy o výpožičke:

Čl. 1
Požičiavateľ dňom podpísania tejto zmluvy bezplatne vypožičiava vypožičiavateľovi osobné motorové vozidlo zn. Mercedes Benz 320 Cdi, čiernej farby, rok výroby 2005, číslo karosérie: WDB265156456789, ev. číslo BA-111-XX, v stave spôsobilom na riadne užívanie.

Čl. 2
Vypožičiavateľ dňom podpisu tejto zmluvy si od požičiavateľa vypožičiava osobné motorové vozidlo zn. Mercedes Benz 320 Cdi, čiernej farby, rok výroby 2005, číslo karosérie: WDB265156456789, ev. číslo BA-111-XX, ktoré sa zaväzuje riadne a v súlade s účelom, na ktorý slúži, užívať, opatrovať, chrániť ho pred poškodením, stratou a zničením a vrátiť ho požičiavateľovi do 31.12.2007.
Vypožičiavateľ podpisom tejto zmluvy potvrdzuje prevzatie vyššie uvedenej veci.

Čl. 3
Vypožičiavateľ nie je oprávnený dať predmet výpožičky do užívania inému.
Vypožičiavateľ je povinný predmet výpožičky poistiť.

Čl. 4
Požičiavateľ je oprávnený žiadať vrátenie predmetu výpožičky pred skončením dohodnutej doby v prípade, ak vypožičiavateľ neužíva vec riadne alebo ak ho užíva v rozpore s účelom, na ktorý slúži.

Čl. 5
Táto zmluva sa vyhotovuje v 2 rovnopisoch.
Práva a povinnosti zmluvných strán v zmluve bližšie neupravené sa riadia príslušnými ustanoveniami Občianskeho zákonníka.
Zmluva nadobúda platnosť a účinnosť dňom podpisu oboma zmluvnými stranami.
Zmluva sa uzatvára na dobu určitú do 31.12.2007
Zmluvné strany vyhlasujú, že zmluvu uzavreli slobodne, vážne a bez omylu, nebola uzavretá v tiesni za nápadne nevýhodných podmienok, zmluvu si prečítali, jej obsahu porozumeli a na znak súhlasu ju podpisujú.

V Bratislave 23. augusta 2007

požičiavateľ                            vypoži čiavateľ
jajahh
06.10.08,15:11
Velmi pekne dakujem za pomoc :)

Ospravedlnujem sa, ze som skor neodpisala, avsak medzicasom som nejaky vzor nasla a razom zabudla, ze som pisala aj na "poradu".. :)

Diky este raz.
Maj sa,
J.