Anonymka
07.04.05,13:29
Viete mi prosím poradiť, ako máte nastavený program, čo sa týka SF. Máte tam uvedenú zálohovú tvorbu? Vo voľbe ORGANIZÁCIA - PODNIK mi program automaticky nahodil do kolónky ZÁLOHOVÁ TVORBA SOCIÁLNEHO FONDU 250 sk. Neviem prečo. Kedy sa to používa? Môžem tých 250 Sk odtiaľ vymazať a proste mesačne účtovať o minimálnej výške tvorby?


Díky moc.
vladan
07.04.05,11:34
neviem ako sa mohlo stať, že ti to program sám nahodil ... možno ste niekedy v minulosti takto platili ... ak chceš zmeniť spôsob odvodu do SF, tak zmaž tých 250 a nahoď si percento
Anonymka
07.04.05,11:37
Vieš mi preddavky nedávame na osobitný účet, takže niet čo prevádzať mesačne. Percento mám nahodené v kolónke povinný odvod do SF. Mám tam 6%. V tomto prípade tú druhú kolónku ponechám prázdnu, nie?

Malo by sa odvádzať preddavkovo? Je to zákonom stanovené?
vladan
07.04.05,11:40
áno, kolonka zálohová tvorba SF ostane prázdna ... v kolonke povinný odvod do SF bude číslo "0,6", nie 6! pozor :D
lenkav
07.04.05,11:41
Ahoj anonymka,

najrozumnejšie, čo Ti môžem poradiť je, že zavoláš do Krosu do Žiliny. Sú to strašne milí a ochotní ľudia, ktorí Ti pomôžu aj s tým čo nemusia. Tel. 041 707 10 11 centrála a ty si spýtaj buď p. Hronskú alebo niekoho, kto Ti pomôže s programom Olymp. Neboj sa a zavolaj, vedia všetko pekne vysvetliť.

Lenka
Anonymka
07.04.05,12:07
Ahoj anonymka,

najrozumnejšie, čo Ti môžem poradiť je, že zavoláš do Krosu do Žiliny. Sú to strašne milí a ochotní ľudia, ktorí Ti pomôžu aj s tým čo nemusia. Tel. 041 707 10 11 centrála a ty si spýtaj buď p. Hronskú alebo niekoho, kto Ti pomôže s programom Olymp. Neboj sa a zavolaj, vedia všetko pekne vysvetliť.

LenkaDík Vám všetkým, ste zlaté.

Aj ja mám kontakt na Hronskú, je fakt milá, často tam volám, len som nechcela zbytočne vyvolávať, vedela som, že mi určite na porade niekto poradí.

:)