bear7
13.05.08,19:43
Kde je najlepsie nakupovat stavebny material vsetkeho druhu? Je lepsie uprednostnit tradicne baumax,hornbach atd,alebo dat prednost polskemu Mercury Marketu? Pocul som,ze je to tam podstatne lacnejsie a vyrobky su porovnatelne s ostatnymi vyrobkami. Pri nakupe u poliakov sa vraj da pri jednej stavbe usetrit aj statisice korun. Co vy nato?
Braňo
13.05.08,17:55
alebo kúpiť lacnejšie ako v Mercury.
220870
14.05.08,17:01
Bože môj ,len nie Baumax. Tam nakupujú len extrémisti , kaskadéri a ......
bear7
14.05.08,18:28
Takze vravite ze nie baumax ok to beriem je to trochu drahe,no nikto mi neodpovedal ako je to s Mercury marketom,vraj ten kto nakupuje tam moze doslova na stabe usetrit aj statisice korun.. A co kvalita? Vraj je porovnatelna s inymi predajnmi na slovensku.
bear7
22.05.08,14:25
Chcem ist pozriet do Mercury Marketu,no nevie niekto kde sa da pozriet nejaky letak alebo cennik? dik
richman111
22.05.08,21:10
Baumax je super drahy na vybranych vyrobkoch .... raspla za 900,- sk :-) alebo koncovky na listy za 90 sk ... je tam ziskovost 800% .... to sa podnika :-) Merkury Market je celkom OK ... radsej Polske ako Cinske z Baumaxu
misomiso
23.05.08,02:38
Len nekupujte vnutorne dvere s Mercury marketu. Vyzeraju dobre, ale nejake 2 - 3 cm - ziadna miera. Su kratsie, nedoliehaju, musite prerobit panty, lebo ich vobec nezavesite. To Cina je oproti tomu super kvalita. Klucky to iste, vyzeraju nadherne, ale baz zamocnickych uprav poskladate iba dve z troch.

Mozno nejake kachlicky alebo take nieco by sa tam dalo kupit ale mna uz tam neuvidia.
VladoaKatka
23.05.08,03:27
A čo také maličké stavebniny v Tvojom okolí, ktorý má najnižší rabat a ešte Ti aj dovezie materiál v cene? Už sme sa s tým stretli a je možné aj toto.

Taká maličkosť z pred dvoch týždňov:
- také to známe králičie pletivo v Hornbachu 1 bm = 102,-Sk v malom železiarstve na vidieku 1 bm = 55,- Sk :eek::eek::eek:

Hornbach a Baumax aj keď dajú akciu 70% ešte stále predávajú min. ziskom, v najhoršom prípade za nákupnú cenu, nikdy neprerobia.
Arava
23.05.08,05:46
Chcem ist pozriet do Mercury Marketu,no nevie niekto kde sa da pozriet nejaky letak alebo cennik? dik
skús: www.merkurymarket.sk (http://www.merkurymarket.sk)
bulnova
23.05.08,12:12
richman111, koncovky v Baumaxe za Sk 90 - ale dva kusy v jednom balení - to to isté ako v Marcury za 45,- Sk /1kus !
bulnova
23.05.08,12:19
Musím povedať, že moja skoro dvojročná skúsenosť so stavbou rod. domu nie je naklonená žiadnemu zo stavebných firiem, nevynímajúc Baumax či Merkury. Stavebný materiál je najlacnejší tam, kde majú momentálne akcie na ten druh, ktorý potrebujete. Aj veľká firma vám vie urobiť bezkonkurenčnú cenu. A po tretie, ak dôjde cement, v Baumaxe kúpite aj v nedeľu. Keď sme začali stavať, práve tu bol cement za najnižšiu cenu. No kupovať spojovací materiál (šruby, klince a pod.), to radšej inde. Nespoliehajte sa na jedného dodávateľa materiálu.
ludo_centrum
24.05.08,06:41
Musím povedať, že moja skoro dvojročná skúsenosť so stavbou rod. domu nie je naklonená žiadnemu zo stavebných firiem, nevynímajúc Baumax či Merkury. Stavebný materiál je najlacnejší tam, kde majú momentálne akcie na ten druh, ktorý potrebujete. Aj veľká firma vám vie urobiť bezkonkurenčnú cenu. A po tretie, ak dôjde cement, v Baumaxe kúpite aj v nedeľu. Keď sme začali stavať, práve tu bol cement za najnižšiu cenu. No kupovať spojovací materiál (šruby, klince a pod.), to radšej inde. Nespoliehajte sa na jedného dodávateľa materiálu.

Súhlasím s tebou, ale na toto je dobré sa vyzbrojiť s veľa nervami :-). Ale je to nepochybne ekonomické riešenie. Možno by som ale niekoho požiadal za odmenu, aby mi vyhľadal práve potrebné materiály ktoré budeš potrebovať. Za 1 deň práce pri vyhľadávaní dám dotyčnému napríklad 1000,-Sk a nájde mi čo potrebujem, prípadne to aj hneď objedná atď... Čiže mám minimálne starostí s tým čo, kde a ako a koľko atď...

Ďalšia takáto možnosť ako kúpiť skutočne lacno sú rôzne servre ponúkajúce aukcie. Občas idem na 123dopyt.sk (myslím že tak sa to volá). Tam zadáš požiadavku koľko čoho potrebuješ a dostaneš zdarma vynikajúce ponuky od výrobcov či dotyčných firiem. A aj ti to privezú urobia....
iv@n
31.05.08,16:11
Bože môj ,len nie Baumax. Tam nakupujú len extrémisti , kaskadéri a ......
mám pocit, že nadávať na Baumax je rovnako módne ako na Fica. Ja som tam minulý rok kúpil záhradné obrubníky 1m po tuším 65,-sk/ks a nikde v okolí neboli lacnejšie, od semmelrocku a podobných výrobcov cez 100,- a v stavebninách okolo 90,-.
Treba pozerať hlavne akciové ceny a nie bezhlavo nadávať za to, že je tam kopec predražených prkotiniek. to beriem ako daň za to, že tam človek môže v núdzi nakúpiť aj pre stavebniny v netradičných časoch.
AndrejG
31.05.08,17:42
najhoršom prípade za nákupnú cenu, nikdy neprerobia.

To su teda podvodnici...mal by im to Fico zatrhnut, rovnako ako zisk vsetkym podnikatelom.
AndrejG
31.05.08,17:44
Vidim, ze Fica uz niekto spominal...:)
iv@n
01.06.08,10:55
Vidim, ze Fica uz niekto spominal...:)
hej hej :)
serus Andrej, internet je malý a ten slovenský zvlášť, časom sa stretneme asi na každej stavebnej diskuzii :D
AndrejG
01.06.08,15:27
hej hej :)
serus Andrej, internet je malý a ten slovenský zvlášť, časom sa stretneme asi na každej stavebnej diskuzii :D

hej :D
stamiel
15.04.09,06:42
Ak Vám možem poradiť, stavebniny sa TERAZ oplatia kupovat v Maďarsku, žiadne poľské či čínske vyrobky, je to ich domáca kvalita, samozrejme majú aj dovozový tovar. Moj sused stavia dom podľa najnovších trendov, nízkoenergetický, solárny kolektor (o 40% lacnejší) plynový kotol neviem aká to bola značka, ale u nás stal v AKCII 38 000 SK, a v madarsku normalna cena bola 22 000 Sk. Dom s rozpočtom 3 mega (ceny boli zo Slovenska), postavil za 1,8 mega. Ak Vám možem poradiť, nakupujte tam, nemajte strach, už vo viacerých veľkých stavebinách hovoria slovensky (ale aj anglicky a nemecky sa dohovoríte). Samozrejme že keď potrebujete "penu pod partety" že sa Vám tam neoplatí nakupovat, ale ked toho treba viac, nieje o čom.
Pridávam aktuálne ceny:
- zámková dlažba cca 5,5 €
- strešná kritina Tondach 5 €
- ISOVER o 50% lacnejší
- plávajúca podlaha 12 mm 10 €
- pezinská tehla o 40% lacnejšia
- cement 100kg za 8 €
- a týka sa to všetkého tovaru.

A elektroinštalačný materiál sa teraz oplatí kupovať v Česku.

A napr. Baumax v Madarsku má nižšie ceny ako ten slovensky, zaujímavé, je to tá istá spoločnosť, a Maďari majú DPH 20%, a sú nižšie o 20-30%. A sú tam aj iné obchody ako Baumax, napr. Praktiker, Bricostore a podobne.
Publicum
15.04.09,14:23
Ak Vám možem poradiť, stavebniny sa TERAZ oplatia kupovat v Maďarsku, žiadne poľské či čínske vyrobky, je to ich domáca kvalita, samozrejme majú aj dovozový tovar. Moj sused stavia dom podľa najnovších trendov, nízkoenergetický, solárny kolektor (o 40% lacnejší) plynový kotol neviem aká to bola značka, ale u nás stal v AKCII 38 000 SK, a v madarsku normalna cena bola 22 000 Sk. Dom s rozpočtom 3 mega (ceny boli zo Slovenska), postavil za 1,8 mega. Ak Vám možem poradiť, nakupujte tam, nemajte strach, už vo viacerých veľkých stavebinách hovoria slovensky (ale aj anglicky a nemecky sa dohovoríte). Samozrejme že keď potrebujete "penu pod partety" že sa Vám tam neoplatí nakupovat, ale ked toho treba viac, nieje o čom.
Pridávam aktuálne ceny:
- zámková dlažba cca 5,5 €
- strešná kritina Tondach 5 €
- ISOVER o 50% lacnejší
- plávajúca podlaha 12 mm 10 €
- pezinská tehla o 40% lacnejšia
- cement 100kg za 8 €
- a týka sa to všetkého tovaru.

A elektroinštalačný materiál sa teraz oplatí kupovať v Česku.

A napr. Baumax v Madarsku má nižšie ceny ako ten slovensky, zaujímavé, je to tá istá spoločnosť, a Maďari majú DPH 20%, a sú nižšie o 20-30%. A sú tam aj iné obchody ako Baumax, napr. Praktiker, Bricostore a podobne.
Ahoj....a vies prosim aj poradit nejake tie osvedcene stavebniny v Madarsku?
Martin222
15.04.09,16:31
V madarsku v Komarome smerom na Gyor mas velke stavebniny a kupiš tam naozaj všetko som tam bol asi pred dvomi tyždnami. Napr. Ytong tam čo u nastoji 190sk U nich 128 sk ta ista tvarnica. A doviest ti dovezu kde chces na Slovensko som sa pytal. Kašlat na našich predajcou
Vladimír 50
18.04.09,03:53
Ja som to tiež počul ,sortiment sa da vybrať na Slovensku a nakupiť v Poľsku
ello
19.04.09,14:34
Prosím Vás o info ohľadom stavebnín v Poľsku. Najlepšie nejaký e-mailový kontakt.
slavka479
25.11.09,18:41
ahojte, vie mi niekto poradit, ci ma skusenosti s nakupovanim tehiel heluz cez internet (internetove stavebniny)? sa mi zda, ze az moc lacne...
dakujem
malyklaun
25.11.09,20:28
to je dilema od toho aký materiál treba kúpiť. Mne sa na izoláciu osvedčili stavebniny, na materiál hrubej stavby tiež aj s dôvodu, kt. už odznel vyššie, dovoz materiálu. na laminátovú podlahu sa osvedčil merkurymarket a na drevotrieskové dosky, napríklad pre stavanú skriňu zase baumax... takže len na samom zákazníkovi záleží, kde všade si ceny porovná, s cenou by som určite porovnával ponúkaný servis a spôsob riešenia prípadnej reklamácie...
tak neviem, či som pomohol, hmmm...
malyklaun
25.11.09,20:32
určite sa to dá, ale kto príde riešiť reklamáciu, ak tehly rídu porozbíjané...? pri tehlách sa to ľahko môže stať, a čo v prípade, keď bude treba jednu paletu doobjednať, pošlú aj tú, alebo majú objednávky len na celé kamióny?
malyklaun
25.11.09,20:39
ahojte, vie mi niekto poradit, ci ma skusenosti s nakupovanim tehiel heluz cez internet (internetove stavebniny)? sa mi zda, ze az moc lacne...
dakujem

určite sa to dá, ale kto príde riešiť reklamáciu, ak tehly rídu porozbíjané...? pri tehlách sa to ľahko môže stať, a čo v prípade, keď bude treba jednu paletu doobjednať, pošlú aj tú, alebo majú objednávky len na celé kamióny?
petmich
26.11.09,07:07
Ja som tehlu aj škridľu kupoval cez internet a nemal som žiadny problém. A s tými rozbitými tehlami je asi jedno, či ich kúpiš v stavebninách za rohom, alebo cez internet, pretože aj tak ich dovezie kamion priamo od výrobcu. A tie poškodené nájdeš až keď ideš murovať. Potom ich použiješ na doriezanie. U mňa bolo poškodených možno 30 kusov z 5000 tehiel a takmer všetky som ešte použil.

Ahoj
sucan
26.11.09,14:06
Ja som tehlu aj škridľu kupoval cez internet a nemal som žiadny problém. A s tými rozbitými tehlami je asi jedno, či ich kúpiš v stavebninách za rohom, alebo cez internet, pretože aj tak ich dovezie kamion priamo od výrobcu. A tie poškodené nájdeš až keď ideš murovať. Potom ich použiješ na doriezanie. U mňa bolo poškodených možno 30 kusov z 5000 tehiel a takmer všetky som ešte použil.

Ahoj
Nepoužil si ich všetky, v piatok sme ku mne previezli 7 paliet. Teraz ma tak napadá - veď som Ti ich ani neplatil. Tak teda dík. :-)
vratnik
26.11.09,14:18
Ja som kupoval tehly z miestnych stavebnin a medzi paletami mi doviezol aj jednu paletu tzv. vymetovu za cenu normalnych tehiel. Zvonku boli tehly ok, ale zvnutra porozbijane a popraskane, miesto orginalnej folie bola priesvitna. Podla mna stavebniny zo zvyskov paliet poskladali novu paletu a tu mi predali ako novu, inak by na palete bola originalna folia z vyroby. A to som kupoval cele palety. Stavebniny uprednostnili kratkodoby zisk. Idem stavat dalsiu stavbu, ale tehly/krytinu po tejto skusenosti od nich nejdem brat.
acho
26.11.09,20:42
Ja som tehlu aj škridľu kupoval cez internet a nemal som žiadny problém. A s tými rozbitými tehlami je asi jedno, či ich kúpiš v stavebninách za rohom, alebo cez internet, pretože aj tak ich dovezie kamion priamo od výrobcu. A tie poškodené nájdeš až keď ideš murovať. Potom ich použiješ na doriezanie. U mňa bolo poškodených možno 30 kusov z 5000 tehiel a takmer všetky som ešte použil.

Ahoj
mozem Ta poprosit o kontakt, na ktorej stranke (shope) vychadzali najvyhodnejsie ceny na tehly? dakujem.
petmich
27.11.09,10:04
nejde mi SS, kupoval som na ministavebniny.cz
vratnik
27.11.09,12:51
Ako je to s cenou dopravy z ceskych stavebnin? Plati sa dopredu, za dopravu, alebo cena dopravy je zavysla od koncoveho miesta na Slovensku?
Mikul2
27.11.09,18:13
Dnes sú už aj u nás stavebniny na takých cenových reláciách,že netreba nikam chodiť,/len sa treba niekedy s nimi dohodnuť/,a sú lacnejší ako Hornbach,alebo Baumax
petmac
27.11.09,20:45
Ja uz v Merkury Market nikdy nic nekupim, vsetko co som tam kupil sa po 5mesiacoch pokazilo a nechceli mi to vyreklamovat. Az ked som sa tam vyhrazal ze zavolam inspekciu tak poliak mi to vymenil. A po dalsich 3 mesiacoch som to reklamoval znova. Radsej investujem o par eur viac. Teraz pracujem v stavebninach a vieme spravit dobre ceny, sme lacnejsi ako viacere stavebniny. Baumax nie, tam je vsetko predrazene.
petmac
27.11.09,20:49
Ako je to s cenou dopravy z ceskych stavebnin? Plati sa dopredu, za dopravu, alebo cena dopravy je zavysla od koncoveho miesta na Slovensku?

Vsetko je na dohode, niektori predajcovia daju dopravu zdarma, ini nie. Treba jednat o zlavu...
sucan
28.11.09,16:50
Ako je to s cenou dopravy z ceskych stavebnin? Plati sa dopredu, za dopravu, alebo cena dopravy je zavysla od koncoveho miesta na Slovensku?

Napríklad ja, podobne ako vyššie píšuci petmich ( zdravím Ťa švagre), mám cenovú ponuku na strešnú krytinu Mediterran cca. 300m2 a doprava s vykládkou 14 paliet je 2220,- CZK, čo sa mne osobne zdá celkom smiešna suma.
petmac
29.11.09,14:40
Ja som kupoval tehly z miestnych stavebnin a medzi paletami mi doviezol aj jednu paletu tzv. vymetovu za cenu normalnych tehiel. Zvonku boli tehly ok, ale zvnutra porozbijane a popraskane, miesto orginalnej folie bola priesvitna. Podla mna stavebniny zo zvyskov paliet poskladali novu paletu a tu mi predali ako novu, inak by na palete bola originalna folia z vyroby. A to som kupoval cele palety. Stavebniny uprednostnili kratkodoby zisk. Idem stavat dalsiu stavbu, ale tehly/krytinu po tejto skusenosti od nich nejdem brat.


To sa dalo velmi lahko vyreklamovat, zavolat technika z fy alebo priamo z vyroby a spisat reklamaciu, fy to vezme spat a doda nove...
petmich
30.11.09,06:33
V súčasnosti sa podľa mňa už dá aj u nás na Slovensku dohodnúť rozumná cena. Ale začiatkom roka to tak ešte nebolo, ceny napr. v Čechách boli neporovnateľne lepšie. Teraz už aj slovenskí obchodníci zisťujú, že keď chcú predať, musia ísť s cenou dolu. (samozrejme neplatí to plošne na všetko, napr. vŕtačku mi ide Ježiško kupovať v Čechách:-)
alltracboy
11.02.10,07:46
teraz su dost dobre zlavy na tehly. napriek tomu co pisal 2845065 pochybujem, ze sa to este zlacni. Mozno zlacnia cennikove ceny, ale ked teraz je sanca dostat 45% off na heluz tak myslim ze nieje o com..
pivko
12.02.10,08:37
teraz su dost dobre zlavy na tehly. napriek tomu co pisal 2845065 pochybujem, ze sa to este zlacni. Mozno zlacnia cennikove ceny, ale ked teraz je sanca dostat 45% off na heluz tak myslim ze nieje o com..
Kde dostanes 45?
alltracboy
12.02.10,10:47
v online stavebninach
Luky89
12.02.10,10:52
Baumax, Hornbach a im podobné firmy sú vždy predražené takéto obchody využívam len na to že keď niečo chcem kúpiť tak tam to môžem "ošahať". Jedine čo tam sa oplati kúpiť je v Baumaxe keď majú 10% zľavu elektronáradie (ale aj to nie vždy). Najlepšie je mať na určitý sortiment učitú predajňu stavebný material nakupujem v MPL s.r.o. je to firma s dobrými cenami (len ten problém že tam musíš ísť lebo keď pozrieš cenník tak cena je výsoká ale potom ti dajú zľavu 40% pri kúpe) čo nemajú ihneď zoženú a za dobrú cenu (potreboval som paropriepustnu fóliu akurát ju nemali a o 2 dni ju hneď doviezli od výrobcu) a ohľadom nepodarkov ak chceš vpohode môžeš ísť do skladu a vyberať čo berieš a čo nie
220870
12.02.10,16:28
Baumax, Hornbach a im podobné firmy sú vždy predražené takéto obchody využívam len na to že keď niečo chcem kúpiť tak tam to môžem "ošahať". Jedine čo tam sa oplati kúpiť je v Baumaxe keď majú 10% zľavu elektronáradie (ale aj to nie vždy). Najlepšie je mať na určitý sortiment učitú predajňu stavebný material nakupujem v MPL s.r.o. je to firma s dobrými cenami (len ten problém že tam musíš ísť lebo keď pozrieš cenník tak cena je výsoká ale potom ti dajú zľavu 40% pri kúpe) čo nemajú ihneď zoženú a za dobrú cenu (potreboval som paropriepustnu fóliu akurát ju nemali a o 2 dni ju hneď doviezli od výrobcu) a ohľadom nepodarkov ak chceš vpohode môžeš ísť do skladu a vyberať čo berieš a čo nie
Trošičku s vami nesúhlasím.V Baumaxoch ,Hornbachu a pod.sa práve vysokoobrátkový tovar dá kúpiť za slušnú cenu.Týka sa to napríklad tehiel ,omietok ,lepidiel.
Osobne tieto obchody neznášam.
tromso
12.02.10,17:38
Mercury market na Sk je presne 2x cena to co Mercury market v PL. to poprve, V baumaxe jedine nejake akciove veci inac ste mimoriadne bohati ze si to mozte dovolit:-)
pivko
15.02.10,01:39
teraz su dost dobre zlavy na tehly. napriek tomu co pisal 2845065 pochybujem, ze sa to este zlacni. Mozno zlacnia cennikove ceny, ale ked teraz je sanca dostat 45% off na heluz tak myslim ze nieje o com..
A teraz tu o cervenej ciapocke..... 45 na Heluz ,ale 44ku a 1. pasmo.
alltracboy
15.02.10,07:38
pivko, ked myslis.... anyway, viac ma zaujima, preco by mali v stavebnej sezone zlacniet tehly :D
220870
15.02.10,10:11
Som sa bol na školení v Heluz.Majú toľko navyrábanych tehál že už ich nemajú kde skladovať.Ak ich nepredajú v najbližších dvoch mesiacoch tak budú musieť odstaviť výrobu.A to sa týka aj ostatných výrobcov.Tehly sa predávajú v marci a apríli.80%!!!
alltracboy
15.02.10,10:28
nadvyroba snad nieje dovod davat v najsilnejsich mesiacoch velke zlavy.
Laco-monter
15.02.10,10:43
Som sa bol na školení v Heluz.Majú toľko navyrábanych tehál že už ich nemajú kde skladovať.Ak ich nepredajú v najbližších dvoch mesiacoch tak budú musieť odstaviť výrobu.A to sa týka aj ostatných výrobcov.Tehly sa predávajú v marci a apríli.80%!!!


Nech vyrábajú ďalej :)
Laco-monter
15.02.10,10:46
Kde je najlepsie nakupovat stavebny material vsetkeho druhu? Je lepsie uprednostnit tradicne baumax,hornbach atd,alebo dat prednost polskemu Mercury Marketu? Pocul som,ze je to tam podstatne lacnejsie a vyrobky su porovnatelne s ostatnymi vyrobkami. Pri nakupe u poliakov sa vraj da pri jednej stavbe usetrit aj statisice korun. Co vy nato?

Hornbach a Baumax, by mal zaviesť zákaznícke karty,kde dajú percentualnu zĺavu podĺa objemu nákupov.

Inak do dvoch rokov tu po nich zostanú len prázdne stodoly.
220870
15.02.10,11:03
Také karty pre podnikatelov už dávno majú.
Laco-monter
15.02.10,11:07
Také karty pre podnikatelov už dávno majú.

Že mi také karty neponúkli ani raz !:(

A pritom v TESCO mi pri každom nákupe núkajú Club-Card.

Ale ja kartu-klapku nechcem ani zadarmo!
220870
15.02.10,12:09
Treba si pýtať.Stavebniny vr.Baumax takéto veci nenúkajú automaticky, tak ako bordeltesco.Tam sú radi že im ten sajrajt vôbec niekto kúpi.
Mirka.V
15.02.10,12:11
ak chceš kvalitnú strechu ..... napíš :-)
220870
15.02.10,12:18
nadvyroba snad nieje dovod davat v najsilnejsich mesiacoch velke zlavy.
JE.Celý rok takéto fa vyrábajú na sklad len preto aby mohli v dvoch mesiacoch všetko predať.Ak nebude predpokladaný odbyt (a to asi nebude) tak im nezostane na výber a budú musieť buď zatvárať fabriky ,alebo znížiť už tak niekoľkonásobne predražené produkty.Za komančov stála 300 tehla 4,5 Kčs.Kde kapitalisti nabrali 40-90 korún za to isté mi nejde do hlavy.Napríklad v tom Heluz celú linku obsluhuje 8 robotníkov.Vyrobia cca každú sekundu 1 ks tehly.
iv@n
15.02.10,14:18
Že mi také karty neponúkli ani raz !:(

A pritom v TESCO mi pri každom nákupe núkajú Club-Card.

Ale ja kartu-klapku nechcem ani zadarmo!
klub karta zadarmo je, hádam by si za ňu nechcel platiť.
v baumaxe som nakupoval už hodnekrát a vždy sa ma pri pokladni spýtali či mám/chcem kartu.
iv@n
15.02.10,14:19
Za komančov stála 300 tehla 4,5 Kčs.Kde kapitalisti nabrali 40-90 korún za to isté mi nejde do hlavy. a farebný telkáč zase 12 tisíc. Kde to komunisti nabrali to mi nejde do hlavy :) asi sa to volá trh, dopyt a ponuka.
Luky89
16.02.10,09:05
Teraz ma napadla jedna príhoda spred pár rokov robil prevetranú fasádu a potreboval som drevo nechcel som ho nosiť veľmi zďaleka na a tak som pochodil obchody na okolí až som narazil na jeden (také menšie stavebniny majú len rezivo a betonárske siete). Zarazila ma ich cena za m3 tak som sa zarozprával s majiteľom a po 5 minútach som z neho dostal že rezivo kupujú v Baumaxe!!. Na koniec keď som rezivo kúpil na píle tak tam som sa dozvedel že on dodáva baumaxu. čo vi na to pekný reťazec píla-baumax-stavebninyxy
jojkoz
16.02.10,10:30
čo vi na to pekný reťazec píla-baumax-stavebninyxy

Mne to az take divne nepride - kedze ako pisete islo o male stavebniny - na maly odber dostali ovela vyssiu cenu ako baumax - ktorym velke objemy robia pily za velmi nizke ceny.

Takze pre stavebniny je to lacnejsie kupit v Baumaxe ako na pile.
alltracboy
17.02.10,15:26
JE.Celý rok takéto fa vyrábajú na sklad len preto aby mohli v dvoch mesiacoch všetko predať.Ak nebude predpokladaný odbyt (a to asi nebude) tak im nezostane na výber a budú musieť buď zatvárať fabriky ,alebo znížiť už tak niekoľkonásobne predražené produkty.Za komančov stála 300 tehla 4,5 Kčs.Kde kapitalisti nabrali 40-90 korún za to isté mi nejde do hlavy.Napríklad v tom Heluz celú linku obsluhuje 8 robotníkov.Vyrobia cca každú sekundu 1 ks tehly.

to je sice pekne, ale vazne myslis, ze ked teraz je zlava 45% z cennikovich cien, ze pojdu este nizsie? na 75% na 50%? Cakat na vacsie zlavy ktore by mali prist v hlavnej sezone mi pride ako ruska ruleta. Preco uz teraz nedaju vacsiu zlavu ked nemaju kam davat tehly? No uvidim ako bude vyzerat cenova ponuka od firmy co mi mozno bude stavat dom a potom sa rozhodnem. Oni mi chcu robit z porothermu, ja by som teda radsej heluz o 45% lacnejsi.
Jeliman...
18.02.10,11:43
Mirka.V - o akej streche si to hovorila?Potrebujem krytinu na svoj domcek,ale zatial len hladam.Dikes,Jeliman. :-)
220870
18.02.10,15:58
to je sice pekne, ale vazne myslis, ze ked teraz je zlava 45% z cennikovich cien, ze pojdu este nizsie? na 75% na 50%? Cakat na vacsie zlavy ktore by mali prist v hlavnej sezone mi pride ako ruska ruleta. Preco uz teraz nedaju vacsiu zlavu ked nemaju kam davat tehly? No uvidim ako bude vyzerat cenova ponuka od firmy co mi mozno bude stavat dom a potom sa rozhodnem. Oni mi chcu robit z porothermu, ja by som teda radsej heluz o 45% lacnejsi.
Videl som výrobu v Heluz.Poznám ich výrobky poznám aj výrobky od wienerberger.Jednoducho neni o čom.Ak nepustia ceny do polovice apríla tak asi sa už moc nebude oplácať čakať.Ale aj tak si myslím že ešte pôjdu dole všetci.Od tehál cez cement ,plastové okná až po strešné krytiny.Ten kto nepostaví tento rok na budúci si bude hlavu o zem tĺcť.Ak nevypukne nejaká ďalšia kríza tak ,tak lacné materiály ,ako sú tento rok už tak ľahko nebudú.To samé práca.V momente ako otvoria Rakušani trh( v máji 2011 musia) to bude hlavne v okolí BA cítiť.
alltracboy
18.02.10,16:38
mna uz teraz trha na nakupy.. ved na obvodovom a vnutornom murive mozem teraz usterit 2700 eur oproti cennikovym cenam. sa bojim ze budem cakat pride sezona, zlavy sa znizia. wienerberger uz ma novy cennik. Len aby niekto realne zacal pracovat za menej penazi, lebo sa mi zda ze vacsina slovakou bude radsej bez prace ako robit lacno.
bjuty smis
18.02.10,17:41
ja som kúpil bramac -komplet strechu ( alpska protector- tmavohnedá) 35 % na škridlu 1/1 a 10 % na doplnky, doprava na stavbu zdarma....
mendo933
19.02.10,06:22
mna uz teraz trha na nakupy.. ved na obvodovom a vnutornom murive mozem teraz usterit 2700 eur oproti cennikovym cenam. sa bojim ze budem cakat pride sezona, zlavy sa znizia. wienerberger uz ma novy cennik. Len aby niekto realne zacal pracovat za menej penazi, lebo sa mi zda ze vacsina slovakou bude radsej bez prace ako robit lacno.
ja som minuly rok az v maji kupoval a davali 47%, v septembri znizili cennik ale aj rabat a davali 35%, a ak teraz davaju cez 40% zo septembroveho cennika tak je to super. novsi cennik som nenasiel.
btw: tu predrazenu Family tehlu dobre tlaca, uz asi 4mesiace riesim reklamaciu obvodovej tehly a jak mi nukali tu Family. dakujem neprosim
Laco-monter
19.02.10,06:32
a farebný telkáč zase 12 tisíc. Kde to komunisti nabrali to mi nejde do hlavy :) asi sa to volá trh, dopyt a ponuka.

Ani zďaleka ,

volá sa to ZMANIPULOVANIE trhu vo svoj prospech aj kartelovou dohodou medzi jednotlivými výrobcami.
alltracboy
19.02.10,07:01
ja som minuly rok az v maji kupoval a davali 47%, v septembri znizili cennik ale aj rabat a davali 35%, a ak teraz davaju cez 40% zo septembroveho cennika tak je to super. novsi cennik som nenasiel.
btw: tu predrazenu Family tehlu dobre tlaca, uz asi 4mesiace riesim reklamaciu obvodovej tehly a jak mi nukali tu Family. dakujem neprosim
co je zle na family? rozmyslam, ze kupim 38 family namiesto 30 STI. Rozdiel je tam 500eur na cely dom.
mendo933
19.02.10,07:40
co je zle na family? rozmyslam, ze kupim 38 family namiesto 30 STI. Rozdiel je tam 500eur na cely dom.
vsetko je ok kym nechces zateplovat.Ale to je jedno nebudeme to tu natahovat do of topic, v kazdej teme sa to na to zvrhlo
alltracboy
19.02.10,07:53
vsetko je ok kym nechces zateplovat.Ale to je jedno nebudeme to tu natahovat do of topic, v kazdej teme sa to na to zvrhlo
tato tema je uz aj tak mrtva a zodpovedana. By ma zaujimalo kde je problem so zateplovanim? Nedrzia v tych tenkych rebrach hmozdinky?
mendo933
19.02.10,08:44
to ze tie supergigatepelnoizolacne tehly su krehke je jedna vec. Pri zateplovani EPS je nevyhoda muriva s velkym R, kvoli rosnemu bodu.
Ja mam sice dodanu 38trend, ale kedze dodsali na figu vysky tehly tak reklamujem (trva to uz 4mesiace)
Ked som si to hodil do kalkulacky tak som sa trocha prebudil.
staci tomu rychly vypocet(tehly -35% oproti cenniku):
30 plus + 150 EPS R 7,2 za 22,4€/m2 (zaratane unimalt+ piesok)
38 family R2 -4,55 za 29,8€/m2

pri nezatepleni 38ky treba vyriesit TM co je u 1.vrstvoveho muriva problem, ale to je na temu zateplovat ci nie...

Podla mna je zateplovat 38family rovnaka blbost ako kupit 43jku. Ale co som kukal foto z CR tam stavaju uz aj s 50ky tak sa uz nicomu necudujem....Heluz ma dobry marketing
alltracboy
19.02.10,09:06
aha tak ked je len v tom problem tak to sa mi ulavilo.
30 STI s 15cm EPS mi hodilo tepelny odpor 6,70
38 STI s 8cm mineral R 5,22 s 5cm mineral R 4,62

jasne ze EPS vedie co do ceny to do odporu. Teraz su vsak aj super zlavy na mineralnu vlnu. Skoda ze sa zatial nikomu nechcelo vypocitat kolko realne tie rozdiely v R steny prinesu uspory.
mendo933
19.02.10,10:16
Len pozor na 5cm hrubky, ked nie rosny bod tak premrzanie je problem.
Pri 30ke rozdiel STI vs. plus je na mojom dome 150€ to nieje nic, len STI su krehkejsie.
Co tak uspory si vypocitat sam?
Najprv si zvol koncepciu domu a podla toho steny,okna izolaciu...
alltracboy
19.02.10,12:13
ja tie tehly neplanujem hadzat o zem, takze krehky byt moze. Nerobi to problem pri hmozdinkach? Cez vikend sa rozhodnem ci 30 alebo 38.
38STI (family) s 8 mineralnou vlnou ma odpor 5,22 bez kondenzacie.
30 STI s 15cm EPS ma odpor 6,70 s kondenzacnou zonou medzi murom a EPS, ale to pri -15 a odpari sa viac ako skondenzuje.
mendo933
19.02.10,13:30
ja tie tehly neplanujem hadzat o zem, takze krehky byt moze. Nerobi to problem pri hmozdinkach? Cez vikend sa rozhodnem ci 30 alebo 38.
38STI (family) s 8 mineralnou vlnou ma odpor 5,22 bez kondenzacie.
30 STI s 15cm EPS ma odpor 6,70 s kondenzacnou zonou medzi murom a EPS, ale to pri -15 a odpari sa viac ako skondenzuje.
nejde o to ci ich budes hadzat o zem alebo nie, len aby si nemal v strede palety 1/2 puknutych tak ako sused pri 38sti.
Ja budem EPS kotvit len v rohoch a okolo okien tak az tak som to nestudoval ako je to s hmozdinkami, tam to bude ako u vsetkych dierovanych tehal.
Nahod si do tabulky rozne sirky muriva a zateplenie a uvidis ako sa hybu ceny. Pri 2vrstvovom systeme murivo plni len staticku,akumulacnu a protihlukovu funkciu ,na to ostatne cize tepelnu izolaciu je izolacia, tak naco davat zbytocne hrube mury.
Rozhodnutie je na tebe, ty to budes platit a potom vtom dome byvat
alltracboy
19.02.10,13:47
tu 38 som rozmyslal iba v kombinacii s 8cm vatou. A ta vata by viac menej sluzila na vykrytie tepelnych mostov bez akejkolvek kondenzacie. Cize bezproblemovy mur za trochu vyssiu cenu. Pri EPS samozrejme 30 tehla sice to vykazovalo kondenzaciu uz pri -5 ale kopec firiem tak stava 30+10 takze to zrejme az taky problem nebude. Zrejme je len zbytocne velke BUBU okolo rosneho bodu. Susedovy tie tehly neuznali na reklamaciu?
AndrejG
20.02.10,13:27
ale kopec firiem tak stava 30+10 takze to zrejme az taky problem nebude.

Kopec ludi aj soferuje s alkoholom v krvi...ludia su blbci, riad sa podla vlastneho rozumu, nie podla toho co robia druhi, lebo to vobec nemusi byt to spravne...aj ked to robi vacsina. Staci si pozriet volebne preferencie a bude jasne, ze to co robi vacsina je zle. :)
alltracboy
20.02.10,15:54
keby som sa mal riadit podla toho co sa napriklad popise tu, tak by som nepostavil v zivote. 30+10eps je normalna kombinacia, ktora je podobna 30+15eps co sa tyka kondenzacie, akurat ma vyssi tepelny odpor.
Martin Žofaj
21.02.10,16:33
nemusí to byť hneď obchodný dom v polsku.stačia aj stavebniny a keď im človek ukáže peniaze a chut vyjednávať určite sa dohodnete.vlastná skúsenosť. len nie hneď za hranicou
pivko
25.02.10,12:39
Tak čo stavebníci už sa nám otepluje;) a výrobcovia ešte stále nezverejnili nové cenníky a akcie:( Alebo už niekto niečo vie bližšie o cenách:confused:
jkacica
25.02.10,13:04
potrebujem poradit.chcem ist nakupovat stav.material do polska.do okolia bialsko-biala,alebo nowy targ.poradte mi konkretne stavebniny.napiste kto tam a kde uz bol chcem tam ist uz buduci tyzden.napiste cim skor.dakujem
pivko
25.02.10,18:00
potrebujem poradit.chcem ist nakupovat stav.material do polska.do okolia bialsko-biala,alebo nowy targ.poradte mi konkretne stavebniny.napiste kto tam a kde uz bol chcem tam ist uz buduci tyzden.napiste cim skor.dakujem
Tebe sa dá poradiť len jedno a to 1. načo dávaš ten istý príspevok do dvoch tém-tu je to mimotemyzlezaradil 2.a kto ma vedieť z tvojho príspevku že aký stavebný material chceš kúpiť?
pivko
03.03.10,10:46
Tak čostavebníci už sa nám otepluje, vie už niekto o nejakej chystanej akcii na tehly ,alebo ytong???
pivko
03.03.10,16:54
Tak čostavebníci už sa nám otepluje, vie už niekto o nejakej chystanej akcii na tehly ,alebo ytong???
Posúvam a dopĺňam že dnes sa mi ozvali z nemenovaných stavebnín ,ktoré majú sieť po celom Slovensku a na Porotherm komplet cena tehál na r.dom mi dali 35% zľavu.
Ešte doplním že rozdiel pri cca množstve tehál :
2.000 Ks 38 P+D
500 Ks 25 P+D
500 Ks 11,5 P+D
mám medzi Porothermom a Leierom 956 Eur/Leier je lacnejší/
Tak že k akej variante sa prikloniť?
Čo na to povedia odborníci?
pivko
04.03.10,10:34
Posúvam a dopĺňam že dnes sa mi ozvali z nemenovaných stavebnín ,ktoré majú sieť po celom Slovensku a na Porotherm komplet cena tehál na r.dom mi dali 35% zľavu.
Ešte doplním že rozdiel pri cca množstve tehál :
2.000 Ks 38 P+D
500 Ks 25 P+D
500 Ks 11,5 P+D
mám medzi Porothermom a Leierom 956 Eur/Leier je lacnejší/
Pororherm mam však ponuku na 38-P8 a 25-P12
Leier má pevnosť v tlaku 38-P10 a 25-P15
Bude stačiť tá pevnosť v tlaku pri Porotherme ak by som sa pre neho rozhodol?
Tak že k akej variante sa prikloniť?
Čo na to povedia odborníci?
Posúvam.....................
Laco-monter
04.03.10,10:44
potrebujem poradit.chcem ist nakupovat stav.material do polska.do okolia bialsko-biala,alebo nowy targ.poradte mi konkretne stavebniny.napiste kto tam a kde uz bol chcem tam ist uz buduci tyzden.napiste cim skor.dakujem

Konkretne stavebniny uvidíš, keď prídeš tam .:o

len zober veĺkú dodávku ,zameń si peniaze a CHOĎ !

A kuvikov tu na porade NEPOČÚVAJ !
pivko
04.03.10,11:09
Konkretne stavebniny uvidíš, keď prídeš tam .:o

len zober veĺkú dodávku ,zameń si peniaze a CHOĎ !

A kuvikov tu na porade NEPOČÚVAJ !
Jeden taký KUVIK si tu ty:D čo sa pletie do každej témy a rady sú o ničom:mad:
Laco-monter
04.03.10,11:12
Jeden taký KUVIK si tu ty:D čo sa pletie do každej témy a rady sú o ničom:mad:


Aj takých tu treba . :D:D:D
sucan
04.03.10,14:49
Tak čostavebníci už sa nám otepluje, vie už niekto o nejakej chystanej akcii na tehly ,alebo ytong???

Heluz už zlacnil. :)
alltracboy
04.03.10,14:52
Heluz už zlacnil. :)
link, dokazy.. neverim :D
sucan
04.03.10,14:58
Na nete už majú nový cenník pre ČR, snáď to dojde aj na Slovensko, aj keď je úplne jasné, že mojom prípade nakupujem v ČR cez net. Včera Heluz 30 Plus za 20,25 ,- CZK, dnes 18,98 ,-CZK. No nekúp to. Juchuchúúúúúú. A to ju sestra kupovala minulý rok za 22,00 ,-CZK.
Ďakujem Ti kríza.
alltracboy
04.03.10,16:27
ja tam vidim 32,90 ...
sucan
04.03.10,18:13
ja tam vidim 32,90 ...

Nesmieš brať cenníky tak vážne, ale skús pozrieť toto : http://www.ministavebniny.cz/stavebniny/1-cihly-heluz--keratherm--porotherm/94-heluz-cihly---tepelneizolacni-cihly/
A to som sem ešte nedal moje obľúbené stavebniny, kde je cena ešte nižšia. To aby si mi ich nevykúpil. :D
johnyBr
04.05.10,07:38
A v dnesnej dobe sa oplatí orientovať už aj na onlinestavebniny, napríklad stavebný materiál onlinestavebniny.sk a interiérové veci zasa stavebninyonline.sk - ceny sú tu naozaj zaujímavo nízke (asi majú nižšie náklady). Ja som bral z prvého zatepľovaciu vatu a polystyrén a z druhého zasa tlačítko na geberit - o 50% lacnejšie ako bežne v obchode...
salwator
14.07.10,12:56
mate este niekto skusenosti s onlinestavebniny.sk?

dodacie doby/problemy/reklamacie...