adelcia
13.05.08,21:40
ahojte ludia tak v poslednom case rozmyslam ako si naplanovat prazdniny a objavila sa mi jedna velka dilema. neviem kam sa mam ist bavit na kolotoce. Ci do rakuskeho Pratru alebo Maďarskeho Vidamparku. Ak ste niekto boli v obydvoch tak prosim porovnavajte ktory je v com lepsi,kde je viac kolotocov, kde su pre narocnejsich a kde pre menej narocnych a tak. Dozvedela som sa totiz, ze v pratri sa za kazdy jeden kolotoc plati osobitne zatial co vo Vidamparku sa zaplati na osobu a den 15 eur a mozem sa vozit nacom chcem a kolko krat chcem. Prave preto zacina prevazovat Vidampark. ale to bude az v druhej polovici jula tak mi prosim skuste poradit kam by to bolo lepsie a preco,??? DIK ZA RADY ADELA
Chobot
14.05.08,08:05
ahojte ludia tak v poslednom case rozmyslam ako si naplanovat prazdniny a objavila sa mi jedna velka dilema. neviem kam sa mam ist bavit na kolotoce. Ci do rakuskeho Pratru alebo Maďarskeho Vidamparku. Ak ste niekto boli v obydvoch tak prosim porovnavajte ktory je v com lepsi,kde je viac kolotocov, kde su pre narocnejsich a kde pre menej narocnych a tak. Dozvedela som sa totiz, ze v pratri sa za kazdy jeden kolotoc plati osobitne zatial co vo Vidamparku sa zaplati na osobu a den 15 eur a mozem sa vozit nacom chcem a kolko krat chcem. Prave preto zacina prevazovat Vidampark. ale to bude az v druhej polovici jula tak mi prosim skuste poradit kam by to bolo lepsie a preco,??? DIK ZA RADY ADELA

Nenapísala si, odkiaľ pôjdeš, ja by som išiel tam, kde je to bližšie.

Tiež si nenapísala, či tam pôjdu len dospelé osoby alebo aj deti. Keby to bolo s deťmi, tak by sa to dalo spojiť s návštevou ZOO alebo pozrieť Tropicarium so žralokmi.

Ale ani vo Vidamparku nie je všetko v cene vstupného (16 EUR), niektoré atrakcie sa platia osobitne. Boli sme v HU pred 5 rokmi a vtedy to nebolo žiadne terno. Nie že by Vidampark nebol zaujímavý, ale v Pratri je oveľa viac atrakcií a zaujímavejších. V HU sa dali zaujímavejšie atrakcie spočítať na prstoch dvoch rúk. Neverím, že by medzitým pribudlo toľko atrakcií.

V Prátri v pohode "zabiješ" celý deň - v dobrom slova zmysle, Vidampark prejdeš za nejaké 3 hodiny (ak tam nebude nátresk).

Ale najdôležitejšie je, odkiaľ tam pôjdeš a na koľko. Pokiaľ pôjdeš zo Žiliny do Budapešti na jeden deň, tak za ten jeden deň tam veľa nestihneš.
adelcia
17.05.08,19:36
ahoj no tak som sa nakoniec rozhodla ist do pratru. asi zato viac vysolim prachov no ale nevadi. dufam ze aspon tie atrakcie budu stat zato ze sa tam riadne vykricim. Ozaj ak by niekto zvas co ste tam v tom pratri boli mal icq tak sa mi mozte ozvat na 452305278 pa adela
Excise Duty
17.05.08,20:31
Rozalka
18.05.08,08:17
Vidámpark naozaj za 15 Eur je lákavá možnosť zábavy, ale len do momentu, keď ho celý za hodinku-dve prejdeš ... Ale ako už bolo spomenuté vyššie, stihla by sa aj návšteva Tropicaria.
Ešte záleží aj na termíne, kedy tento výlet chystáš, lebo od 2.6 do 1.7. by som Viedeň radšej obišla obrovským oblúkom.
Mariana42
18.05.08,16:12
V blízkosti Vidámparku je zoologická záhrada.Je zaujímavo riešená. Pre mňa a pre moje deti bol ozajstnýn zážitkom, páčil sa mi skleník v ktorom voľne lietajú rôzne motýle /pri vchode stojí pracovník, púšťa návštevníkov po jednom , aby motýle neodlietali/ . Tiež je tam pekná malá japonská záhrada a skleník s palmami. Prikladám link:
http://www.zoobudapest.com/en/index.php
http://www.zoobudapest.com/h_index.htm
Rozalka
18.05.08,16:21
A v blízkosti je aj Cirkus - v kamennej budove, je to niečo iné, ako šapitó.
adelcia
17.06.08,18:30
ahojte no dalej sa rozhodujem, moementalne na zaklade video nahravok z jednotlivich parkoov a aj na zaklade cien. ked bol niekto zvas v obidvoch parkoch skuste porovnat ceny. pocula som ze v vidámparku je nejake vstupne tusim 15 eur na osobu a potom sa este za 22 eur musi kupit nejaki zosit z listkami? to je pravda? no a ked sa v pratri neplati vstupne niesu tam potom jednotlive atrakcie velmi drahe? a este jedna vec. vlakom budem cestovat s trnavy. kam ma to vide lacnejsie do viedne, ci do budapesti? no skratka skuste mi to nejak skalkulovat a porovnat lebo asi mi najviac zalezy na tej cene ani nie za cestovne ale hlavne v tych parkoch. dik za odpovede adela
Chobot
18.06.08,10:24
ahojte no dalej sa rozhodujem, moementalne na zaklade video nahravok z jednotlivich parkoov a aj na zaklade cien. ked bol niekto zvas v obidvoch parkoch skuste porovnat ceny. pocula som ze v vidámparku je nejake vstupne tusim 15 eur na osobu a potom sa este za 22 eur musi kupit nejaki zosit z listkami? to je pravda? no a ked sa v pratri neplati vstupne niesu tam potom jednotlive atrakcie velmi drahe? a este jedna vec. vlakom budem cestovat s trnavy. kam ma to vide lacnejsie do viedne, ci do budapesti? no skratka skuste mi to nejak skalkulovat a porovnat lebo asi mi najviac zalezy na tej cene ani nie za cestovne ale hlavne v tych parkoch. dik za odpovede adela

A čo keby si si vyhľadala spojenia a ceny a skalkulovala si to sama? Nie že by som nerád poradil alebo pomohol, ale toto mi už zaváňa lenivosťou. Veď to isté by urobil aj iný, len za teba - že by vyhľadal ceny spojov.

Keby si sa opýtala, či vyjde lacnejšie a rýchlejšie loďou než vlakom, tak poradím, ale prikazovať niekomu, aby ti to vypočítal...:eek::eek::eek::confused:, ty si tu niekoho nadriadená?

Sorry za ten vyčítavý tón, ale toto je aj na mňa veľa.

A ak ti môžem poradiť, nechoď nikam a nebude ťa to stáť nič. Ak sa chcem zabaviť, tak mi je jedno, či miniem 1000 alebo 2000 SKK, hlavné aby bola dobrá zábava. A na okraj - v tých odkazoch na Prater máš ceny všetkých atrakcií, môžeš si dopredu naplánovať, na ktoré pôjdeš a budeš vedieť aj koľko ťa to bude stáť. Ani nemecky nemusíš vedieť a dá sa to vyčítať.
mia015
22.05.12,12:44
ahojte, chcela by som vás veľmi krásne poprosiť o radu, neviem či má niekto z vás skúsenosti s praterom alebo s videmparkom, veľmi túžim ísť do zabavneho parku zažiť nejaký ten adrenalín a netuším čo sa viac oplatí či zaplatiť jednorázový vstup alebo platiť každú atrakciu zvlášť, dakujem za každú radu :)
ivka70
22.05.12,12:49
ahojte, chcela by som vás veľmi krásne poprosiť o radu, neviem či má niekto z vás skúsenosti s praterom alebo s videmparkom, veľmi túžim ísť do zabavneho parku zažiť nejaký ten adrenalín a netuším čo sa viac oplatí či zaplatiť jednorázový vstup alebo platiť každú atrakciu zvlášť, dakujem za každú radu :)

To snad zavisi od toho, kolko tych atrakcii planujes skutocne vyuzit.
Zratat sa to da predsa lahko. Pocet planovanych atrakcii x cena za jednu porovnat s jednorazovym vstupom. A nezabudnut posudit aj to, ci je tvoj plan naplnitelny z casoveh ohladiska vzhladom na otvaracie hodiny :)
adelcia
22.05.12,12:56
ahojcek zalezi od toho ako na tom si s peniazkami a tiez co presne chces zazit. pre toho kto radsej presne vie za co si plati je lepsie ist do pratru a pre toho kto prosto len chce nejaki zazitok ale nema az tak vela peniazkov sa skor oplati vidampark. ale pokialby sme neriesili korunky tak rozhodne lepsie zazitky su v pratri.