K_Lujza
13.05.08,23:40
Ahoj, moje meno je k_lujza a chcela by som Vás poprosiť o právnu pomoc v mojej situácii, v ktorej som sa ocitla vďaka dôverčivosti voči osobe, ktorá je zatiaľ ešte mojim manželom.
Spoznali sme sa v novembri 2003. Od mája 2004 sme sa rozhodli pre spoločné bývanie v podnájme vo vzťahu druh – družka. V októbri 2005 sa nám narodila dcéra. Rozhodli sme sa bytovú otázku riešiť kúpou vlastného bytu a to prostredníctvom hypotekárneho úveru vo výške 600 tis. Sk, ktorý si vybavil vtedy ešte môj druh a hotovosti 320 tis. Sk, ktorú nám na tento účel poskytli moji rodičia. Byt manžel vydražil na verejnej dražbe, nakoľko sa jednalo o byt po neplatičoch a Okresné stavebné družstvo v Nitre tento byt takýmto spôsobom ponúkalo na predaj. Nakoľko som bola t. č. na materskej dovolenke s 9 mesačným dieťaťom a starala som sa aj o môjho syna z 1. manželstva, všetky náležitosti ohľadom kúpy bytu vybavoval druh. Byt bolo treba urýchlene vyplatiť, s dôverou a bez akéhokoľvek písomného dokladu som mu teda vložila do rúk 320 tis. Sk. Pretože sme v blízkej budúcnosti plánovali svadbu a naskytla sa takáto možnosť výhodnej kúpy – vzhľadom na ceny nehnuteľností, nemala som dôvod mu nedôverovať. Na základe ústnej dohody som ho poverila kúpou bytu, kde sme mali ako vlastníci figurovať obaja. Vtedy ešte druh vydražil nehnuteľnosť v júni za 720 tis. Sk. Dvojizbový byt bol zdevastovaný, neobývateľný, bolo preto treba urobiť rekonštrukciu. Celková cena bytu tým pádom bola okolo 920 tis. Sk. Problém nastal, keď som zistila, že druh aj napriek ústnej dohode uviedol seba ako jediného vlastníka bytu. V decembri 2006 sme uzavreli manželstvo a ja som opakovane žiadala, aby dal manžel vlastnícke právo k nehnuteľnosti do poriadku. Napriek tomu tak doteraz neučinil. Dva roky som naliehala, no bezúspešne. Manželovo správanie bolo čím ďalej arogantnejšie. Sústavne vyhlasoval, že byt je jeho a ja budem robiť to, čo povie on. Neskôr prišiel aj o prácu a ja som bola nútená predčasne ukončiť materskú dovolenku a nastúpiť do zamestnania. Zamestnala som sa v máji 2007 a stala som sa tak jediným živiteľom rodiny. Manžel aj napriek tomu naliehal, že o financiách bude rozhodovať výlučne on, lebo ja som podľa jeho slov „debil“ a nemôžem samostatne disponovať s peniazmi. Platila som všetky náklady na domácnosť, splátky, hypotéky, aj pôžičku, za ktorú sme kúpili staršie auto, ktoré je mimochodom písané na mňa, pretože v čase kúpy manžel nebol zamestnaný a teda by nedostal pôžičku na auto. Napriek tomu ho užíva výlučne on, zobral mi od neho doklady a bráni mi v jeho používaní. Starala som sa o domácnosť, deti, chodila som do práce. Manžel sa častokrát zdržiaval neviem kde a domov sa vracal až po polnoci, okolo 02.00 hod. Častoval ma vulgarizmami, ponižoval ma, nemala som právo vyjadriť svoj názor, nebola s ním možnosť akejkoľvek dohody, kompromisu, bol panovačný a čo je ešte horšie, správal sa tyransky aj k môjmu synovi z prvého manželstva, ponižoval ho vulgarizmami, výsmechom, vyhrážal sa mu, že kúpi deťom cukríky, aby ho dobili. Syn sa ho bál, poslala som ho teda bývať k mojim rodičom. V presvedčení, že som v bezvýchodiskovej situácii, nútená žiť za takých podmienok, v spoločnej domácnosti so mnou manipuloval a riadil môj život podľa jeho predstáv. Vyhlasoval, že on žiadnych 320 tis. Sk odo mňa nezobral a v prípade rozvodu neuvidím ani korunu a mňa i moju rodinu zničí. Všetko však zavŕšil v apríli 2008, kedy bez môjho súhlasu náš „spoločný“ byt predal a mne oznámil: „Skončil som s tebou!“. V podstate som sa ocitla na ulici. Napriek mojim prosbám os svojho rozhodnutia neustúpil a s úsmevom na tvári dodal: „320 tis. neuvidíš, vedel som, že ťa zrazím na kolená.“ V ten deň som odišla zo spoločnej domácnosti. Aj bez peňazí a majetku, ktorý som do domácnosti doniesla ja, prichýlili ma moji rodičia. Našu spoločnú dcéru som bola nútená ponechať v jeho starostlivosti. Zostala som bez strechy nad hlavou, peňažných prostriedkov, pracujem na smeny – aj nočné. V mojej situácii finančne nezvládnem z jedného platu – zdravotníctvo- znášať všetky náklady a som presvedčená, že ak on spôsobil, že dieťaťu aj mne zobral strechu nad hlavou svojim nerozvážnym konaním, je povinný sa jej postarať o ubytovanie.
Jeho podvody tu však nekončia. Podľa mojich dostupných, no neoverených informácií, byt zmluvne predal za cenu 720 tis. Sk a zvyšnú sumu 1.000.080,- Sk mu kupujúci previedli na jeho účet na základe dlžného úpisu. Takto konal v snahe vyhnúť s plateniu dane, nakoľko byt v čase predaja nebol 2 roky v osobnom vlastníctve.

Toľko v stručnosti o peripetiách, ktorými som musela prejsť a ktoré sa prejavili na mojom zlom zdravotnom stave, takže som momentálne v pracovnej neschopnosti, bez vlastného bývania, finančných prostriedkov a bez dcéry. Žijem momentálne so synom u rodičov, ktorí sú starší dôchodcovia, žijú iba z penzie a nemôžu mi už finančne vypomôcť, pretože svoje úspory mi už venovali na kúpu bytu. Z tohto dôvodu si nemôžem dovoliť zaplatiť právne služby u súkromného právnika a prosím touto cestou o pomoc a radu Vás.

Som si vedomá, že som mala postupovať opatrnejšie a všetko si dať potvrdiť písomne potvrdiť. Som skôr submisívny typ a manžel impulzívny, agresívny, so sklonmi preukazovať svoju nadvládu, manipuláciu s ľuďmi. Bol vychovaný v zlých sociálnych pomeroch, so zanedbanou výchovou a tak vidí životný cieľ iba v peniazoch a neustálym dokazovaním všetkým okolo svoju nadvládu. Som presvedčená, že psychologické vyšetrenie jeho osoby by moju domnienku potvrdilo. Roky praxe na psychiatrickom oddelení ma v tom len uisťujú. Proti nemu svedčí aj fakt, že jeho agresívne chovanie má aj záznam v registri trestov.

Verím, že môj list nezostane bez povšimnutia a že sa ho ujme osoba, ktorej slovo SPRAVODLIVOSŤ nie je ešte cudzie. Prosím o pomoc, či mám nejakú možnosť získať späť peniaze, ktoré som do bytu vložila, aj ako vyriešiť situáciu s autom. Veľmi by mi teraz tie peniaze pomohli, aby som mohla mojim deťom zabezpečiť ubytovanie a slušný život.

Vopred Vám veľmi pekne za všetko ďakujem.


Moja emailová adresa je: k_lujza@centrum.sk
icemonika
13.05.08,22:45
poradiť ti žiaľ neviem, ale budem ti držať palce, dúfam že to dobre dopadne!!!
lubica_02
14.05.08,03:14
Je mi ľúto, čo sa Ti v živote stalo,ale myslím, že pomôže len právnik. Ako Ti dali rodičia peniaze na byt - myslím, že toto by sa dalo dokázať .
Ja by som sa jednoznačne obrátila na právnika a bojovala za peniaze pre svoje deti.
Držím palce, aby si vybojovala svoje a zbavila sa tak bezohľadného človeka.
Stina
14.05.08,03:19
skús bezplatnú právnu pomoc :
K bezplatnej právnej rade a pomoci sa môžem ako občan dostať v Centre právnej pomoci, ktoré bolo zriadené na základe zákona o poskytovaní právnej pomoci osobám v materiálnej núdzi.

Pokiaľ chcem potrebujem právnu pomoc a nedokážem pokryť náklady spojené s touto službou, môžem v zákonom stanovených prípadoch požiadať bezplatnú právnu pomoc. Môj príjem však nesmie prekročiť 1,4 násobok životného minima. Táto možnosť sa však netýka sporov, v ktorých nie je možné vyčísliť ich hodnotu.
Združenie BPP ( bezplatnej právnej pomoci ) zabezpečí poskytovanie právnych rád kvalifikovanými právnikmi. Poskytovanie jednotlivých rád je v rozsahu vymedzenom zmluvnými podmienkami bezplatné. Právne rady sú poskytované z oblasti občianskeho a rodinného práva, obchodného práva, trestného práva, pracovného práva, správneho práva a ústavného práva.

Podľa zákona musí centrum o žiadosti o poskytnutí právnej pomoci rozhodnúť do 30 dní. Bezplatná právna pomoc sa poskytuje v občianskoprávnych, rodinných a pracovnoprávnych sporoch. Ak ide o cezhraničný spor, právna pomoc sa poskytuje aj v obchodnoprávnych sporoch.
Bezplatná právna pomoc sa bude poskytovať vo všetkých krajských mestách.

Zoznam poskytovateľov bezplatnej právnej pomoci možno nájsť na internetovej stránke http://www.justice.gov.sk/ v sekcii Služby občanom.

Kancelárie bezplatnej právnej pomoci, ktoré sa nachádzajú v mestách Trnava, Nitra, Trenčín, Žilina, Banská Bystrica, Prešov, Košice, Bratislava, telefónne čísla, adresy a čas, v ktorom sa bezplatná právna pomoc poskytuje, nájdete po kliknutí :
http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=h4
VladoaKatka
14.05.08,03:34
Musíš sa rozhodne obrátiť na právnika, nechať si poradiť a najlepšie skús, ako Ti radí stina - bezplatnú,
-ale Vy musíte aj rozvod vybaviť a potom majetkoprávne vysporiadať BSM.
- aby dcéru zverili do opatery matke,
- ak si mala trvalý pobyt v tom byte aj s Tvojím synom aj dcérou - tiež by to bol taký krôčik k úspechu.
- určite rodičia nemali doma tých 320 tisíc, zohnať potvrdenie, že v tom období tie úspory vyberali z účtu - snáď to pomôže pri dokazovaní
- na ten predaj bytu - či by si mohla dať trestné oznámenie za daňový podvod? za pokus by to určite stálo.
lubica_02
14.05.08,04:25
Teraz sa Ti všetko zdá neriešiteľné, ale musíš začať brániť svoje práva a hlavne pre svoje deti dosiahnuť to čo im patrí. Po čase zistíš, že to už prežívaš ľahšie a budeš na celú situáciu hľadieť inak.
Braňo
14.05.08,04:54
Problém žiaľ vyzerá, že nevyrieši ani zrušenie BSM nakoľko byt bol kúpený ešte keď si bola slobodná, napriek tomu, že si mu dala peniaze. :o
iriska
14.05.08,06:09
tie rady tu sú dobré - treba hlavne využiť právnu pomoc a aj keď nedosiahneš časť bytu, treba skúsiť na základe ústnej dohody o pôžičke (alebo niečoho podobného - to by vedeli v právnom centre) skúsiť od manžela dostať peniaze. priprav sa, že to môže zobrať veľa času a nervov, ale aj malý krôčik dopredu je dobrý. tiež treba žiadať o výživné a zbytočne neuvádzať malú sumu, ak je manžel zamestnaný.
hanelie
14.05.08,06:35
lujzinka,

1. predbežné opatrenie / zverenie maloletého dieťaťa do výchovy, zároveň určenie výživného

2. trestné oznámenie vo veci podvodného predaja bytu

že si mu dala peniaze ti môžu dokázať rodičia

zároveň ti veľmi držím palce, aby si nabrala odvahu a v prvom rade sa prestala báť - zo strachu totiž takí ako "tvoj manžel " ťažia - akonáhle im ukážeš, že si silná osobnosť a postavíš sa mu máš vyhrané

prečo nás ovláda strach:http://www.jewel.sk/forum/index.php?topic=15.msg116#msg116
aktaK
14.05.08,06:56
Lujza, neda mi, ale Ty si nechala svoju dceru takemu cloveku? :mee:
A ako sa preboha moze o take male dieta postarat, ked chodi domov po polnoci.. nikde nepracuje, vsetko prepije a preflaka.. :confused: neverim, ze sa z neho stal starostlivy otec, kto sa teda v skutocnosti stara o malu, preco si si ju nevzala so sebou, ked Ta vyhodil, :mee: (neverim, ze male miestecko na prespanie by sa uz pre nu nenaslo, ved cez den moze byt v predskolskom zariadeni..nepisala si, ze by Ti ju priamo vzal) to akoby mi srdce vytrhli z hrude, keby som to nejcennejsie a este za takych okolnosti nechala niekde napospas :mee::mee::mee:
este sa moze stat, ze Ta obvini, ze si nemala zaujem o vychovu dcerky a ze on je ten velky rodic, ktory sa postaral, ked matka zlyhala...:mad:
iriska
14.05.08,15:13
hlavne treba rýchlo podať ten návrh na zverenie dcéry do výchovy - predbežné opatrenie, aby to on nestihol skôr. a ak môžeš, nájdi si prácu aj keď len na 4 hodiny - aj malá koruna je koruna. nevravím, že je to jednoduché. a tiež sa nenechaj vystrašiť jeho vyhrážkami (väčšinou to chlapi robia v takých situáciách), že mu nič nemôžeš a že ti nič nedá. držim palce
arizona
14.05.08,21:03
Nepíšeš, či sa s dcérou stretávaš, alebo Ti bráni.Ak áno, choď aj na sociálku(starostlivosť o deti) a žiadaj o zverenie dcéry do vlastnej výchovy.(príp.o pravidelný styk), aby si s ňou bola v styku, aby vedela, že ju máš rada a že o ňu bojuješ.Dieťa bude poznať aj tvoj názor, lebo nevieš, čo jej tvoj -ex narozprával. Zároveň budeš aj krytá tou sociálkou,keby náhodou v budúcnosti niečo na teba chystal...(napr. nezáujem a pod.)
Myslím si, že tá starostlivosť o malé dieťa ho prestane rýchlo baviť, len ju využíva ako nástroj na ublíženie Tebe.
Nedaj sa! Čaká Ťa ešte veľa nepríjemností, ale s deťmi po boku Ti bude určite ľahšie. Máš šťastie, že máš pomocnú ruku u rodičov, mnohé týrané ženy nemajú ani to.
Život je ako sínusoida.Raz sme dole, raz hore.Buď silná!Prajem Ti veľa síl a úspechov!
Karas Milan
15.05.08,02:53
Aby nakoniec ešte nepýtal výživné.

Ahoj
Kamil
VladoaKatka
15.05.08,03:24
Aby nakoniec ešte nepýtal výživné.

Ahoj
Kamil

Presne tak, môže sa to celé obrátiť proti Tebe.
aktaK
15.05.08,04:47
Lujzi, ozvi sa nám prosím, my na Teba neutocime, davame Ti len rady (nakoniec, Ty si o ne ziadala..), ktore mozno potrebujes a mozno nie... je pravda ale, ze clovek v krizových situáciách kona prevazne tak, ako by inak nekonal.. :mee:
ale zhodujeme sa tu vsetci na jednom, prvorada je pre Teba dcerka, no a potom hned riesit tie ostatne "poriadne zauzlene" zalezitosti..katka
p.s. prajeme Ti vela odvahy a silu to doriesit!
kukurička
15.05.08,05:02
Lujza, je mi to veľmi ľúto,čo sa ti stalo, ale potrebuješ s tým niečo súrne robiť, aby si z toho neochorela. Skús napísať na túto adresu www.vojcik.sk (http://www.vojcik.sk), je tam kolónka - napíšte nám. Myslím si, že tam ti poradia. Držím veľmi palce, nech dokážeš vyhrať nad darebákom.
viktoriahab
15.05.08,15:03
Ahoj..
v momentalnej situacii by som hned zacala riesit to, ze po rozvode mas narok na to, aby ti manzel prispieval aj na deti, aj na teba, kedze si nezamestnana.. to je na 100 %.. ale osobne si to musis zariadit a vybehat, co najskor, doporucujem...
viktoriahab
15.05.08,15:05
a ešte nieco.. tu dcerku by som mu tiež nenechavala u neho.. aby sa jej nieco nestalo.
dad111
16.05.08,05:02
Lujza, neda mi, ale Ty si nechala svoju dceru takemu cloveku? :mee:

a ešte nieco.. tu dcerku by som mu tiež nenechavala u neho.. aby sa jej nieco nestalo
Je to hanba, ako malo Vas napadlo rozmyslat aj nad tymito vecami. Vsetky myslite len na peniaze. Ta rozpravka co sme si tu mohli precitat asi bude dost vymyslena. Zaujimavy by bol pohlad z druhej strany, od manzela. Netvrdim, ze je anjel.
VIA3
16.05.08,08:35
Asi v samotnom probléme by som nevedela poradiť. Ale zaujala ma rozvláčnosť príbehu, takmer perfektná štylistika, niekoľko logických chýb a absolútny nezáujem zapojiť sa do témy. Čo z toho asi vyplýva ???
beba13
16.05.08,09:24
Asi nemá takú možnosť, častejšie sa dostať na počítač, berte to aj z takého pohľadu.
VIA3
16.05.08,09:47
Skús sa pozrieť na dátum a čas vloženia témy.
Chobot
16.05.08,10:14
Asi nemá takú možnosť, častejšie sa dostať na počítač, berte to aj z takého pohľadu.

NA porade bola včera o 6:35 PM.
Barbara
16.05.08,10:35
Asi v samotnom probléme by som nevedela poradiť. Ale zaujala ma rozvláčnosť príbehu, takmer perfektná štylistika, niekoľko logických chýb a absolútny nezáujem zapojiť sa do témy. Čo z toho asi vyplýva ???


súhlasím s Viou, niekedy mám pocit, že si tu niektorí len z ľudí uťahujú a sa smejú nad tým , že kto čo napíše.:rolleyes::o v snahe --pomôcť.,, toto neni prvýkrát, že niekto napíše nejaký príbeh a potom len z rohu sleduje vývoj tej témy , ktorú zadal/a/. myslím nato , že je prihlásený, alebo bol prihlásený a do tej svojej témy ani len nepáchne.:o

musím Vám povedať, že to sa mi vôbec ale vôbec nempáči:cool:
VIA3
16.05.08,10:43
Je to asi presná odpoveď na moje otázniky.
Karas Milan
16.05.08,12:24
Ahoj .

Podobne ako Bluemind v TS.

Ahoj
Ka Mil
K_Lujza
18.05.08,08:37
Dik za rady ak Vas este cokolvek napadne budem rada akymkolvek poznatkom...Len Vas chcem poprosit aby ste nikoho nesudili, pretoze akakolvek zivotna situácia moze byt taka, že sami by ste nevedeli kudy kam...Ale i tak diky...
Dana K.
18.05.08,10:12
Asi v samotnom probléme by som nevedela poradiť. Ale zaujala ma rozvláčnosť príbehu, takmer perfektná štylistika, niekoľko logických chýb a absolútny nezáujem zapojiť sa do témy. Čo z toho asi vyplýva ???

Autorka asi čaká, že dostane odpovede na e-mail, ktorý napísala na konci svojho príbehu.:confused:
SAIVI
18.05.08,10:30
Je to hanba, ako malo Vas napadlo rozmyslat aj nad tymito vecami. Vsetky myslite len na peniaze. Ta rozpravka co sme si tu mohli precitat asi bude dost vymyslena. Zaujimavy by bol pohlad z druhej strany, od manzela. Netvrdim, ze je anjel.
..ja si nemyslím že je to vymyslená "rozprávka" . Je to smutné, ale niekedy je to krutá realita, ked sa muž takto správa k žene a ešte k tomu aj pred detmi... : ( ...viem z vlastnej skúsenosti
Karas Milan
18.05.08,11:02
Ahoj K_Lujza.

Ak skutočne chceš , aby ti niekto poradil (dokonca právne) tak :
A, napíš , čo potrebuješ
B, pripíš k tomu podklady
C, skús stručne
D, pretože napr. z nasledujúcich troch citácií neviem , čo je kedy pravda :

1, "Zostala som bez strechy nad hlavou, peňažných prostriedkov, pracujem na smeny – aj nočné. V mojej situácii finančne nezvládnem z jedného platu – zdravotníctvo- znášať všetky náklady a som presvedčená, že ak on spôsobil, že dieťaťu aj mne zobral strechu nad hlavou svojim nerozvážnym konaním, je povinný sa jej postarať o ubytovanie."

2, """neustálym dokazovaním všetkým okolo svoju nadvládu. Som presvedčená, že psychologické vyšetrenie jeho osoby by moju domnienku potvrdilo. Roky praxe na psychiatrickom oddelení ma v tom len uisťujú. Proti nemu svedčí aj fakt, že jeho agresívne chovanie má aj záznam v registri trestov."""

3, "" Toľko v stručnosti o peripetiách, ktorými som musela prejsť a ktoré sa prejavili na mojom zlom zdravotnom (http://www.porada.sk/t16146-zakon-o-zdravotnom-poisteni-od-01-01-2008-a.html) stave, takže som momentálne v pracovnej neschopnosti, bez ""

Pretože z tejto časovej a dejovej spleti logickosti a naivity (ktorej nie príliš nerozumiem) sa ťažko dá niečo vybrať a rozumne poradiť.

Ahoj
Ka Mil
Melnick
18.05.08,11:33
Mňa zarazilo , že si takémuto človeku nechala svoju dcérku. Ale súdiť Ťa za to nebudem. Ak si skutočne bez finančných prostriedkov tak máš šancu požiadať o právnu pomoc .

Pozri sem: http://ec.europa.eu/civiljustice/legal_aid/legal_aid_svk_sk.htm
Ofélia
18.05.08,11:37
Som zhrozená nad tým ako tu niekto používa ironické a posmešné odpovede na problém K_Lujza. Ak niekto napíše že je to ako príbeh z rozprávky ........tak nevie čo je život a neprešiel /nepreskákal ešte v živote žiadne prekážky. Ak si niekto myslí "že mne sa to nemôže stať" tak je na omyle. Len potom ak budete mať niekto takýto životný problém "dad111", poznámka od VIA3 (každý nieje 24 hod zavesení na internete) a niekto miesto povzbudenia/pomoci vás tu ironicky odbije, tak zistia povestné porekadlo:
" V núdzi poznáš priateľa"
Janiela
18.05.08,11:40
Prosím Vás nesúďte K_Lujzu. Bola som v podobnej situácii, skončila som na psychiatrii, síce len v ambulantnom 4-mesačnom liečení, ale poviem Vám, na výzore a mojom chovaní nebolo vôbec nič badať, tak si mnohí ľudia mysleli, že ja som tá mrcha, až kým pravda nevyšla najavo. A taktiež som musela komunikovať aj s cirkvou, pretože sobáš mám anulovaný, max. ovládanie sa s obrovským psych vypetím . Poviem Vám, že niekedy som banálny list písala aj dve hodiny a možno aj Lujza to takto písala. Poraďme Lujze, ak je v takomto ťažkom položení. Ak nám tu písala bájky, ako si poniektorí myslia, tak je to jej svedomí.
Chcela by som ešte dodať: možno to čítajú ženy, ktoré nemajú takú odvahu žiadať o pomoc a už len to, že si tuná také niečo môžu prečítať je super. A možno, niekomu dodáme odvahu a vôľu prekonať problémy.
K-Lujza, hlavu hore, najprv bojuj o svoje dieťa, ktoré v prvom rade patrí mame, už v predošlých príspevkoch je tu toho popísané dosť. O peniaze si požiadaš neskôr, na to je čas do troch rokov od rozvodu. Teda jeho právoplatnosti, myslím.
Držím prsty.
SAIVI
18.05.08,11:46
nevravím, že je to dobre ked nechala dceru pri nom, ale možno v tej chvíli práve nemala iné východisko a neverím že sa o nu nazaujíma. Keby bola takým clovekom, tak by si tu nevylievala srdce. ...čo by s toho mala? je iné keby to rozprávala spoločným blízkym, so zamerom úškodiť manželovi, alebo si ich získať na svoju stranu... ale tu je anonymná a nič by tým ani nedosiahla. Myslým že je to pravda, aj ked možno miestami niekde viac precitlivená a nadsadená s pocitu ublíženia. A myslým, že ten chlap možno ani tak nestojí o to vychovávať dceru, len jej chce urobiť naprieky a po čase to vzdá...
SAIVI
18.05.08,11:51
a Lujza, ...kludne vyhladaj psychologičku. Nie je to žiadna hanba, a ver mi, iste ti pomože, ked už iným nie, aspon tým, že ta priamo niekto nezaujato vypocuje.
tetrisss
18.05.08,11:52
Myslim,ze je naozaj zbytocne spekulovat o tom, ci to napisala logicky alebo nie, konkretne sa pyta, ci peniaze moze dostat spat, ja si myslim, ze iba v tom pripade, ze jej rodicia mozu nejako dolozit, ze jej tie peniaze dali, ohladom vyssej ceny bytu, je to utopia, pretoze to by sa museli priznat ti,co dali peniaze bokom a to je nerealne. Kazdopadne by ma zaujimalo,kde teraz tvoj manzel aj s dcerou byva a z coho zije? Potom sa da rozmyslat, ci ti dceru prisudia, alebo nie. Ale logicke kroky su poziadat o zverenie dietata do svojej opatery, ziadat vyzivne no a potom asi rozvod? a nasledne majetkove vyrovnanie, ale to bude velmi problematicke, kedze vsetko nadobudol este ako slobodny, ale aj tu je moznost, ak ste boli druh a druzka, aj tam su nejake prava. Ale konkretne pravne ukony ti moze naozaj vykonat len skuseny pravnik.
K_Lujza
18.05.08,12:12
Aj keď nemusím rada by som Vám niečo vysvetlila...Pripadalo Vám, že sa do témy nezapájam a nič nepíšem..avšak ja nie som vlastníkom internetu a tému mi pomohli dať sem známi, že snáď mi niekto pomôže a poradí. Avšak samozrejme na výnimky som prekvapená z jednej ľudskej vlastnosti. a tou je schopnosť okamžite toho druhého odsúdiť. Ja Vám ďakujem za rady typu mala by som alebo nemala by som...., čo cítim je jedna vec a takisto si záležitosť s mojou dcérkou aj sama doriešim. Sama viem aká je v tomto situácia a čo si môžem aj nemôžem dovoliť. Človek, ktorý sa v podobnej situácii neocitol ťažko pochopí, žiaľ v tomto nie sme nejako moc empatickí. Najľahšie sa radí niekomu, kto v živote nepoznal: "prísť o všetko". Nemyslím momentálne len strechu nad hlavou...Ja nepotrebujem morálne rady s tým sa budem musieť vysporiadať sama, ale skôr som prosila o rady typu, čo robiť v tej právnej oblasti, aby niekto neprosperoval s mozoľov hlavne mojich rodičov. Tak som len myslela, že keďže život je niekedy veľmi "zaujímavý", niekto má podobné skúsenosti ako ja a možno by nimi pomohol. Podaktorí sa naozaj snažili a budem sa snažiť čo to čerpať. Srdečne ďakujem. Nuž a vy, ktorí ste takí úžasní sudcovia...Želám Vám len to dobré...
SAIVI
18.05.08,12:26
Aj keď nemusím rada by som Vám niečo vysvetlila...Pripadalo Vám, že sa do témy nezapájam a nič nepíšem..avšak ja nie som vlastníkom internetu a tému mi pomohli dať sem známi, že snáď mi niekto pomôže a poradí. Avšak samozrejme na výnimky som prekvapená z jednej ľudskej vlastnosti. a tou je schopnosť okamžite toho druhého odsúdiť. Ja Vám ďakujem za rady typu mala by som alebo nemala by som...., čo cítim je jedna vec a takisto si záležitosť s mojou dcérkou aj sama doriešim. Sama viem aká je v tomto situácia a čo si môžem aj nemôžem dovoliť. Človek, ktorý sa v podobnej situácii neocitol ťažko pochopí, žiaľ v tomto nie sme nejako moc empatickí. Najľahšie sa radí niekomu, kto v živote nepoznal: "prísť o všetko". Nemyslím momentálne len strechu nad hlavou...Ja nepotrebujem morálne rady s tým sa budem musieť vysporiadať sama, ale skôr som prosila o rady typu, čo robiť v tej právnej oblasti, aby niekto neprosperoval s mozoľov hlavne mojich rodičov. Tak som len myslela, že keďže život je niekedy veľmi "zaujímavý", niekto má podobné skúsenosti ako ja a možno by nimi pomohol. Podaktorí sa naozaj snažili a budem sa snažiť čo to čerpať. Srdečne ďakujem. Nuž a vy, ktorí ste takí úžasní sudcovia...Želám Vám len to dobré...
...prajem ti veľa síl, aby si sa z tej "jamy" čo najrýchlejšie "vyhrabala", a aspoň z časti aby sa ti podarilo vyriešiť si situáciu.
iriska
18.05.08,12:36
K-lujza aj keď sú tu názory, ktoré ti vôbec nijako nepomôžu posunúť sa ďalej, sú tu aj tie, ktoré áno. A tiež myslím, že tvoj príbeh nemusí byť hneď vymyslený, lebo tam píšeš to, čo píšeš. Ja som pomohla vyhrabať sa kamarátke - aj keď nie z takého "prúseru" ako máš ty ale podobného - a tiež by som neverila, že sa to môže naraz stať jednému človeku, keby som to nevidela na vlastné oči. A tiež som ju niekedy v mysli odsudzovala, ale navonok som ju podporovala, lebo čo sa stalo stalo sa a tým, že jej poviem, že načo robila to a hento, keď to mohlo dopadnúť zle, by som jej absolútne nepomohla. Keby sme mali všetci rozmýšľať nad tým, čo sa môže zlého stať, tak len sedíme doma a kukáme do blba. A tiež si myslím, že z tých užitočných rád si môže pomôcť aj iná žena v takej situácii, tak raďte a neodsudzujte.
Ofélia
18.05.08,12:39
Aj keď nemusím rada by som Vám niečo vysvetlila...Pripadalo Vám, že sa do témy nezapájam a nič nepíšem..avšak ja nie som vlastníkom internetu a tému mi pomohli dať sem známi, že snáď mi niekto pomôže a poradí. Avšak samozrejme na výnimky som prekvapená z jednej ľudskej vlastnosti. a tou je schopnosť okamžite toho druhého odsúdiť. Ja Vám ďakujem za rady typu mala by som alebo nemala by som...., čo cítim je jedna vec a takisto si záležitosť s mojou dcérkou aj sama doriešim. Sama viem aká je v tomto situácia a čo si môžem aj nemôžem dovoliť. Človek, ktorý sa v podobnej situácii neocitol ťažko pochopí, žiaľ v tomto nie sme nejako moc empatickí. Najľahšie sa radí niekomu, kto v živote nepoznal: "prísť o všetko". Nemyslím momentálne len strechu nad hlavou...Ja nepotrebujem morálne rady s tým sa budem musieť vysporiadať sama, ale skôr som prosila o rady typu, čo robiť v tej právnej oblasti, aby niekto neprosperoval s mozoľov hlavne mojich rodičov. Tak som len myslela, že keďže život je niekedy veľmi "zaujímavý", niekto má podobné skúsenosti ako ja a možno by nimi pomohol. Podaktorí sa naozaj snažili a budem sa snažiť čo to čerpať. Srdečne ďakujem. Nuž a vy, ktorí ste takí úžasní sudcovia...Želám Vám len to dobré...

Pokiaľ nemáš na právnika skús toto:
http://www.vop.gov.sk/v-com-vam-moze-pomoct

alebo zavolaj napíš na rôzne čísla z prílohy. Mne takto už veľa krát pomohli, dobrou radou.
VIA3
18.05.08,15:19
Pôvodne som sa k tejto historke už nemienila vyjadrovať, pretože, ak ju neberiem ako humorno – zábavnú, potom k nej bolo popísané možno viac ako dosť. Lenže v inej téme Porady, v ďalšej „vážnej historke“, sa skôr dá postrehnúť snaha o rozprúdenie zábavy, než žiadosť o skutočnú radu. Jej autorka podľa prvého vyjadrenia žije v Belgicku, podľa iného zas žije na Slovensku a dáva návod, ako sa zbaviť holubov, v treťom zas tým, ako zaperlila v spoločnosti manžela a svokra vo Francúzku, v štvrtom, že nemá manžela, a teda ani svokra. Pritom má len 22 rokov. A na tieto svoje „huncúctva“ vytrvalo upozorňuje tak, že ich nemožno prehliadnuť. Tak, nech sa páči. Len si vybrať. Veď Porada je o všetkom možnom.
Už to tak býva, že ľudia majú rôzne názory na rôzne veci. Ja som vyslovila svoj názor na to, čo ma v príbehu zaujalo. A to bez snahy kohokoľvek uraziť. Nikomu tento svoj názor nevnucujem. Tiež ale nevidím dôvod, pre ktorý by som sa nemala vyjadriť, napriek "zhrozeniu" niektorých a neľúbosti autorky.
Karas Milan
18.05.08,16:06
Ahoj Viki.

Nemyslela si úplnou náhodu napríklad na :




0 (http://www.porada.sk/t82317-muz-mojho-zivota.html#nr-who-rated)
hlasuj (http://www.porada.sk/forumdisplay.php?do=ratethread&t=82317&v=1)
Muz mojho zivota??? Včera
04:39 PM

Bendymicus (http://www.porada.sk/member.php?u=83590)
Junior Member
Členom od: 10-04-08
Príspevky: 14



lebo tam to tiež začína ako francúzsky psychologický film a zatiaľ to má iba 35 príspevkov.

Ale ako som dávnejšie tu spomínal : NEVERÍM DLHÝM OPISOM.
(Firmu si môžeme oťukať na ORSR, URSR,ŽRSR.)
NA Porade skôr než sa rozohníte si pozrite jej (jeho) VEREJNÝ PROFIL ; VŠETKY PRÍSPEVKY a podobne a potom podľa toho môžeme viesť dišputu hoci aj o morálke , vzťahoch , vzťahoch k morálke , morálke moralistov ...

Ahoj
Ka Mil
VIA3
18.05.08,17:30
mimotemy Milanko,
vše máme rozdielne názory, ale absolútne zdieľam tento tvoj názor z Ohlasov na poradu :
"Aj mne sa Porada páči = preto som tu.
Iba by som chcel ako elektrikár upozorniť , že ""Spätná väzba nás posúva ďalej."" je tu zatiaľ samá kladná spätná väzba = môže byť dlhším pôsobením nebezpečná."... Ahoj! Via
Melnick
18.05.08,17:33
Pôvodne som sa k tejto historke už nemienila vyjadrovať, pretože, ak ju neberiem ako humorno – zábavnú, potom k nej bolo popísané možno viac ako dosť. Lenže v inej téme Porady, v ďalšej „vážnej historke“, sa skôr dá postrehnúť snaha o rozprúdenie zábavy, než žiadosť o skutočnú radu. Jej autorka podľa prvého vyjadrenia žije v Belgicku, podľa iného zas žije na Slovensku a dáva návod, ako sa zbaviť holubov, v treťom zas tým, ako zaperlila v spoločnosti manžela a svokra vo Francúzku, v štvrtom, že nemá manžela, a teda ani svokra. Pritom má len 22 rokov. A na tieto svoje „huncúctva“ vytrvalo upozorňuje tak, že ich nemožno prehliadnuť. Tak, nech sa páči. Len si vybrať. Veď Porada je o všetkom možnom.
Už to tak býva, že ľudia majú rôzne názory na rôzne veci. Ja som vyslovila svoj názor na to, čo ma v príbehu zaujalo. A to bez snahy kohokoľvek uraziť. Nikomu tento svoj názor nevnucujem. Tiež ale nevidím dôvod, pre ktorý by som sa nemala vyjadriť, napriek "zhrozeniu" niektorých a neľúbosti autorky.
A tu vidím dôvod na môj dlhodobý oddych. Ja totiž nevidím súvislosti. Som snáď totálne prepracovaná????????????????????????????????????? ????????
Čítam vari iné príspevky ako vy?????
Melnick
18.05.08,17:38
Pôvodne som sa k tejto historke už nemienila vyjadrovať, pretože, ak ju neberiem ako humorno – zábavnú, potom k nej bolo popísané možno viac ako dosť. Lenže v inej téme Porady, v ďalšej „vážnej historke“, sa skôr dá postrehnúť snaha o rozprúdenie zábavy, než žiadosť o skutočnú radu. Jej autorka podľa prvého vyjadrenia žije v Belgicku, podľa iného zas žije na Slovensku a dáva návod, ako sa zbaviť holubov, v treťom zas tým, ako zaperlila v spoločnosti manžela a svokra vo Francúzku, v štvrtom, že nemá manžela, a teda ani svokra. Pritom má len 22 rokov. A na tieto svoje „huncúctva“ vytrvalo upozorňuje tak, že ich nemožno prehliadnuť. Tak, nech sa páči. Len si vybrať. Veď Porada je o všetkom možnom.
Už to tak býva, že ľudia majú rôzne názory na rôzne veci. Ja som vyslovila svoj názor na to, čo ma v príbehu zaujalo. A to bez snahy kohokoľvek uraziť. Nikomu tento svoj názor nevnucujem. Tiež ale nevidím dôvod, pre ktorý by som sa nemala vyjadriť, napriek "zhrozeniu" niektorých a neľúbosti autorky.


VIA3Re: oklamaná
mimotemy Milanko,
vše máme rozdielne názory, ale absolútne zdieľam tento tvoj názor z Ohlasov na poradu :
"Aj mne sa Porada páči = preto som tu.
Iba by som chcel ako elektrikár upozorniť , že ""Spätná väzba nás posúva ďalej."" je tu zatiaľ samá kladná spätná väzba = môže byť dlhším pôsobením nebezpečná."... Ahoj! Via:eek::eek::eek::eek:
K_Lujza
18.05.08,17:48
Viete je veľmi úžasné, že človeka v núdzi hneď odpíšete...Ak niekomu pripadá táto situácia humorno-zábavná, tak som úplne zhrozená z toho, ako môžu existovať takíto ľudia. Ak Vám pripadá, že toto je vymyslené alebo nepravdepodobné, tak sa Vám nikto neprosí, aby ste sa k téme vyjadrovali. Našťastie ešte existujú ľudia, ktorí pomôcť ochotní sú bez toho, aby sa zamýšľali nad tým, čo keď to nie je pravda...Keby sme všetci tak konali, tak zrejme sa nikto pomoci nedočkáme, ale priznajme si občas ju potrebujeme všetci. Nie som konkrétne K_Lujza, ale som jej známa, ktorá jej chcela pomôcť aspoň takto. Nechcela som sa pôvodne k tomu vyjadrovať, ale momentálne mi nedá. A môžem Vám povedať, že keď vidím niektoré Vaše reakcie, tak mi je normálne nepríjemné jej to dať prečítať. česť výnimkám....Dúfam, že sa aspoň niekedy zamyslíte nad tým, že Vaše odcudzovanie môže niekomu aj ublížiť. Nedá mi nenapísať...: Nesúďte, aby ste sami neboli súdení...
Halli
18.05.08,17:54
Nie som konkrétne K_Lujza, ale som jej známa, ktorá jej chcela pomôcť aspoň takto. í...

... no myslím, že si nezvolila vhodný spôsob. Toto sa vždy vypomstí.:o To ju poznáš tak uplne bezhranične 100%-tne, že si chcela s nami komunikovať naďalej v jej osobe ? Pekné, že si chcela pomôcť, ale takto asi nie...
Karas Milan
19.05.08,04:37
[quote=K_Lujza;732030] ...1, Ak Vám pripadá, že toto je vymyslené alebo nepravdepodobné, tak sa Vám nikto neprosí, aby ste sa k téme vyjadrovali. ...2, Nie som konkrétne K_Lujza, ale som jej známa, ktorá jej chcela pomôcť aspoň takto. Nechcela som sa pôvodne k tomu vyjadrovať, ale momentálne mi nedá. .... 3, Dúfam, že sa aspoň niekedy zamyslíte nad tým, že Vaše odcudzovanie môže niekomu aj ublížiť. Nedá mi nenapísať..., quote]

Ahoj milá dobročinná neznáma.

1, Ahoj, moje meno je k_lujza a chcela by som Vás poprosiť o právnu pomoc
Mám dojem , že si protirečíš !!!!!
2, Tak konkrétne napíš , kto si (ako my).
3, Možno keby si to urobila takto :
"Re: oklamaná
Ahoj K_Lujza.

Ak skutočne chceš , aby ti niekto poradil (dokonca právne) tak :
A, napíš , čo potrebuješ
B, pripíš k tomu podklady
C, skús stručne "
nevytvorila by si dojem , že je to slohová práca . A týmto si sa jej možno odcudzila iba ty ( my sme ju mohli na základe tvojich informácií len odsúdiť).

Ahoj
Ka Mil
Eliza35
19.05.08,08:14
Len by ma zaujímalo, čo si ako myslíte, prečo si niekto vymyslí takýto príbeh a žiada Vás o radu? Len tak, aby sa mohol zabávať? Mám pocit, že Vy ste tí, ktorí sa tu zabávajú na účet niekoho, kto si to nezaslúži a ešte k tomu má aj problémy. O čo Vám vlastne ide??? Fakt ma to zaujíma čo chcete dosiahnuť tým, že tu rozoberáte absolútne niečo iné, ako je dotazované. Typická ľudská vlastnosť pliesť sa do niečoho, o čo vás nikto neprosil. Myslíte si akí ste úžasne duchaprítomní a inteligentní. Žiaľ som absolútne sklamaná z tohoto celého. Nikto tu hľadal pomoc a čo ste spravili vy??? Vrhli sa na neho ako supy. Ale dúfam, že Vás hreje aspoň pocit, že ste to niekomu nandali.
Chobot
19.05.08,08:35
Len by ma zaujímalo, čo si ako myslíte, prečo si niekto vymyslí takýto príbeh a žiada Vás o radu? Len tak, aby sa mohol zabávať? Mám pocit, že Vy ste tí, ktorí sa tu zabávajú na účet niekoho, kto si to nezaslúži a ešte k tomu má aj problémy. O čo Vám vlastne ide??? Fakt ma to zaujíma čo chcete dosiahnuť tým, že tu rozoberáte absolútne niečo iné, ako je dotazované. Typická ľudská vlastnosť pliesť sa do niečoho, o čo vás nikto neprosil. Myslíte si akí ste úžasne duchaprítomní a inteligentní. Žiaľ som absolútne sklamaná z tohoto celého. Nikto tu hľadal pomoc a čo ste spravili vy??? Vrhli sa na neho ako supy. Ale dúfam, že Vás hreje aspoň pocit, že ste to niekomu nandali.

Vidím, že si registrovaná už skoro rok aj keď si pridala len prvý príspevok. Pokiaľ si občas pozerala poradu, mohla si zaregistrovať, že sa tu už vyskytli aj také príspevky a založené témy, ktoré boli vyslovene provokatívne a boli založené len za účelom poštvať členov porady, prípadne následnými príspevkami im zdvihnúť trochu adrenalín.

A musíš uznať, že ani K_Lujza, či kto to už je, nehrala s nami čistú hru, vydávala sa za niekoho iného, vôbec nie ona si pýtala radu. Prečo neuviedla len fakty a nezadala nejakú konkrétnu otázku. Prečo napísala beletrizovaný, srdcervúci príbeh, kde sa nič konkrétneho neopýtala. Potom je logické, že reakcie ľudí sú rôznorodé - každý poradí podľa svojho úsudku.

Aj samotný príbeh skutočnej K_Lujzy sa mi zdá pritiahnutý za vlasy a príliš jednostranný. Ako keby ona bola div že nie nesvojprávna a jej manžel tá najväčšia príšera na svete. Myslím, že pravda bude niekde uprostred. Zaujímavé by bolo prečítať si aj manželovu verziu príbehu.

Jej vlastne ani nie je čo poradiť. Jediné čo je treba, je dať podnet na súd vo veci rozvodu a následne požiadať o vysporiadanie BSM, kde ona bude musieť preukázať všetky skutočnosti, ktoré jej kamarátka uviedla - t.j. dôkaz o tom, že rodičia jej dali 320 tisíc, zmluvu o predaji bytu a pod.
dad111
19.05.08,09:06
Prosím Vás nesúďte K_Lujzu.
Ale preco potom odsudzovat len toho muza? Vypocul si niekto z tych kritikov aj jeho verziu? Tie privlastky na jeho adresu su potom cim? Nech sa nikto nehneva, tak malo reakcii na osud dcery v celej teme ma zaraza. A to su v tomto pribehu dve deti. To druhe len bezbranne prizera a sleduje uz druhy zivotny skrat. Kolko ich dokazu niektori ludia v zivote narobit?
VIA3
19.05.08,09:21
Chcela by som navrhnúť moderátorovi, či by nebolo vhodné tému uzavrieť. Lujza, či kto to bol, už viac rád asi nedostane a príspevky písané jedovatou slinou nie sú k ničomu.
Chobot
19.05.08,09:25
Chcela by som navrhnúť moderátorovi, či by nebolo vhodné tému uzavrieť. Lujza, či kto to bol, už viac rád asi nedostane a príspevky písané jedovatou slinou nie sú k ničomu.

Máš pravdu. Preto uzatváram tému. Ak by niekto chcel napísať niečo podnetné a konštruktívne k zadaniu, nech mi dá vedieť, umožním mu pridať príspevok.;)