szisza
14.05.08,07:49
Ahojte,
chcela by som sa opýtať:
ak budeme mať zamestnancov na "Dohodu o vykonaní práce" - viem, že do zdravotnej poisťovne sa odvody neplatia a robí sa len vyučtovanie pri ročnom zúčtovaní, ale nemusím ich ani prihlásiť?
Ďakujem
Tweety
14.05.08,05:51
Ahojte,
chcela by som sa opýtať:
ak budeme mať zamestnancov na "Dohodu o vykonaní práce" - viem, že do zdravotnej poisťovne sa odvody neplatia a robí sa len vyučtovanie pri ročnom zúčtovaní, ale nemusím ich ani prihlásiť?
Ďakujem
Dohodárov- nie sú to zamestnanci-zamestnáv. neprihlasuje do ZP, prihlásiť ich ale musí do SP( pred začiatkom vykonáv. prác na dohodu).
szisza
14.05.08,05:59
ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď, moc mi to pomohlo!
Kelis
26.05.08,05:35
Dobrý, chcem sa spýtať, môže aj SZČO prijať niekoho za určitým účelom na dohodu o vykonaní práce? Aké sú potom jeho povinnosti, čo sa týka nahlásenia tejto dohody na príslušných úradoch?

Ďakujem pekne.
Tweety
26.05.08,05:37
Dobrý, chcem sa spýtať, môže aj SZČO prijať niekoho za určitým účelom na dohodu o vykonaní práce? Aké sú potom jeho povinnosti, čo sa týka nahlásenia tejto dohody na príslušných úradoch?

Ďakujem pekne.
Samozrejme môže, povinnosti má rovnaké ako iný zamestnávateľ. Teda, prihlásiť zamestn. do SP cez RLFO- pred nástupom na prácu na Dohodu.
Zoltán Kovács
26.05.08,05:38
Dobrý, chcem sa spýtať, môže aj SZČO prijať niekoho za určitým účelom na dohodu o vykonaní práce? Aké sú potom jeho povinnosti, čo sa týka nahlásenia tejto dohody na príslušných úradoch?

Ďakujem pekne.

Aj szčo môže zamestnať na dohodu o vykonaní práce. Ak nemá žiadného zamestnanca, tak najprv treba registrovať szčo do SP ako platiteľa poistného (garančné a úrazové sa platí z dohôd). A tak isto aj na DÚ ako platiteľ dane zo závislej činnosti.
Do SP vznikne povinnosť zasielať mesačne výkaz poistného, a aj platenia. Na DÚ sa podáva kvartálny prehlad o zrazených preddavkoch na daň zo závislej činnosti. A potom ročné hlásenie tak isto.