adinka55
14.05.08,09:11
Chcela by som Vas poprosit,

tlacivo "Vyhlasenie na zdanenie prijmov..." davam podpisat zamestnancovi, ktory u nas zacina pracovat.
Dava sa podpisovat kazdorocne vsetkym zamestnancom (aj povodnym) nove alebo davat donho iba zmeny, alebo kedy je potrebne toto tlacivo obnovovat, podpisovat. Neviem ako s tymto tlacivom ako takym narabat.

Vopred dakujem za vsetky odpovede.
katkaj
14.05.08,07:15
Chcela by som Vas poprosit,

tlacivo "Vyhlasenie na zdanenie prijmov..." davam podpisat zamestnancovi, ktory u nas zacina pracovat.
Dava sa podpisovat kazdorocne vsetkym zamestnancom (aj povodnym) nove alebo davat donho iba zmeny, alebo kedy je potrebne toto tlacivo obnovovat, podpisovat. Neviem ako s tymto tlacivom ako takym narabat.

Vopred dakujem za vsetky odpovede.

Vyhlásenie sa vypíše pri nástupe a každý rok sa podpisuje či si daňovník naďalej uplatňuje odpočet alebo nastala nejaká zmena.
DanielaSL
14.05.08,07:16
Tlačivo podpisujú každý rok, najlepšie do konca januára všetci zamestnanci, teda nie nastupujúci. Tí ktorí nemali zmenu , potvrdia podpisom, že nenastala zmena, tí ktorí zmenu majú vpíšu ju tam. Toto tlačivo slúži vlastne mzdárke k tomu, aby vedela, čo si ktorý zamestnanec uplatňuje.
adinka55
14.05.08,07:37
Vsetky zmeny sa pisu do toho isteho tlaciva, alebo kazdy rok davat radsej uplne nove ciste tlacivo?
KvetkaK
14.05.08,07:38
Do toho istého tlačiva.
katkaj
14.05.08,07:38
Vsetky zmeny sa pisu do toho isteho tlaciva, alebo kazdy rok davat radsej uplne nove ciste tlacivo?

použije sa to isté tlačivo až kým sa nezaplní. Potom sa dá nové
DanielaSL
14.05.08,08:15
Len doplním pre tvoju informáciu. Toto tlačivo zároveň vypĺňaš aj keď skončí zamestnanec pracovný pomer. Na 3. strane v odd.4. a 5. A zároveň každoročne alebo pri skončení pracovného pomeru je dôležitá strana 4. kde podpisuješ alebo zamestnanec podpisuje prebratie alebo zaslanie príslušných dokumentov. Takže tlačivo si treba dobre preštudovať a pracovať s ním. Je pre mzdárku jedno z najdôležitejších .
Ludula
14.11.08,13:02
Len doplním pre tvoju informáciu. Toto tlačivo zároveň vypĺňaš aj keď skončí zamestnanec pracovný pomer. Na 3. strane v odd.4. a 5. A zároveň každoročne alebo pri skončení pracovného pomeru je dôležitá strana 4. kde podpisuješ alebo zamestnanec podpisuje prebratie alebo zaslanie príslušných dokumentov. Takže tlačivo si treba dobre preštudovať a pracovať s ním. Je pre mzdárku jedno z najdôležitejších .
Zamestnanec skončí PP dňa 30.10.2008. Ako vypíšem vo vyhláseni oddiel IV.- zmena zamesnávateľa......................nastala ku dňu: ?
Napíšem dátum 30.10.2008 alebo ku dňu 1.11.2008 ?
katkaj
14.11.08,13:04
Zamestnanec skončí PP dňa 30.10.2008. Ako vypíšem vo vyhláseni oddiel IV.- zmena zamesnávateľa......................nastala ku dňu: ?
Napíšem dátum 30.10.2008 alebo ku dňu 1.11.2008 ?

Ja píšem vždy k akému dátumu je výpoveď. Čiže pokiaľ bola výpoveď k 30.10 tak napíšem tento dátum
gjana
18.11.08,11:11
V prípade, že na 3. strane je miesto na vyhlásenie, že nedošlo k ďalším zmenám, už zaplnené, dám podpísať zamestnancom nové tlačivo? Dátum podpisu bude aktuálny dátum v tom prípade a nie dátum nástupu do zamestnania, však?
Marína
18.11.08,12:42
2 x áno.
IvetaH
17.12.08,04:43
Prosím vás a ešte mi poraďte, zamestnanec má k 15.12.2008 koniec PP a k 16.12.2008 začiatok PP. Znamená to, že existujúce vyhlásenie uzavriem a dám mu k 16.12.2008 podpísať nové vyhlásenie?
A ako s nezdaniteľnou čiastkou keď je to v pol mesiaci?
Ďakujem pekne
katka50
17.12.08,04:55
Prosím vás a ešte mi poraďte, zamestnanec má k 15.12.2008 koniec PP a k 16.12.2008 začiatok PP. Znamená to, že existujúce vyhlásenie uzavriem a dám mu k 16.12.2008 podpísať nové vyhlásenie?
A ako s nezdaniteľnou čiastkou keď je to v pol mesiaci?
Ďakujem pekne
Na nezdaniteľnú časť základu dane má nárok len raz.Vo Vyhlásení na zdanenie-existujúce, mu v časti III - zmeny zapíšeš ukončenie jedného a začiatok druhého PP a dáš mu podpísať zmenu. Vyhlásenie už na tento rok podpísal.
nikulik
27.01.09,10:42
Ahojte ja by som mala otazocku. V r.2008 vo februari sa nam narodil synček a manzel by si chcel uplatnit teraz v rocnom zučtovani danovy bonus za cely rok. Vypise teda vo vyhlaseni ze nastala zmena kde uvedie ze si uplatnuje danovy bonus? A este by som sa chcela opytat, ci sa da aby si kazdy rok v rocnom zučtovani uplatnoval DB, lebo nechceme mesačne ale ročne. To znamena ze ked uvedie ze si uplatnuje vo vyhlaseni, tak potom mu budu uz mesačne davat DB?cHCELI by sme to ročne, ako to spravit?
rondos
27.01.09,10:48
Keď si ho napíše do daňového vyhlásenia budete poberať DB mesačne. Takže je lepšie si tam syna nenapísať ale potom v Žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania si zakrúžkuje , že uplatňuje dodatočne DB. Napíše dieťa a počet mesiacov.
nikulik
27.01.09,10:53
Aha, ale potom ked do žiadosti napise ze dodatočne si za cely rok uplatnuje tak musi predlozit zamestnavatelovi rodny list?
michelle84
27.01.09,10:56
Aha, ale potom ked do žiadosti napise ze dodatočne si za cely rok uplatnuje tak musi predlozit zamestnavatelovi rodny list?

V každom prípade musíš dať kópiu rodného listu zamestnávateľovi.
rondos
27.01.09,11:02
Vždy je dobre predložiť doklady ,napr. aj že manželka si neuplatňovala DB a tak si ho môže uplatniť manžel alebo rodný list(pokiaľ ho už nemajú založený). Ale vždy závisí od mzdárky aké doklady pýta. Veď predsa podpisujete Žiadosť a čo si tam uvediete za to si zodpovedáte.
nikulik
27.01.09,11:22
dakujem pekne. pomohli ste mi.