tinka464
14.05.08,09:48
Dobrý den poraďáci
Chcela by som sa opýtať, čo všetko okrem klasického účtovníctva musím evidovať, keď budem účtovať pohostinstvo? Mám možnosť rozšíriť si klientelu, pretože doposiaľ som účtovala len živnostníka, čo mal autodopravu a pod. drobných SZČO, takže by som rada vedela, čo to bude obnášať, ak vezmem túto prácu. Okrem nahlasovania na colnicu, čo všetko ma čaká..... a ako sa to robí? aspoň v skratke mi to ozrejmite....
Vopred veľká vďaka
ormika
14.05.08,07:55
Ja osobne colnicu nerobím, to si robí SZČO sám. Inak sa pohostinstvo nejak neodlišuje od bežných SZČO:). A nerobím skladové hospodárstvo, ani knihy jázd.
tinka464
15.05.08,05:24
ďakujem
johny18
07.08.08,09:23
Pekny den prajem,
oslovil ma jeden majitel krcmy, ci by som mu nerobil JÚ. JÚ ako take mi je jasne. Ide mi len o to, ako mu budem uctovat prijmy do registracnej pokladne. Urobi mi dennu uzavierku, ktoru ja zauctujem ako POZD jednym zapisom za cely den?
veronikasad
07.08.08,09:25
Pekny den prajem,
oslovil ma jeden majitel krcmy, ci by som mu nerobil JÚ. JÚ ako take mi je jasne. Ide mi len o to, ako mu budem uctovat prijmy do registracnej pokladne. Urobi mi dennu uzavierku, ktoru ja zauctujem ako POZD jednym zapisom za cely den?
tržby z ERP účtuješ na základe dennej alebo mesačnej uzávierky ako príjem ovplvyvňujúci základ dane
apsgroup
07.08.08,12:38
Chcem sa opytat z vasich skusenosti, ci mavaju krcmari prepojenu registracku aj so skladom?
Aka je prax? Alebo sa uctuje len nakup tovaru a trzby podla reg.pokladne ? Plus nejaka inventura na konci roka?
Ake mate skusenosti? Vdaka za informacie.
apsgroup
08.08.08,04:28
[quote=apsgroup;792415]Chcem sa opytat z vasich skusenosti, ci mavaju krcmari prepojenu registracku aj so skladom?
Aka je prax? Alebo sa uctuje len nakup tovaru a trzby podla reg.pokladne ? Plus nejaka inventura na konci roka?
Ake mate skusenosti? Vdaka za informacie.[/quot
Posúvam, vdaka.
johny18
08.08.08,05:44
Ten moj znamy nevedie ziadny sklad, upozornoval som ho na to, ze musi to viest, jeho odpoved bola "naco"..