kajanakaja
14.05.08,11:06
Dobrý deň, prosím Vás v akom účtovníctve mám účtovať SBSku, ktorá nemá žiadne imanie, má 30 zamestnancov. Môžem ju účtovať v jednoduchom účtovníctve?

Ďakujem Vám pekne za odpoveď, neviem si s tým rady.
Zoltán Kovács
14.05.08,09:31
Dobrý deň, prosím Vás v akom účtovníctve mám účtovať SBSku, ktorá nemá žiadne imanie, má 30 zamestnancov. Môžem ju účtovať v jednoduchom účtovníctve?

Ďakujem Vám pekne za odpoveď, neviem si s tým rady.

Čo znamená "nemá žiadne imanie"?

Buď je to fyzická osoba - samostatne zárobkovo činná - jednoduché účto, alebo s.r.o., prípadne a.s a iné právne formy, kde je povinné viesť podvojné účtovníctvo.
kajanakaja
15.05.08,09:21
Ďakujem pekne za odpoveď Smith.
Keď SBS pracuje na základe licencie, tak neviem či ju mám brať ako fyzickú osobu, lebo v názve nemá s.r.o. ani nič iné. Myslíte, že je pre mňa smerodatné ich DIČ? Fakt neviem......
Zoltán Kovács
15.05.08,09:25
Ďakujem pekne za odpoveď Smith.
Keď SBS pracuje na základe licencie, tak neviem či ju mám brať ako fyzickú osobu, lebo v názve nemá s.r.o. ani nič iné. Myslíte, že je pre mňa smerodatné ich DIČ? Fakt neviem......

No keby to bola s.r.o., tak ich nájdeš napr. na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk).
calawen
15.05.08,09:32
Asi to prispievateľka myslí tak, že ak bude ich DIČ začínať číslom
1 - ide o FO ak číslom
2 - ide o PO
kajanakaja
15.05.08,11:24
Áno, takto presne som to myslela. Táto SBS začína jej DIČ na 1.Tak myslíš Smith, že keď začína na 1 je FO a ja ho môžem účtovať v jednoduchom účtovníctve?
Jarka 1
15.05.08,11:43
Áno, takto presne som to myslela. Táto SBS začína jej DIČ na 1.Tak myslíš Smith, že keď začína na 1 je FO a ja ho môžem účtovať v jednoduchom účtovníctve?

Aj SZČO, ktorá podniká na základe licencie môže byť fyzická osoba. Môžeš viesť jednoduché účtovníctvo, ale ak sa SZČO dobrovoľne rozhodne, tak aj podvojné účtovníctvo. Daňové priznanie budeš podávať v oboch prípadoch ako pre FO.