Mirka D
07.04.05,14:00
Pri kontrole ročného zúčtovania zistila, že som jednému zamestnancovi, ktorý u nás pracoval na dohodu, síce vystavila ale neodoslala Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch!!!
Prosím vás ako vyriešiť túto situáciu v tejto chvíli, keď má určite už vysporiadanú daň?
vladan
07.04.05,12:10
určite by som sa s ním spojila a zistila akým spôsobom má daň vysporiadanú ... či podával daňové priznanie alebo mu jeho zamestnávateľ robil ročné zúčtovanie ... potom by som postupovala asi takto:
1. ak si robil daňové priznanie ... podá dodatočné, kde si zahrnie aj príjem na dohodu (asi by som sa ponúkla mu to urobiť ... neviem, či sú za to pokuty) :eek:
2. ak mal ročné zúčtovanie ... kontaktovala by som jeho zamestnávateľa, či sa to ročné zúčtovanie ešte nejakým spôsobom nedá opraviť
luebchenko
07.04.05,12:26
Podľa zákona má Vladka 100% pravdu! ale: Myslíte, že vykašľať sa na to by bolo veľkou chybou? :D veď pokiaľ to nie je nejaká špecialitka, tak sa mu zrazilo 19%, štát o nič nepríde, nuž jedine, že by to niekto tak poprepájal, všetky DP s hláseniami a kontroloval to člováka po človákovi.... :D žeby? v tejto našej latifundii ?